Norite gauti teisę gyventi savo gyvenimą? Užmokėkite mamai

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/norite-... 2018-08-13 07:42:21, skaitė 265, komentavo 0

Norite gauti teisę gyventi savo gyvenimą? Užmokėkite mamai

Mamai reikia, kad vaikai viešai pripažintų jos nuopelnus, kad demonstruotų dėkingumą už savo gyvenimą. Ji turi tam teisę. Tiesiog todėl, kad ji mama. Ji vyriausia šeimoje, o tu – jaunesnė. Ir tai – faktas. Jeigu neduodate viso to mamai gražiuoju, ji pasiims piktuoju. Tarkuos jums smegenis priekaištais, pretenzijomis, skundais. Tačiau prieš pradedant ką nors aiškinti mamai, būtų neblogai pačioms suprasti, kur čia šuo pakastas.

Štai tipiška situacija. Lyg ir visiškai normali 33 metų dukra. Ir lyg ir visiškai normaliai gyvenanti 58 metų amžiaus jos mama. O santykiai po to, kai dukra ištekėjo, kategoriškai nesusiklostė.

- Tu man visai neskambini! Ištekėjai ir mama nebereikalinga? Aš šitiek metų tave maitinau, rengiau, rūpinausi. Viską geriausią tau atiduodavau! O dabar tavo gyvenime man nebėra vietos?

Kai gimė anūkai, situacija dar labiau paaštrėjo.

- Aš, tarp kitko, su anūkėliu jums padedu, o tu net ačiū nepasakai (nors dukra, savaime aišku, negaili padėkų. Tiesiog mamai paprasto „ačiū“ negana“). O tavo vyras man per šventes kremą nuo raukšlių padovanojo – čia užuomina, kad esu sena? Ir apskritai jis kažkoks nevėkšla. Ir nepraktiškas. Štai pas kaimynę – tokia puiki dukrelė! Kiekvieną kartą prieina, pasikalba, pasidomi sveikata. Ir vis savo mamą giria. O iš tavęs gero žodžio nesulauksi!!!

Kaip ji nesuvokia, kad dukra turi savo suaugusį gyvenimą? Kaip jai paaiškinti, kad dukra užaugo ir jai daugiau nebereikia globos ir patarimų? Kad tiesiog fiziškai nebegali skirti mamai tiek laiko, kiek skirdavo anksčiau? Ir paaiškinti reikia taip, kad neimtų laikyti tavęs priešu…

Ko tokios mamos nori iš savo vaikų? Iš kur joms šauna į galvą tokios mintys?

Pirmoji priežastis. Mama netiki, kad sugebate be jos susitvarkyti gyvenimą

Objektyvių priežasčių tokiai nuomonei gali ir nebūti. Iš vienos pusės, mama nuo pat vaikystės numatė jums patį geriausią, idealiausią, jos supratimu, gyvenimą. Kitaip sakant:

Ir štai ji mato, kad dukra eina ne ten, kur ji numatė. Nesusiklosto idealus paveikslas. Iš čia ir baimė. Įsitikinimas, kad dukra pati nesusitvarkys. Bandydama gelbėti dukrą nuo neišvengiamo, jos manymu, kracho, motina stengiasi įkalti jai į galvą savo pačios įsitikinimus. Juk ji įsitikinusi, kad tiksliai žino, kas ir kaip geriau!

Antroji priežastis. Motina nori jausti, kad ją vertina, kad ji svarbi

Ir ne abstrakčiai svarbi visos planetos ateičiai, o konkrečiai jums. Ir kad išreikalautų iš jūsų pripažinimą, pradeda atakuoti.

- Na, žinoma, kam tau reikalinga sena mama! Greitai mane išvis užmirši! Paskambini kartą į savaitę… O jeigu aš čia jau numiriau???

Jei mama reikalauja dėkingumo. Pamėginkite duoti jai kuo daugiau teigiamų įvertinimų. Pasėdėjo su anūku – nuoširdžiai padėkokite, papasakokite, progai pasitaikius, kaimynams ir pažįstamiems, kokia ji puiki mama. Dar geriau, jei kaimynai papasakos mamai, kaip gerai jūs apie ją atsiliepiate. Tai netgi efektyviau. Pirmas dalykas – mama išties padirbėjo aukle ar namų darbininke jūsų namuose, nors to daryti neprivalo ir nieko už tai negavo. Ji neprivalo sėdėti su jūsų vaikais, tuo turi užsiimti algą gaunanti auklė. Jeigu taupote ir auklės nesamdote, liekate tuos pinigus skolinga mamai. Antras dalykas – jei tarsite kelis šiltus žodžius, karūna jums nuo galvos nenukris, teisingai?

Jeigu mama reikalauja dėmesio. Pradžiuginkite kokia nors malonia smulkmena. Kaina neturi reikšmės, dovanokite daiktus, kurie leis mamai pajausti komfortą, pagerins gyvenimo kokybę. Gali taip atsitikti, kad mama dovanas priima, tačiau nenaudoja, atideda „juodai dienai“. Jūsų uždavinys – neįkyriai įkalbėti visgi pasinaudoti dovanomis. Pavyzdžiui, nupirkote arbatos, ar kosmetikos ir iškart pareiškiate, kad šie dalykai turi galiojimo laiką.

Jei mama bijo, kad jūs nesusitvarkysite. Pateikite materialius patvirtinimus, kad jūs JAU susitvarkote. Mama patikės, kad nepražūsite, sugebėsite išgyventi ir kažko pasiekti tik pamačiusi tai savo akimis. Patikės ir tada, kai vaikai patys pradės jai padėti. Nors dabar neretai vyksta atvirkščiai – vaikai melžia pinigus iš tėvų pensijų. O tėvai tvirtai įsitikinę, kad vaikas dar neužaugo. Jam reikia patarimų, palaikymo, kontrolės ir t.t. Jų akyse vis dar esate 5 metų mažyliai.

Ką galima būtų padaryti?

Parodykite mamai, kad susitvarkote pati, plius dar ir jai padedate tvarkytis. Kad jos paramos jums nereikia, kad ji gali pagaliau atsipalaiduoti ir nesijaudinti nuo ryto iki vakaro, o mėgautis jūsų pagalba ir palaikymu.

Jei pinigai – skaudi tema. Yra mamų, taupančių juodai dienai. Sau ji niekad gyvenime nieko nenusipirks. Dėl to duoti jai pinigų beprasmiška. Parinkote kažką brangaus, gražaus, kokybiško, o ji sužinojo kainą ir kategoriškai atsisakė. Pažįstama situacija? Šiuo atveju pinigų temos geriau neliesti. Apskritai neminėti dovanos kainos. Įtikinti, kad ji jums nieko nekainavo.

Variantų daugybė:

- Mam, aš čia batelius nusipirkai iš interneto, tačiau jie man netiko, o grąžinti neįmanoma. Pasimatuosi?

- Mam, man davė kvietimą į premjerą, o aš visai laiko nerandu. Nueisi?

- Mam, aš sau dulkių siurblį nusipirkau, o ten buvo akcija – „Antra prekė nemokamai“.

Ir mama patenkinta, ir jūs pati neafišuojate, kiek pinigų jums tai atsiėjo. Galų gale, pati geriausia labdara – anoniminė.

Iš viso to seka, kad jūsų uždavinys – ne užčiaupti burną, o pašalinti mamos konfliktiško elgesio priežastis. Įtikinti ją, kad nėra ko baimintis, kad su savo gyvenimu jūs puikiausiai susitvarkote. Kad nepražūsite.

Ir jeigu patikės – santykiai pradės gerėti.

Šaltinis