Vaikai ir pasakos (0)

Anonimusas
+ 1 - 1
Autorius: ŠeimaIrNamai.eu
Šaltinis: http://seimairnamai.eu/vaikai-...
7536-08-04 (2018 m.), skaitė 207
0

Ar skaitote vaikams pasakas? Jei manote, kad šiuolaikiniams vaikams, išlepintiems gausybės elektronikos, nereikalingos pasakos – klystate. Pasižiūrėkite į elektroninio žaisliuko ekraną – ten animaciniai filmukai ar žaidimai su pasakų personažais. Vaikas žiūri pasaką arba ją žaidžia. Vadinasi, jam reikalingos pasakos, tik pasakoja jam jas elektroninis žaislas, o ne jūs, dėl to žaislas jam ir artimesnis už jus.

Žaislas visada pasirengęs pažaisti, atsakyti į klausimus, papasakoti pasaką, o ką darote savo vaiko labui jus? Rūpinatės, valgydinate, rengiate. Ar to pakanka? Jeigu vaikas labiau linkęs bendrauti su elektroniniu žaisliuku, nei su jumis – nepakanka. Jeigu jums svarbus dvasinis artumas, skirkite vaikui laiko, tačiau tokiu būdu, kad bendravimas būtų kupinas bendrų emocinių pergyvenimų, kurie jus suartins. Paskaitykite vaikui pasaką. Jam reikia pasakų, mitų ir legendų apie narsuolius, tolimas šalis ir neįtikėtinus įvykius.

Magijos pasaulyje vaikai gyvena maždaug iki devynerių metų. Logiškas mąstymas išsivysto sulaukus maždaug septynerių, o sugebėjimas abstrakčiai mąstyti – daugmaž tryliktais gyvenimo metais. Skaitydami pasakas, padedate vaikui vystytis jam priimtinu tempu vaikas lengviau prisitaiko prie realaus pasaulio per herojų poelgius ir pasakų įvykius.

Pasakiški siužetai, vaizdiniai vysto vaizduotę, ugdo kūrybinius sugebėjimus, padeda susiformuoti vaiko „Aš“. Jei vaikas išsigandęs, jis nesuvokia logiškų argumentų apie tai, kad visiškai nėra ko bijoti, tačiau patikės stebuklinga lazdele arba istorija apie pergalę prieš tai, kas jį išgąsdino. Pasakos suteikia galimybę patikėti, kad žmogus gali susidoroti su bet kokia gyvenimiška situacija ir savarankiškai kurti savo likimą. Išsivysčiusi vaizduotė padeda atrasti įvairių gyvenime iškilusių problemų sprendimo būdų ir nesijausti nesėkmių auka.

Kurdamas vaizduotėje išgirstų pasakų pasaulius, vaikas išsiugdo sugebėjimą kurti ir tikėti savo jėgomis. Televizorius negali pakeisti pasakos, kadangi pasakiškų pasaulių vaizdai sukurti ekrane, o ne vaiko vaizduotėje.

Maždaug iki aštuonerių metų amžiaus vaiko elgesį reguliuoti galima trumpų pasakiškų istorijų pagalba. Jų personažai elgiasi taip pat, kaip vaikas konkrečioje situacijoje. Sugalvotoje istorijoje vaikui galima parodyti jo nepageidautino elgesio pasekmes ir pasiūlyti alternatyvius situacijos sprendimo variantus.

Paimkime kaip pavyzdį situaciją, kai vaikas nenori rengtis kokio nors rūbelio. Jei raginsite, reikalausite, viskas baigsis ašaromis ir riksmais. O galima eiti kitu keliu ir pasekti pasaką apie tą rūbelį, kaip jis ilgai kabėjo spintos tamsoje ir svajojo pamatyti pasaulį. Tačiau pats padaryti to negalėjo. Taip ir būtų kabėjęs, jeigu vieną gražią dieną…

Pasakojimo metu vaikas ryškiai įsivaizduoja istorijos įvykius, jis jau pamiršo savo nenorą, jam norisi padėti rūbeliui įgyvendinti svajonę. Štai šitaip be jokio spaudimo ir be jokios prievartos vaikas įvykdo jūsų reikalavimą ir visi patenkinti.

Šaltinis

50% Plius 50% Plus
50% Minus 50% Minus
1   1
Komentarai: 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Klaipėdoje įvyko mitingas „Už šeimą“ – dalyvavo apie 500 žmonių (2)
Kiek dar teisėjų paaukosi, Magnolija?
Kiek kartų reikia kartoti melą, kad šis taptų tiesa
Kristina Sulikienė. Mirė iš Eugenijaus Pukėno 2 vaikus atėmusi teisėja Zoja Monid (1)
Socialdemokratė R. Šalaševičiūtė apie atiminėjamus iš šeimų vaikus: jų dar bus, čia nepabaiga tų pamokų (2)
Rūta Janutienė. Vaikų teisių apsauga buvo parduota savotiškame tarptautiniame aukcione, kurį laimėjo norvegų socialiniai inžinieriai.
Tėvams atgauti vaikus padedanti advokatė R.Visočnik: Su mumis daromas gyvas eksperimentas (2)
"Vilniaus moterų namai" reikalauja apginti išgamą ir moralinę degradę Dovilę Šakalienę nuo "žiniasklaidos smurto" (2)
"Konservatoriais" nūnai vadinasi tie, kas žygiuoja gėjų paraduose pirmose gretose ir aktyviai ragina atiminėti kuo daugiau vaikų iš Lietuvos šeimų (3)
Antanas Venclova. Salomėja Nėris mūsų gyvenime
Gabrielius Landsbergis konservatorius, kurie protestuoja prieš VAIKŲ GROBIMĄ oficialiai paskelbė KREMLIAUS ĮRANKIAIS. O visą partiją - idiotais (7)
Rūta Visocnik. Apie tinkamus ir netinkamus (leidžiamus ir neleidžiamus) vaikų auklėjimo ir drausminimo būdus (2)
Šakalienės sponsorius Norvegija - pedofilų ir Barnevern rojus. Pedofilijos religinės šaknys (1)
Arvydas Daunys. Šeima prieš „Vaikų teisių“ įstatymą – arba – įstatymas prieš šeimą (1)
Lietuvos konservatorių atsakymai į portalo alfa.lt žurnalisto Viliaus Petkausko klausimus
Daugiau kaip 100 Lietuvos mokyklų prisijungė prie streiko
Nusavintas ir palaidotas „Snoras“
Rusijos Federacijos URM pranešė, kad JAV-os iš "izoliuotos" Rusijos nupirko jau trečią suskystintų dujų tanklaivį
Replika Ainiui Gurevičiui. Kriminalinių naujienų redaktoriui (1)
Lietuvos policija paskelbė karą šeimoms su vaikais
Gėjų "santuokų" norintis ministras Eimutis Misiūnas grasina Lietuvai baudomis
„Turniai lietufiai“ – ką yra?! (4)
Rolandas ir jo anti svajoklių gretos (2)
Laimonas Jakas. Ar D. Grybauskaitė stos krūtine už karius?

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI