Konservatoriai pareiškė, kad dabartinė valdžia pakenks Lietuvai labiau nei jie

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2020-05-25 12:38:00, skaitė 621, komentavo 1

Konservatoriai pareiškė, kad dabartinė valdžia pakenks Lietuvai labiau nei jie

TS-LKD mano, kad valdantieji šiuo metu klampina Lietuvą į skolas taip stipriai, kad valstybė gali atsidurti ES dugne

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) mano, kad dabartinė vyriausybė daug skolinasi, o tai nulems "biudžeto skylę", rašoma oficialiame partijos puslapyje Facebook.

Konservatoriai tvirtina, kad būtų puiku, jei pinigai būtų investuojami į aukštos pridėtinės vertės ar naujų darbo vietų kūrimą, tačiau blogai, "jei švietimui skirtus pinigus investuoji ne į mokytojus ir mokinius... bet į betoną".

"Jei Lietuvos biudžeto deficitas (arba, kitaip tariant, skylė) 2020 metais pasieks 11,4%, Lietuva taps bene sparčiausiai prasiskolinančia valstybe visoje ES. Su didžiausia biudžeto skyle. Tą skylę turėsime finansuoti, greičiausiai, iš dar didesnės skolos", — rašoma pranešime.

TS-LKD priminė, kad 2008 metų krizės metu skola siekė 40 % BVP. Tuo tarpu 2021 metais, jų prognozėmis, dėl dabartinės valdžios skolinimosi tempo ji gali pasiekti net 60 % BVP.

"Kitais žodžiais sakant, valdantieji šiuo metu praskolinėja Lietuvą taip stipriai, kad tuoj būsime ES dugne", — mano konservatoriai.

2008 metais, kai kilo pasaulinė krizė, Lietuvos vyriausybei vadovavo konservatorius Andrius Kubilius. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" nariai, ypač jos lyderis Ramūnas Karbauskis, dažnai tvirtina, kad tuometinės valdžios veiksmai lėmė "tautos nuskurdinimą".

Konservatoriai yra opozicijoje ir nuolat kritikuoja valdančiųjų iniciatyvas. Be to, jie kaltina LVŽS politikus "ryšiais" su Kremliumi.