Pentagonas pripažino, kad prarado karinį "pranašumą" prieš Rusiją

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2020-02-27 10:56:00, skaitė 550, komentavo 3

Pentagonas pripažino, kad prarado karinį

Anot Pentagono atstovo, JAV nebegali atlaikyti konkurencinio pranašumo, nes Rusija ir Kinija vystosi gynybos srityje

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. JAV kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas generolas Markas Milis teigė, kad JAV karinis pranašumas buvo pakirstas, o Rusija ir Kinija šioje srityje kuria savo pranašumus, praneša RIA Novosti.

Pasak Pentagono atstovo, JAV kariuomenė šiuo metu yra pasirengusi užtikrinti karinį atgrasymą, apsaugoti šalį nuo užpuolimo, remti sąjungininkus ir kariauti su bet kokiu potencialiu priešu.

Tačiau, pasak Milio, JAV konkurencinis pranašumas yra kritęs ir niekas neturėtų tuo abejoti.

"Kinija ir Rusija stiprina savo karinius pajėgumus, kad pranoktų JAV ir jos sąjungininkes bei užtikrintų jos įtaką visame pasaulyje", — pripažino jis.

JAV ir kai kurios kitos šalys nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę", kurios buvimu, pasak Rusijos valdžios ir daugelio ekspertų, netiki pats Vašingtonas. Gruodžio mėnesį Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pažymėjo, kad NATO kasmet Europoje rengia iki 40 pagrindinių pratybų, kuriose akivaizdi antirusiška kryptis. Anot ministro, aljansas padidino aviacijos žvalgybos intensyvumą prie Rusijos Federacijos sienų 33 procentais, o jūrų laivyno —24 procentais. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusijos pusė nesiruošia nieko pulti.

NATO valstybių narių gynybos išlaidos
NATO valstybių narių gynybos išlaidos