Vieni gauna viską, kitiems nelieka nieko. Kodėl?

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/vieni-g... 2018-08-10 07:39:25, skaitė 395, komentavo 0

Vieni gauna viską, kitiems nelieka nieko. Kodėl?

Yra žmonių, kurie neypatingai stengiasi, tačiau gauna viską – ištikimus draugus, gerą darbą, stiprią sveikatą, maišą pinigų. Ir esate jūs – amžinas nevykėlis, kuris dėl keistai susiklosčiusių aplinkybių visada atsiduriate ne toje vietoje ir ne tuo laiku. Iš kur tokia neteisybė, kas dėl to kaltas?

Jūs užsispyręs ignoruojate sveiką protą. Atkaklumas ir užsispyrimas – skirtingi dalykai. Jeigu atkaklumas padeda apginti savo poziciją ir pasiekti užsibrėžtą tikslą, nepaisant negatyvių prognozių, tai užsispyrimas ribojasi su kvailumu. Užsispyrę žmonės ignoruoja įgytą patirtį ir vis iš naujo ir iš naujo daro tas pačias klaidas. Galbūt iš principo, galbūt tikisi kažkam kažką įrodyti, tačiau ar ne geriau būtų pripažinti klaidą ir pasinaudoti sveiku patarimu?

Veikiate impulsyviai. Įprotis šokinėti iš vienos vietos į kitą, neapskaičiavus galimos rizikos, neapsidraudus nuo nenumatytų situacijų, byloja apie tai, kad žmogus nesubrendęs. Suaugę ir brandūs žmonės moka galvoti ne vien emocijomis ar šio momento norais ir impulsais, jie yra nuoseklūs ir supranta atsakomybę, kuri seka iš jų priimtų sprendimų. Norite daugiau? Mokykitės save kontroliuoti.

Numojate ranka į sveikatą. Jeigu jūsų nesėkmės susijusios su savijauta – pastoviai sirguliuojate, kažką susilaužote, susižalojate – pats laikas atkreipti dėmesį į kūną. Sveikata ne geležinė, ja irgi reikia rūpintis, į ją irgi reikia investuoti. Pagalvokite, ką valgote, kaip dažnai užsiimate sportu. Nuo jūsų savijautos tiesiogiai priklauso gyvenimo kokybė ir būsimi pasiekimai.

Įpratote teisinti savo tingėjimą. Įprotis manyti, kad svetimo žmogaus sėkmė – tai sėkmingai susiklosčiusių aplinkybių rezultatas, yra ne kas kita, kaip banalus savo neveiklumo ir tingėjimo pateisinimas. Mums visada atrodo, kad svetimas kryžius lengvesnis ir dėl to kitų žmonių pasiekimus aiškiname palankia fortūna ir visiškai nepastebime, kaip tas žmogus sunkiai dirba ir kiek kartų jo planai baigėsi nesėkme. Galbūt jau pakaks save apgaudinėti? Kol ieškote pasiteisinimų savam tingėjimui, kažkas ima likimą už ragų ir veržiasi į priekį.

Nuvertinate tai, ką turite. Kaip mąsto nevykėliai? „Sekasi kaimynui! Jis turi namą, o aš glaudžiuosi ankštame bute…“ Praeina kažkiek laiko, nusiperkate namą ir tučtuojau nuvertinate savo pasiekimą: „Kaimyno žmona gražuolė, o aš visiškai vienas šitame idiotiškame name!“ Šitaip žmogus susikoncentruoja į tai, ko neturi, vietoje to, kad padėkotų gyvenimui už tai, ką jau gavo. Bet ar taip jau viskas blogai iš tikrųjų? Milijonai žmonių neturi netgi pačių elementariausių gėrybių – vandens, stogo virš galvos ir t.t.

Renkatės neteisingą aplinką. Kartais nesėkmių priežastis slypi žmonėse, kurie neatsargiomis frazėmis ar skaudžiomis pastabomis sutrypia jūsų pasiekimus ir pasitikėjimą savimi. Negalima sumenkinti žodžių poveikio, mokykitės išrankumo bendraudami. Kai kurie žmonės verčia mus jaustis prislėgtais, tuščiais, niekam tikusiais. Išbraukite jų vardus iš telefonų knygelės. Gerbkite save.

Jaučiatės ne savo vietoje. Namai neatspindi jūsų charakterio, jūs mėgstate minimalizmą, o namai užversti kalnais šlamšto ir kelia diskomfortą? Darbas irgi nepatinka, pasirinkote jį dėl to, kad taip norėjo tėvai ar žmona, nors patys svajojote tapti muzikantu? Ar ne laikas visa tai keisti? Sukaupti drąsos ir susirasti savo kelią, kuris suteiks gyvenimui prasmės? Susigrąžinkite sau komfortą – susiraskite mėgstamą darbą, išmeskite iš namų šlamštą, susitvarkykite mintis. Ko jums norisi? Kai tik šitai suvoksite, nemalonumai ims trauktis ir sugrįš sėkmė.

Gyvenime nebūna juodų ir baltų periodų, mes patys nuspalviname įvykius kokia nors spalva. Ir būtent nuo mūsų priklauso, ar taps nesėkmė tikra katastrofa ar kelio į sėkmę pradžia.

Šaltinis