Užčiuopė neeilinį nusikaltėlių tinklą: sukčiai įsilauždavo į svetimas sąskaitas (1)

Anonimusas
+ 6 - 4
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://ldiena.lt...
7536-07-28 (2018 m.), skaitė 327
1

Lietuvos prokurorai paskelbė atliekantys ikiteisminį tyrimą, kurio akiratyje atsidūrė didelio masto tarptautinis nusikalstamas susivienijimas, kuriam vadovavo Rusijos pilietis. Kaip skelbia teisėsaugos pareigūnai, sudėtingo tyrimo, kuriame dalyvavo ir Eurojusto, Europolo pareigūnai, metu išaiškinta, kad sukčiai įsilauždavo į kitų žmonių sąskaitas, neteisėtai įsigydavo įvairių prekių ir jas realizuodavo kitose šalyse. Lietuvoje įtarimai nusikalstamomis veikomis pareikšti 58 asmenims.    

Penktadienį Generalinės prokuratūroje surengtos spaudos konferencijos metu Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Edita Ignatavičiūtė pasakojo, kad neeilinis tyrimas pradėtas dar 2012 m., po to, kai žurnalistai susidomėjo apie galimai neteisėtai veikiančių internetinių parduotuvių.

„Buvo vykdomas elektroninis sukčiavimas, pasireiškęs tuo, kad į žmonių bankines sąskaitas buvo įsilaužiama, inicijuojama operacija, tai yra buvo vykdomi tam tikri pirkimai iš elektroninių parduotuvių įvairiausios buitinės technikos, kur susivienijimo nariai persiųsdavo prekes į kitas valstybes. Kita grupė asmenų buvo atsakingi už tokių prekių realizavimą ir pinigų išplovimą“, – sukčių veikimo schemą apibūdino Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Stravinskas. 

Anot prokuroro, nusikaltėlių susivienijimo veikla buvo nusidriekusi nuo Vakarų iki Rytų Europos, neteisėtai įsigytos prekės buvo realizuojamos Rytų Europoje, tai yra Rusijoje, Ukrainoje, Baltijos šalyse. Pasak M. Stravinsko, ikiteisminiame tyrime nukentėjusiuoju neįvardijamas nė vienas Lietuvos pilietis. Daugiausia nukentėjusiųjų, anot pareigūno, yra Vakarų Europos šalių, pavyzdžiui, Vokietijos, gyventojai.

Prokuroras pasakojo, kad, siekiant nustatyti sukčiautojų veikimo schemą, nusikalstamo susivienijimo organizatorius, vykdytojus, 2015 m. buvo sudaryta jungtinė tyrimo grupė iš Vokietijos ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų. Prokurorės E. Ignatavičiūtės teigimu, šiemet buvo vykdomas pagrindinė ikiteisminio tyrimo fazė, kurios metu buvo sulaikytas nusikalstamo susivienijimo organizatorius.

„Galime pasakyti tik tiek, kad nusikalstamo susivienijimo organizatorius yra Rusijos federacijos pilietis, sulaikytas Kipre. Kad šis pilietis organizavo šią veiklą, surinkta pakankamai duomenų ir Vokietijos teisėsaugos pareigūnų pagalba.

Įdomi detale šiame ikiteisminiam tyrime yra ta, kad šis organizatorius veikė jau ne vienerius metus ir galimai nuo 2009 metų, mūsų duomenimis, ikiteisminio tyrimo metu šį organizatorių viena jungtinė tyrimo grupė, susidedanti iš mažiausiai septynių užsienio šalių teisėsaugos pareigūnų, bandė nustatyti, tačiau nesėkmingai“, – pasakojo prokurorė.

Anot E. Ignatavičienės, ši byla išsiskiria savo sudėtingumu ir apimti – ikiteisminio tyrimo metu jau surinkta daugiau negu 200 tomų medžiagos.

Prokuroras M. Stravinskas žurnalistus informavo, kad šiuo metu minėtame ikiteisminiame tyrime įtarimai Lietuvoje pareikšti 58 asmenims.

Dauguma sukčių – lietuviai

Generalinė prokuratūra praneša, kad tyrimo metu surinkti duomenys, kurie leidžia pagrįstai įtarti, kad šio susivienijimo nariai, kurių dauguma yra Lietuvos piliečiai, specializavosi vadinamojo „kardingo“, įsilaužimų į banko sąskaitas, BOTNET naudojimo srityje, taip pat vykdė nusikaltimus, susijusius su mokesčių slėpimu, pinigų plovimu, stambaus masto nusikalstamu būdu Vokietijos ir kitų Vakarų Europos šalių elektroninėse parduotuvėse įgytų prekių persiuntimu realizacijai į trečiąsias šalis ir kitų nusikaltimų darymu.

Pareigūnų surinkti duomenys atskleidžia, kad šiame nusikalstamame susivienijime buvo palaikoma griežta hierarchija ir vaidmenų pasiskirstymas. Viena susivienijimo narių grupė buvo atsakinga už vertingų prekių įgijimą elektroninėse parduotuvėse naudojant vogtus kreditinių kortelių duomenis. Kita grupė buvo atsakinga už vadinamųjų „dropų“ arba kitaip „siuntinių agentų“ verbavimą ir kontakto su jais palaikymą.

Anot prokurorų, „siuntinių agentų“ vardu buvo persiunčiamos elektroninėse parduotuvėse nusikalstamu būdu įgytos prekės. Šie asmenys privalėjo persiųsti prekes toliau, jau į Rytų Europos šalis. „Siuntinių agentų“ darbą kontroliavę nusikalstamo susivienijimo nariai stengėsi juos įtikinti, kad šis darbas yra legalus ir netgi gana pelningas, tačiau maždaug po mėnesio visi kontaktai su „siuntinių agentais“ būdavo nutraukiami ir jokių pinigų jie negaudavo. Susivienijimo nariai per tą laiką jau būdavo užverbavę naujus „siuntinių agentus“.

Trečia nusikalstamo susivienijimo narių grupė, pasak prokurorų, buvo atsakinga už nusikalstamu būdu įgytų prekių priėmimą Rytų Europoje ir šių prekių realizavimą. Iš realizacijos gautas pelnas elektroninių pinigų ir kriptovaliutos pavidalu buvo persiunčiamas nusikalstamo susivienijimo organizatoriui, kuris paskirstydavo uždirbtus pinigus tarp kitų nusikalstamo susivienijimo narių.

Milijoninė žala

Tyrimo metu nustatyta, kad už prekių realizaciją atsakingi nusikalstamo susivienijimo nariai paprastai turėdavo ne tik sandėlius, bet ir savo elektronines parduotuves, per kurias lengvai realizuodavo prekes žymiai mažesne kaina negu Vakaruose. Populiariausios iš jų buvo naujausi išmanieji telefonai, kompiuteriai, navigacijos, televizoriai, dulkių siurbliai, garsių prekinių ženklų drabužiai.

Tyrimo metu buvo nustatyta daugiau nei 35 tūkstančiai sukčiavimo internetu atvejų, kurie nuo 2012 metų, prokurorų teigimu, buvo įvykdyti šio tarptautinio nusikalstamo susivienijimo narių. Turimi duomenys leidžia manyti, kad šio nusikalstamo susivienijimo padaryta žala gali siekti apie 18 milijonų eurų.

Kratas atliko ir Lietuvoje

Anot prokuratūros, sukčių sulaikymo operacijose Kipre, Jungtinėje Karalystėje dalyvavo ir Vilniaus aps. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Jie, kaip pranešė prokuratūra, įvykdė ir tris operacijos etapus Lietuvoje.

Pirmasis iš jų įvyko 2017 metų spalio 10-13 dienomis. Tuo metu Lietuvos policijos pareigūnai kartu su Vokietijos policijos pareigūnais, dalyvaujant Europolo atstovui, atliko vienuolika kratų Kaune, Vilniuje ir Visagine. Jų metu buvo sulaikyti penki įtariamieji. Po šių asmenų sulaikymų vėliau buvo sulaikyti ir kiti nusikalstamo susivienijimo nariai.

Antrasis operacijos etapas Lietuvoje įvyko 2018 metų birželio 12-13 dienomis. Tuo metu Lietuvos pareigūnai Visagine sulaikė nusikalstamo susivienijimo narį, atsakingą už grupuotės pinigų plovimą. Jo naudotose patalpose buvo atliktos 3 kratos.

2018 metų birželio 26-28 dienomis įvyko trečiasis operacijos etapas, kurio metu Vilniuje ir įvairiose Didžiosios Britanijos miestuose buvo sulaikyti keturi įtariamieji Lietuvos Respublikos piliečiai, atlikta 10 kratų. Didžiojoje Britanijoje buvo sulaikytas nusikalstamo susivienijimo narys, kuris vadovavo mūsų šalies piliečių, dirbusių „siuntinių agentais“, tinklui. Šio asmens atžvilgiu buvo paskelbtas Europos arešto orderis, ir jis jau po dviejų savaičių perduotas Lietuvai.

Ikiteisminio tyrimo metu atliekant kratas Lietuvoje buvo rasta ir paimta apie 150 000 eurų, 185 000 JAV dolerių, apribotos nuosavybės teisės į nekilnojamąjį bei kitą turtą Vilniuje ir Kaune.

Už dalyvavimą nusikalstamame susivienijime yra numatytas laisvės atėmimas iki penkiolikos metų.Už sukčiavimą organizuotoje grupėje yra numatytas laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės, ar jos duomenų panaudojimą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis yra numatytas laisvės atėmimas iki šešerių metų.

 
60% Plius 60% Plus
40% Minus 40% Minus
6   4
Komentarai: 1
1. čia 2018-07-28 08:43:48

tipo gerai jog sugauta. Bet kam -ženklai rodo jog baigiama sukurti tarptautinė žydų policija prieš sukuriant pasaulinę vyriausybę. Straipsnis apie nusikaltimus bet apie kitus faktus daug ką pasako. Kaip žinom prieš sukuriant vyriausybę, reikalinga tarptautinė policija kariuomenė ir teismai. Tai jau ir vyskta mielieji

5 0

Siųsti komentarą„Vanagą“ pakasus – tarptautinis skandalas (1)
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Landsbergiai susidoroja su išdrįsusiais prabilti apie jų šeimos verslo skaidrumą
Seime pradėtos svarstyti parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos
Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras? (1)
Policinės valstybės teismai vis labiau įžūlėja
LEO LT kūrėjas ir įtakingas advokatas prisiteisė iš Naglio Puteikio 6000 eurų už sutarties paviešinimą
Neplauta konservatorių politinė išangė vėl spekuliuoja ir teršia mirusio Algirdo Patacko vardą
Nuo metų pradžios Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst žmonių
R. Paksas: „Klakerių“ demokratija turi pasibaigti
​Stanislovas Tomas: Prezidentei dėl beviltiško Vyriausybės melo teks kreiptis į JAV su prašymu perduoti Abu Zubaidą atgal į Lietuvą (4)
Naujos Švietimo pataisos: kodėl siūloma moksleivius ugdyti kurti darnią šeimą?
Seimo narys Zbignev Jedinskij ir signataras Zigmas Vaišvila: „Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?“
Į Lietuvą atgrasyti Rusijos atvyksta NATO laivai (1)
Rusija pareiškė apie Kijevo "isteriją" dėl turistų skaičiaus padidėjimo Kryme (1)
Kaip kvailinama visuomenė, užduodant jai beprasmes temas "diskusijoms" (3)
T. Baranauskas. Europa, kurios nenorime matyti: kodėl ji gina stribus ir vilioja islamistus?
Rusijos ambasados Lietuvoje pareiškimas / Заявление Посольства России в Литвеt (2)
Ramanauską-Vanagą perlaidojo. Pokario tragedijos nesuprato (2)
Konservatoriai ir kiaulės akys
R. Cibas. „Švytuoklė“ (2)
Prasidėjo pokarinių banditų garbinimo isterijos: ar pilietinis karas media erdvėje neperaugs į kruviną puotą? (4)
Totalitarizmas prisėlino nepastebimai. Bankai ne tik siekia įbrukti mums į Prezidentus savo statytinį, bet ir nori pilnai kontroliuoti jūsų išlaidas (4)
Eutanazija partijai arba fantasmagoriški rinkimai

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito