Ilgos distancijos lenktynės: "valstiečiai" rengia Lietuvos konservatoriams staigmeną (3)

Anonimusas
+ 16 - 0
Autorius: Andrius Petrinis
Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni...
7536-08-02 (2018 m.), skaitė 520
3

Valdančioji "valstiečių" partija nusprendė užmegzti bendradarbiavimą su partija "Tvarka ir teisingumas". Kodėl tai reikalinga abiem politinėms jėgoms ir ką tai reiškia šalies politinės sistemos raidos kontekste?

Prieš 2016 metų Seimo rinkimus vienas iš "Valstiečių ir žaliųjų sąjungos" lyderių Ramūnas Karbauskis teigė, kad jie tikrai nesudarys koalicijos su Darbo partija ir partija "Tvarka ir teisingumas", nes pastarosios turi problemų su teisėsaugos institucijomis.

Ir štai dabar "Tvarka ir teisingumas" staiga tapo patraukliu partneriu. Iš kur tokios permainos? Kaip sakoma: nieko asmeniško — tiesiog politika.

Kombinacija be pralaimėjimų

Galbūt pagrindinė priežastis, dėl kurios "valstiečiai" nusprendė išplėsti sąjungininkų sąrašą, yra nenoras pakartoti į aukštumas patekusių partijų, kurios vėliau dingo užmarštyje, likimą (pavyzdžiui, šou vedėjo Arūno Valinsko "Tautos prisikėlimo partija").

Kita vertus, valdantiesiems reikalingas ne tik ir ne tiek trumpalaikis palaikymas, kiek ilgalaikė parama, ypač vietos ir prezidento rinkimuose. Socialdemokratais, kurie liko koalicijoje, negalima labai pasitikėti — jų populiarumas tik mažės. O štai partija "Tvarka ir teisingumas", nors daug kas ją jau  palaidojo, išlaiko stabilų reitingą, leidžiantį patekti į Parlamentą ir kitais rinkimais.

"O kaipgi Karbauskio pažadas neturėti reikalų su save diskreditavusiomis politinėmis jėomis?" — paklausite jūs. Atsakymas paprastas: jei ir yra kokių nors priekaištų, tai tik buvusiam "Tvarkos ir teisingumo" vadovui Rolandui Paksui, o šiandien partijai vadovauja Remigijus Žemaitaitis, todėl galima bendradarbiauti.

Kalbant apie dividendus, kurių nori Žemaitaitis, tai jie yra akivaizdūs. Partijai "Tvarka ir teisingumas" negresia politinis triumfas, tačiau yra gerų galimybių tapti valdžios dalimi. Ji kaip žemos lygos futbolininkas, kuris savo žaidimu ir nedideliu, bet stabiliu reitingu pritraukė geriausių klubų, kuriuos reikia stiprinti, dėmesį.

Žaidimas "aukščiausioje divizijoje" — tai visai kitas dalykas įtakos, finansinių srautų ir reitingo atžvilgiu. Be to, yra versija, pagal kurią partijos "Tvarka ir teisingumas" už savo paramą gali pareikalauti, kad būtų reabilituotas buvęs partijos lyderis Rolandas Paksas. Tačiau tai abejotina, nes premjeras Saulius Skvernelis prezidento rinkimuose nereikalingas papildomas konkurentas, o Pakso santykiai su Žemaitaičiu, sklinda gandai, ne patys geriausi.

Žinoma, galima sakyti, kad tas, kas susidės su "valstiečiais", su jais ir paskęs. Tačiau, pirma, pastarieji įrodė, kad, nepaisant daugybės klaidų ir milžiniško spaudimo, jie išlaiko populiarumą, ir todėl su jais verta turėti reikalų. Antra, kol kas kalba eina ne apie dviejų partijų strateginę sąjungą, o apie bendradarbiavimo pradžią, nes Žemaitaitis yra nuspėjamai atsargus.

Nepaisant to, tai yra svarbus Lietuvos politinės sistemos įvykis.

Didelis minusas konservatoriams

Šiandien aukščiausią reitingą Lietuvoje turi konservatoriai (Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai), tai yra, dešinieji. Ant šios ideologinės pusės nėra nieko kito — liberalai arba patys, arba konservatorių pagalba žlugo.

Ir iš kairės visai neseniai buvo visiška netvarka: socialdemokratai žlugo ir negali patekti į Seimą artimiausių rinkimų metu, Darbo partija bando išaugti iš pelenų, o "Tvarka ir teisingumas" bei "valstiečiai" buvo patys sau.

Tačiau niuansas yra tas, kad konservatoriai šioje situacijoje neturi potencialių partnerių, o "valstiečiai" — turi. Iki šiol jie nesinaudojo savo galimybėmis, ir "Tėvynės sąjunga" galėjo miegoti ramiai. Bet dabar kairieji centristai pradėjo konsoliduotis. Jei prireiks, galės ir Darbo partijos lyderį Viktorą Uspaskichą pritraukti.

Taigi, konservatoriams partijų derinimas yra potencialiai pralaimimas, o kompensuoti šį didelį minusą gali tik didelis pliusas, toks, kaip savas prezidentas.

Ir vėl mūšis tęsiasi…

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
16   0
Komentarai: 3
3. viltė 2018-08-02 15:42:50

Šiandien aukščiausią reitingą  Lietuvoje turi konservatoriai ? - nesupratau :D :D :D

19 0
2. Anonimas 2018-08-03 05:29:48

ir kikimara.Pagal gaidžio 'vilmorus" :)))

3 0
1. Anonimas 2018-08-03 05:31:37

koncervai įprūdins kolūkiečiams smaukūnaitatį.

1 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Lietuvos šeimas atstovaujančios organizacijos, priešingai nei jų oponentai, reikalauja, kad Seimas keistų Vaikų teisių įstatymą (2)
Parodomasis susidorojimas su kitaminčiais: Titovui dėl "Ramanausko bylos" uždrausta išvykti iš Lietuvos (1)
Gediminas Merkys. Korupcijos tvaikas virš universitetų nesisklaido, virš valstybės taip pat
Vilniaus mero rinkimai — favoritai aiškūs? (1)
Rolandas Paulauskas. Kas čia daros? Nr. 11
Mitinge su kauke? Taip. Ir būtinai! (1)
Naglis Puteikis: Visiškai palaikau Eglę ir Gintarą Kručinskus (3)
V. Vobolevičius. Šeimų organizacijos turėtų siekti didesnio sutelktumo
Seimo ŽT komitetas susirūpino vaiko interesų ir moters teisių apsauga smurto šeimoje atvejais
Valstybėje bevaldystė (įspūdžiai po Seimo valdybos posėdžio)
Ramūnas Alaunis: Lietuvos mokytojų streikas prieš jų pačių išugdytą monstrą. Ar reikia palaikyti mokytojų streikus? (2)
Mindaugas Puidokas. Kovosime visi kartu (4)
Dovilas Petkus. Ko mes dar nesupratome gindami šeimą? (2)
T. Bakučionis. Prezidentės teisėkūros „varnelė“ arba kam skambina paskutinis skambutis (2)
Lietuva yra viena populiariausių šalių tarp rusų turistų
Nuoširdi padėka ministro L. Kukuraičio atstovei už atsakymus į neužduotus klausimus
Seimas prisidės prie pagalbos senoliams leisdamas dykai dalinti sriubą savo teritorijoje (2)
Prancūzijos demokratija ir Lietuvos šūdokratija (2)
Žmonių partijos lakštingalos iniciatyvą palaiko net olimpinis čempionas (1)
Skvernelis kaltina konservatorius ryšiais su Kremliumi (3)
Ko siekia Tapinas, kurstydamas Lietuvos mokytojų protesto ugnį (2)
Dėl ko D.Šakalienei norisi verkti (6)
M. Puidokas: pataisų dėl vaiko teisių pateikti Seime leista nebus (5)
Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI