Trampas pateikė PSO finansavimo ultimatumą

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2020-05-19 11:04:00, skaitė 199, komentavo 1

Trampas pateikė PSO finansavimo ultimatumą

Prezidento administracija mano, kad organizacija turėtų imtis "reikšmingų patobulinimų", kuriuos pasiūlė Amerika

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Vašingtonas pareiškė, kad nustos finansuoti Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) ir dar kartą apsvarstys savo narystę, jei organizacija neatliks JAV reikalaujamų reformų. JAV prezidentas Donaldas Trampas laišką PSO vadovui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesui paskelbė savo Twitter paskyroje.

Amerikos vadovas reformų įgyvendinimui PSO skyrė 30 dienų, pradedant nuo 2020 metų gegužės 18 dienos.

Pasak Trampo, Baltųjų rūmų administracija atliko tyrimą dėl PSO "nesėkmingo reagavimo" į koronaviruso pandemiją.

Amerikos vadovas pažymėjo, kad tyrimas patvirtino daug rimtų būgštavimų ir netgi atskleidė kitus. Be to, Trampui ypač kėlė nerimą tai, kad "nėra organizacijos nepriklausomybės nuo KLR".

Prezidentas pareikalavo, kad PSO padarytų "reikšmingų patobulinimų", nes organizacijos klaidos reaguojant į pandemiją "kainuoja labai daug".

Anot Trampo, jis jau pradėjo aptarinėti su PSO reformavimą.

Balandžio mėnesį Amerikos prezidentas paskelbė pristabdęs organizacijos finansavimą, apkaltinęs ją neoperatyvumu ir nepakankamu visuomenės informavimu apie COVID-19.

Trampo kritika PSO buvo išsakyta atsižvelgiant į ypač sunkią situaciją su koronaviruso plitimu JAV. Amerikiečiai užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal užsikrėtusiųjų ir mirčių skaičių. Šalyje pačiam Trampui buvo pareikšti kaltinimai dėl to, kad jis per vėlai ėmėsi visų būtinų kovos su pandemija priemonių.

Šiuo metu Jungtinėse Valstijose nustatyta daugiau nei 1,5 milijono koronaviruso atvejų, daugiau nei 280 tūkstančių žmonių pasveiko, daugiau nei 90 tūkstančių žmonių mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, beveik 4,8 milijono žmonių yra užsikrėtę, daugiau nei 318 tūkstančių mirė.