Kaltinimai, kurių niekada neturi išgirsti jūsų vaiko tėvas

Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/kaltini... 2018-10-04 11:37:52, skaitė 527, komentavo 1

Kaltinimai, kurių niekada neturi išgirsti jūsų vaiko tėvas

Pirmieji metai po mažylio gimimo – išbandymas ne tik jums, bet ir jūsų vyrui. Pasistenkite netarti jam šių frazių. Kam jums konfliktai?

Aš padovanojau tau mažylį, kankinausi, paaukojau figūrą, sveikatą, o tu? Nėštumas ir gimdymas, savaime suprantama – nelengvi dalykai. Tačiau atsakykite nuoširdžiai: kuo čia dėtas vyras? Vienas dalykas, jei išnešioti vaiką ir gimdyti galėtų abu, jei moteris pasiaukojančiai imtųsi tai daryti pati, o vyras nusiplautų rankas. O visai kas kita – gamtos dėsniai, žmogaus prigimtis. Frazė „padovanojau“ apskritai ne vietoje. Dovaną gavo abu tėvai – ir mama, ir tėtis. O ir kaltinantis tonas pats savaime perjungia vyrą iškart dviem režimams: „gynyba“ ir „nieko negirdžiu ir girdėti nenoriu“. Tai irgi prigimtis.

Tau, aišku, labai lengva – išėjai į darbą ir viskas, o aš čia viena su vaiku visą dieną! Dar vienas labai populiarus kaltinimas. Ir vėlgi labai keistas ir visiškai ne vietoje: jeigu vyras pasiliks namuose, kas šeimai ir tam pačiam kūdikiui pinigus uždirbs? Jauna mamytė, žinoma, turi galvoje visai ką kita: „Man sunku ir sudėtinga vienai, būk man dėmesingesnis, kai grįžti namo“. Tai gal reikėtų būtent taip ir pasakyti, užuot drabsčius kaltinimus ir pretenzijas?

Kodėl aš žinau, kur guli sauskelnės, o tu – ne? Logiška, kad namuose su mažuoju sėdinti mama geriau žino, kur galima būtų ieškoti čiulptuko, kur – drėgnų servetėlių, o kur – tyrelės (lentynoje, kur laikome kruopas, iškart už cukraus maišelio, kas čia nesuprantamo?!!!) Ir vis tiek erzina, kai mylimas vyras šimtąjį kartą klausia, kur šaukštelis ar kepuraitė. Bet jeigu jums reikalingas rezultatas, o ne skandalas ir pretekstas nuleisti susikaupusį garą, tiesiog viską jam paaiškinkite. O jei paliekate vaiką su tėčiu – sudarykite sąrašą.

Mokslininkai apskaičiavo, kiek kainuoja mamos-namų šeimininkės darbas, kuris susideda iš atlyginimo auklėms, valytojoms, virėjoms, plius dar seksualinės paslaugos… O aš visa tai darau nemokamai! Kaip tikisi moteris, po tokių triuškinančių argumentų vyras turi tuojau pat pajausti neapsakomą gėdą. Arba nedrąsiai pasiginčyti, kad samdomas virėjas nemaitintų jo vakarykščiais koldūnais, o samdoma auklė nerėkautų visa gerkle: „Kada pagaliau išneši šiukšles!“ O dar vyras gali visiškai šaltai ir racionaliai pateikti savo sąskaitą: už remonto darbus, vairuotojo, kurjerio ir kitas žmonai teikiamas vyriškas paslaugas. Ir jei skaičiuoti, tai skaičiuoti – dar ir už sekso paslaugas taip pat. Mums, žinoma, labai norisi, kad mūsų darbą vertintų, tačiau kaišioti po nosimi sąskaitas ir skaičiuoti paslaugų kainas – ne pats geriausias būdas užsitarnauti pagarbą.

O štai kaimynės vyras visiškai ramiai lieka prižiūrėti savo trynukų, jis dar ir pyragus kepa! Įgelti ir pažeminti lyginant su kitais vyrais – juokų darbas. Juo labiau, kad vyrai turi labai stiprų rungtyniavimo ir konkurencijos jausmą. Jūsų strėlė įsmigo į taikinį, žaizda pasruvo krauju, o kas toliau? Geriausiu atveju – tyla. Blogiausiu – kandus: „Lažinamės, kad kaimynė neterorizuoja jo kiekvieną dieną savo pretenzijomis?“ Bet kokiu atveju pyragų po tokių įkandimų jūs iš jo nebesulauksite.

O štai stebuklingų žodžių sąrašiukas. Žodžių, kurie išgelbsti sunkiais momentais. O svarbiausia, jie sukelia teisingą reakciją: meilę, norą rūpintis ir suprasti.

  • Suprantu, tau irgi nelengva;
  • Aš taip vertinu tai, ką darai šeimai!
  • Žiūrėk, kaip mažylis tavimi džiaugiasi!
  • Niekas neturi tokio puikaus vyro ir tėvo!
  • Mums, žinoma, sunku, tačiau mes susidorosime.

detstrana