Istorikas V. Vareikis: kalbant apie pačias kovas, žinoma, kad buvo visko (3)

Ekspertai.eu
+ 6 - 0
Autorius: Ekspertai.eu
Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/istori...
7536-08-01 (2018 m.), skaitė 315
3

Kai dėl Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo į Klaipėdos miesto merą kreipėsi konservatorė, buvusi Seimo narė A. Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Klaipėdos miesto tarybos nariai ėmė svarstyti tokią galimybę.

Vienas, mažiau išprusęs tarybos narys Viačeslavas Titovas apie A. Ramanauską-Vanagą nieko nebuvo girdėjęs, todėl nusprendė informacijos paieškoti internete.

Jame panaršęs rado LTSR teismo nutartį, kurioje Lietuvos partizanų vadas yra pateikiamas kaip banditas, kurio įsakymu buvo nužudyta nemažai civilių Lietuvos žmonių (su šiuo dokumentu galima susipažinti ČIA).

Su šia tarybinio teismo nutartimi V. Titovas atėjo pas savo kolegas norėdamas pasidalinti jam nauja informacija ir sužinoti daugiau apie Lietuvos partizanų vadą.

Tačiau kolegos vietoj to, kad ramiai paaiškintų nesiorentuojančiam V. Titovui, jog pasikliauti tarybinio teismo politizuotos bylos medžiaga negalima ir kad A. Ramanauskas-Vanagas dar 1992 m. buvo reabilituotas, pasitelkę nepriklausomą žiniasklaidą žaibo greičiu sukėlė valstybinės reikšmės skandalą.

Štai kaip įvykius komentuoja pats V. Titovas:

Visa be išimties valstybinė-komercinė žinaisklaida skambėjo smerkdama liaudies priešą Titovą, rėkiama buvo iki užkimimo ir perkeltine, ir tiesiogine prasme.

„V.Titovas proteste apipiltas miltais ir pasitiktas riksmu: „Dink iš Lietuvos, prakeiktas okupante“, „Titovas iš Kubanės Titovui iš Klaipėdos: „Pagyvenk, broleli, Rusijoje“, „Kremlius – prieš Lietuvos teisėsaugą, V. Titovas – prieš „miško brolius“, „Pradėta apkalta partizanų vado atminimą niekinusiam Klaipėdos tarybos nariui“, - tokių ir panašių nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos antraščių galybė papuošė šalies viešąją erdvę.

O konservatorių bendruomenės organizuotame megztųjų berečių pikete Klaipėdoje prie savivaldybės vienas drąsus liberalas V. Titovą apipylė ir miltais.

Taip vadinamas Kurlianskio žiniasklaidos tinklo kanalas „Info TV“ guodė, jog V. Titovui dar labai pasisekė, kad buvo apipiltas tik miltais (leista suprasti, kad galėjo būti ir aštresnis, ukrainietiškas variantas – zelionka su fekalijomis ar net paprasčiausias fizinis susidorojimas):


Žiūrint iš šalies, visa sukelta isterija atrodė labai dirbtina ir nesveika. Į tai dėmesį atkreipė ir politologas Kęstutis Girnius savo apžvalgoje „Patriotų dovana Maskvai ir kitiems Lietuvos priešams“.

„Skeptiškai vertinu visokiausias sąmokslo teorijas, bet neabejoju, kad Kremliaus troliai, pastebėję panašius partizanus niekinančius pasisakymus, skubės keikti titovus ir vanagaites, reikalaus bausti šmeižikus, iškelti jiems bylas, atleisti iš pareigų, smerks politikus ir valdininkus, kurie neva taikstosi su patriotų niekinimu. Jie sėkmingai kurstys aistras, pyktį ir kaltinimus, bei daugelio politikų ir žurnalistų pomėgį įsijausti į teisuolio, Lietuvos garbę ginančio patrioto vaidmenį“, - teigia K. Girnius.

Jūsų dėmesiui, šio skandalo proga nedidelis ekspertai.eu rubrikos „Aktualus skambutis“ interviu su istoriku, Klaipėdos miesto tarybos nariu Vygantu Vareikiu:

ekspertai.eu_komentaras3-07.png

Tad kas tie, pasak K. Girnaius, Kremliaus troliai, tie Lietuvos garbę ginantys urapatriotai?

Tai turbūt pirmas kartas, kai garsus politologas tiesiai šviesiai prabilo apie tuos, kurie yra patys tikriausi etatiniai Kremliaus troliai, jau ne vienerius metus kryptingai veikiantys Lietuvos viešojoje erdvėje ypač naudinga Rusijai linkme.

Šias pavardes ir pavadinimus be abejo daugelis žino labai gerai: tapinai, garbačiauskaitės-budrienės, ramanauskai, valatkos, karobliai, linkevičiai juknevičienės, auštrevičiai, valstybinis-komercinis LRT, Kurlianskio žiniasklaidos tinklo kanalai, Senukų radijas ir t.t. ir pan.

Taip, tai tie – nepriklausomybės laikais gausiai užderėjusios bukos, primityvios, tačiau agresyvūs ir nepaliaujamu srautu skleidžiamos propagandos, melo ir manipuliacijų atstovai ir ruporai.

O vieningai inicijuota apkalta V. Titovui Klaipėdos taryboje – geras žingsnis. Apkaltos metu be miltų, fizinės agresijos ir skambių frazių bus galima ramiai išsiaiškinti, ar V. Titovas tikrai yra Kremliaus samdinys ir siekė įvykdyti provokaciją, ar tiesiog pirmą kartą pamatęs įtartiną dokumentą – LTSR teismo nutartį, norėjo pas kolegas gauti daugiau informacijos.

Net jei V. Titovas būtų buvęs provokatorius, kaip reikėjo elgtis? Tiesiog pakviesti jį į didžiausias televizijas, leisti išsakyti viską, ką žino, o tada jau neatremiamais argumentais prieš milijoninę auditoriją sutriuškinti oponentą ir partizano klausimą, paskelbus reabilitacijos detales, uždaryti visiems laikams.

Tačiau Kremliaus troliams toks variantas yra visiškai nepriimtinas… Tikrųjų Kremliaus trolių užduotis – kuo skambiau loti Rusijos naudai, bei kvailinti kuo didesnį kiekį Lietuvos žmonių.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
6   0
Komentarai: 3
3. Durnių Laivo Kapitonė 2018-08-01 12:26:30

bERETINIAI prisilojo..
Dabar tures parodyti įsiteisėjiusią teismo butartį kurioje bus pasakyta:
- TSRS okupacija neteisėta
-  visi miške buvę yra tikrieji Lietuvos vadovai...
- visos LTSR struktūros neteisėtos ir nusikalstamos...
Va tada Titovui kapec.. Oi,,, Nieko jam nebus- atgaline data įstatymai negalioja
Tik Paksui...

1 0
2. Anonimas 2018-08-01 11:48:21

Ir pabaigai. Kiek miškiniai nuleido nuo bėgių Raudonosios kariuomenės karinių ešalonų? Kiek susprogdino tankų? Kiek nukovė Raudonosios kariuomenės karių? Kodėl žudė paprastus bežemius lietuvius (o gal nežudė?) Kokio dydžio pensiją, kokias išmokas gauna vanago dukra? Kodėl Tarybinių tardymo organų surinkta medžiaga apie pokario partizanų veiklą, A priori yra paneigiama?

2 0
1. Anonimas 2018-08-01 11:38:04

Mažas klausimėlis. Argi smetonmečio Lietuva galėjo tapti normalia valstybe? Normalia valstybe kam? Buržujams ir taip joje puikiai gyvenosi. Matyt turima omenį, kad buržujai dar geriau gyventų, o liaudis dar daugiau skurstų. Pasižiūrėjus prieškario lietuvos ūkio statistiką, darosi klaiku....antras klausimėlis. Kaip galima netyčia nužudyti civilius gyventojus? Kodėl aktualaus skambučio vedėjas bijo paklausti paprasto tiesaus klausimo? Ar partizanai žudė civilius lietuvius?

3 0

Siųsti komentarą„Vanagą“ pakasus – tarptautinis skandalas (1)
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
Landsbergiai susidoroja su išdrįsusiais prabilti apie jų šeimos verslo skaidrumą
Seime pradėtos svarstyti parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos
Ar Austėjos Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras? (1)
Policinės valstybės teismai vis labiau įžūlėja
LEO LT kūrėjas ir įtakingas advokatas prisiteisė iš Naglio Puteikio 6000 eurų už sutarties paviešinimą
Neplauta konservatorių politinė išangė vėl spekuliuoja ir teršia mirusio Algirdo Patacko vardą
Nuo metų pradžios Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo 12 tūkst žmonių
R. Paksas: „Klakerių“ demokratija turi pasibaigti
​Stanislovas Tomas: Prezidentei dėl beviltiško Vyriausybės melo teks kreiptis į JAV su prašymu perduoti Abu Zubaidą atgal į Lietuvą (4)
Naujos Švietimo pataisos: kodėl siūloma moksleivius ugdyti kurti darnią šeimą?
Seimo narys Zbignev Jedinskij ir signataras Zigmas Vaišvila: „Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?“
Į Lietuvą atgrasyti Rusijos atvyksta NATO laivai (1)
Rusija pareiškė apie Kijevo "isteriją" dėl turistų skaičiaus padidėjimo Kryme (1)
Kaip kvailinama visuomenė, užduodant jai beprasmes temas "diskusijoms" (3)
T. Baranauskas. Europa, kurios nenorime matyti: kodėl ji gina stribus ir vilioja islamistus?
Rusijos ambasados Lietuvoje pareiškimas / Заявление Посольства России в Литвеt (2)
Ramanauską-Vanagą perlaidojo. Pokario tragedijos nesuprato (2)
Konservatoriai ir kiaulės akys
R. Cibas. „Švytuoklė“ (2)
Prasidėjo pokarinių banditų garbinimo isterijos: ar pilietinis karas media erdvėje neperaugs į kruviną puotą? (4)
Totalitarizmas prisėlino nepastebimai. Bankai ne tik siekia įbrukti mums į Prezidentus savo statytinį, bet ir nori pilnai kontroliuoti jūsų išlaidas (4)
Eutanazija partijai arba fantasmagoriški rinkimai

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito