Laikas sunerimti? Masonas ir melagis Šimašius pažadėjo, kad dėl koronaviruso niekas Lietuvoje iš bado nemirs

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2020-03-02 09:44:00, skaitė 777, komentavo 2

Laikas sunerimti? Masonas ir melagis Šimašius pažadėjo, kad dėl koronaviruso niekas Lietuvoje iš bado nemirs

Vilniaus meras prisipažino, kad ir pats turi maisto atsargų, tačiau neprotingas ir spontaniškas išteklių kaupimas gali sukelti papildomų problemų

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius sureagavo į pranešimus apie tuščias sostinės parduotuvių lentynas ir priminė, kad nereikia pasiduoti panikai.

Anksčiau žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose pasirodė tuščių parduotuvių nuotraukos — reakcijos, kaip Lietuvos gyventojai priėmė naujieną apie pirmąjį patvirtinto užsikrėtimo koronavirusu atvejį šalyje.

Kaip meras rašo savo puslapyje Facebook, praėjusį savaitgalį jis du kartus apsilankė parduotuvėse ir ten matė ir makaronus, ir ryžius, ir grikius, "skirtingai nei sako FB srautas".

"Gal pataikiau ant išimties? Kaip bebūtų — dabar tiesiog ne tas atvejis, kai reikia pildyti savo atsargas. Garantuoju, kad dėl koronaviruso niekas Lietuvoje iš bado nemirs", — rašo Šimašius.

Tačiau jis matė, kad daugelis Vilniaus gyventojų ruošia maisto atsargas.

"Tačiau ką aš matau — tai faktą, kad daug kas prisipirko produktų, kurių nesuvartos. Mano kvietimas jums — neiššvaistykite, ką sukaupėte. Pažymėkite dabar kalendoriuje dieną maždaug po metų, kai tą dėžę, kur viską sukrovėte, peržiūrėsite. Jei baigiasi galiojimas, tada suvartokite arba atiduokite Maisto bankui — kai kam tai labai padės sudurti galą su galu. Ir tada nueikite į parduotuvę atsargas pasipildyti vėl. Tiek, kiek jums atrodo, kad kritiniu atveju prireiktų (savaitei, mėnesiui — kaip jums atrodo pagrįsta ir teisinga). Kodėl? Kad kitą kartą, kai kas nors atsitiks, nereikėtų nei blaškytis, nei nervintis, nei prisidėti prie pavojingo panikavimo", — rašo meras.

Jis taip pat pažymėjo, kas pats yra iš tų žmonių, kurie visada turi atsargų: ilgai besilaikančių produktų, vandens, ugnies įrankių, šovinių. "Ne dėl to, kad laukčiau karo, maro ar nukrentančio asteroido, o šiaip, iš principo", — rašo Šimašius.

Meras pažymi, kad atsargų galima turėti, galima neturėti, visi laisvi pasirinkti.

"Tiesiog neprotingas spontaniškas išteklių kaupimas gali pakenkti. Pavyzdžiui, jei permokėdami susiorganizuojate sau kaukių, kurios reikalingos ne jūsų sveikatai, o jūsų panikai, tų kaukių gali labiau pritrūkti tiems, kam jos tikrai reikalingos, pavyzdžiui, operuojantiems gydytojams", — akcentuoja jis.

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas — naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.

Užsikrėtusiųjų skaičius žemyninėje Kinijoje jau viršijo 79,8 tūkst. žmonių, 2870 mirė, per 41,6 tūkst. išgydyta. Už KLR ribų, remiantis naujausiais PSO duomenimis, 53 šalyse užsikrėtusių asmenų skaičius siekė šešis tūkstančius, mirė 86 žmonės.

Lietuvoje pirmas atvejis užregistruotas Šiauliuose vasario 28 dieną. Moteris atvyko iš Veronos. Šiuo metu ji izoliuota Šiaulių ligoninėje.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija