V. Putinas ir F. Oliandas pagaliau susitarė dėl „Mistralių“

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/vputin... 2015-08-06 12:10:57, skaitė 2535, komentavo 0

V. Putinas ir F. Oliandas pagaliau susitarė dėl „Mistralių“

Ginčas baigtas: vakar vykusio telefonio pokalbio metu, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Prancūzijos prezidentas Fransua Oliandas (François Hollande) galutinai susitarė dėl kompensacijos, kurią Paryžius sumokės Rusijai neįvykdęs dviejų „Mistral“ klasės laivų  tiekimo sutarties. Prancūzija atsisakė įvykdyti šią sutartį teigdama, kad ji to negali padaryti Ukrainos įvykių fone.
 
Praėjusią savaitę Rusijos prezidento  patarėjas kariniams ir techniniams klausimams Vladimiras Kožinas pranešė, kad su Prancūzija pasiektas susitarimas dėl 1,2 mlrd. eurų kompensacijos. Tačiau Prancūzijos prezidentas F. Oliandas šią informaciją nedelsiant paneigė, teigdamas, jog galutinis susitarimas dar nėra pasiektas ir, kad galutinis taškas šioje istorijoje bus padėtas artimiausiomis savaitėmis.
 
Oficialiame Kremliaus internetiniame puslapyje patalpinta informacija: „Prancūzija jau pervedė minėtąsias lėšas ir sugrąžinusi įrangą atgaus nuosavybės teisę bei galės naudotis šiais laivais“.
 
 Manoma Rusijos ir Prancūzijos pasirašytos laivų tiekimo sutarties suma – 1,2 mlrd. eurų. Rusijos leidinys „Gazeta.ru“ yra pateikęs informaciją, kad vadovaujantis sutartimi, maksimali netesybų suma negalėjo būti didesnė kaip 250 mln. eurų. Tačiau Rusija reikalavo ne tik sugrąžinti jau sumokėtą avansą (890 ml. eurų), bet ir papildomus 300 mln. eurų kaip kompensaciją, nes Rusija jau buvo investavusi lėšas į uostų infrastruktūrą ir laivų adaptaciją, taip pat Rusija reikalavo papildomų 60 mln. eurų už įrangą laivuose.
 
Ekspertų manymu, priimtas sprendimas yra naudingas abejoms pusėms. „Mistralių“ klausimas jau senai nuodijo Prancūzijos ir Rusijos santykius. Ekspertai taip pat abejoja, ar Prancūzijai pavyks šiuos laivus parduoti kitai valstybei.