Lietuvos teismo sprendimas — įteisinta rusofobija (0)

Anonimusas
+ 15 - 1
Autorius: Aleksandras Lipovecas
Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni...
7536-07-06 (2018 m.), skaitė 406
0

Teisėjo įrankis, archyvinė nuotrauka
Teisėjo įrankis, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sukurtas teisinis precedentas, kuris ateityje padės išvengti bausmės tiems, kurie socialiniuose tinkluose ir internete kursto neapykantą ir skleidžia rusofobiškus komentarus

Lietuviškame interneto segmente rusofobija klesti. Tai niekam ne paslaptis. Pagrindiniuose portaluose ir socialiniuose tinkluose gausu raginimų susidoroti su tais, kas kritikuoja Vyriausybės ir asmeniškai prezidentės Dalios Grybauskaitės užsienio ir vidaus politiką. Valdymo ir baudžiamieji organai jau nebekreipia į tai dėmesio. Juk dauguma tokių komentarų  liejasi lietuvių kalba, kurios pasaulio ir Europos visuomenė nesupranta. Labai jau sudėtinga kalba, tuo "tituluotos tautos" atstovai be galo didžiuojasi.

Tačiau būna ir taip, kad apimti neapykantos lietuviai užklysta į rusakalbių svetaines ir ten iš įpročio ragina susidoroti su "kacapais". Panašiai nutiko ir  Vilniaus miesto savivaldybės vyresniajam specialistui Dariui Kielai. O štai rusų kalba pasaulyje gerai suprantama. Todėl  Europos žmogaus teisių fondo atstovas ir atkreipė dėmesį į Dariaus Kielos džiaugsmą dėl to, "kad Ukrainos laukai nukloti "kacapų" kūnais, "kacapų" kūnai pūva mūšių laukuose, ir vienintelė nauda iš "kacapų" yra ta, kad išsigimusios Rusijos karių kūnai tręšia Ukrainos žemę".

Fondo vardu Lešekas Jankovskis kreipėsi į Lietuvos prokuratūrą ir teismą, prašydamas išsiaiškinti su valdžios atstovu rusofobu. Galų gale, Kiela nėra paprastas gyventojas, bet sostinės valdžios atstovas. Ir jei jis leidžia sau tokią laisvę "keršto kalboje", tai ko tikėtis iš kitų uolių patriotų? Brendo tarptautinio masto skandalas.

Teisėjui buvo nelengva pateisinti piktavalį Kielą. Pritrenkiamų argumentų Lietuvos Temidės tarnai pasisėmė iš prezidentės Dalios Grybauskaitės, kuri pasirašo dekretą dėl teisėjų paskyrimo, kalbų.

Leidinys "Obzor" cituoja ištrauką iš teismo sprendimo.

"Viešojoje erdvėje visi pripažino, kad Rusijos Federacija okupavo ir aneksavo kitos valstybės — Ukrainos — teritoriją — Krymo pusiasalį, organizavo ginkluotą konfliktą Rytų Ukrainoje, dėl to jai taikomos politinės ir ekonominės sankcijos.

Taip pat pripažinta, kad Rusijos Federacija vykdo agresyvią politiką kitų valstybių atžvilgiu, skatina rusų šovinizmą, grasina ginkluotais konfliktais kaimyninėms šalims. Lietuvos Respublikos prezidentė pavadino Rusijos Federaciją valstybe, turinčia teroristinės organizacijos požymių, politologai vadina ją šalimi su "švelniais fašizmo požymiais", ir veiksmai Ukrainoje yra nusikalstami", — sakoma teismo sprendime.

Vadinasi, Lietuvos teismas patvirtina, kad įžeidžiamą žodį "kacapai" galima naudoti, įvardijant Rusijos Federacijos piliečius. Tiesa, su nedideliu patikslinimu, kad tai taikoma tik Rusijos kariams ir kitiems "vatnikams", o ne visai rusų liaudžiai. Juk tarp Rusijos piliečių yra daug padorių žmonių, pavyzdžiui, tokių kaip Garis Kasparovas ir Michailas Chodorkovskis, kuriuos Vilnius pasitiko su išskėstomis rankomis. Ir mirusio Boriso Nemcovo atmintis Lietuvoje gerbiama nacionalinių herojų lygiu.

Taigi, mieli Lietuvos patriotai, dabar jūs galite ramia sąžine skatinti smurtą ne tik prieš rusus, bet ir prieš savo tautiečius, kurie nesutinka su prezidentės ar vyriausybės žodžiais. Ir jei byla vis dėlto pasieks teismą,  žinokite, kad "jei bus žmogus, atsiras ir straipsnis". Ši sparnuota frazė priskiriama Josifui Stalinui, nors šiuos žodžius pasakė TSRS valstybės prokuroras Andrejus Višinskis Stalino represijų 1937-aisiais metu. Ir yra rusų patarlė, kad įstatymas yra kaip vilktis — kur pasuksi, ten ir vilksis…

O Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiajam specialistui Dariui Kielai reikia palinkėti naujų žygdarbių ant sofos kovoje su "kacapais". Dariau, neužgniaužkite savo patriotiškų proveržių, nes už Jūsų nugaros ne tik Lietuvos teismas (humaniškiausias teismas pasaulyje), bet ir didžioji Dalia Grybauskaitė.

93% Plius 93% Plus
7% Minus 7% Minus
15   1
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Homoseksualistų ministeris Eimutis Misiūnas nesupranta, kuo ugniagesys skiriasi nuo sporto klube prakaituojančio vištgaidžio
Lietuvos elitistas Marius Jovaiša įsitikinęs, kad anksčiau ar vėliau Eugenika nugalės visame pasaulyje ir asocialai nebesidaugins (1)
A. Landsbergienės darželiai pašiurpino politikus (2)
Mirė Lietuvos režisierius Eimuntas Nekrošius
Agnė Matulaitė: Budeliai daug uždirbdavo, būdavo atleidžiami nuo atsakomybės galvoti ir… slepiami nuo visuomenės (1)
Algimantas Rusteika: Ir kas dabar bus? (3)
"Miško brolių" vadas pripažintas Lietuvos valstybės vadovu (1)
Lietuvos išdavystė! Judai, buvę komunistai, ketina pasirašyti Lietuvai pražūtingą Globalų migracijos paktą! (6)
Seimo kadencijos pusiaukelė ― dveji metai politinių rietenų ir tuščių reformų? (1)
Kova be taisyklių: konservatoriai ir "valstiečiai" destabilizuoja padėtį Lietuvoje (1)
Šakalienė: jaučiuosi kaip košmariškame sapne (5)
Itariama, kad policija ne tik neteisėtai sulaikė, bet ir kankino žmogų (2)
Replika Prokurorui dėl Kručinskų šeimos terorizavimo (2)
Valstybės vardu iš šeimų atiminėjamų vaikų skandalas lyginamas su išgalvotos pedofilijos ir žudymų istorija (2)
Žvagulis neskaito Konstitucijos: Draudžiama versti duoti parodymus prieš save.
J. Subotinas papasakojo, kaip jo senelis papjovė savo brolio žudiką partizaną
Viešas Aušros Stančikienės laiškas Dovilei Šakalienei: ​Gerais norais pragaras grįstas (2)
Jurga Lago. „Vienintelė karta per Lietuvos istoriją, kuri nesugeba užauginti vaikų be Šakalienės?“ (3)
Ketinama pasirašyti skandalingą JT Globalios migracijos sutartį Lietuva vėl nori užlipti ant grėblio? O bus dar Stambulo ir kitokios konvencijos (1)
Lietuvoje diskredituojami potencialūs kandidatai į prezidentus, teigia ekspertas
Klaipėdoje įvyko mitingas „Už šeimą“ – dalyvavo apie 500 žmonių (3)
Kiek dar teisėjų paaukosi, Magnolija?
Kiek kartų reikia kartoti melą, kad šis taptų tiesa (1)
Kristina Sulikienė. Mirė iš Eugenijaus Pukėno 2 vaikus atėmusi teisėja Zoja Monid (3)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI