V. Putinas padėjo ukrainiečiams susivienyti Vakarų kryptimi, jo kvailumas gali padėti susivienyti ir baltarusiams

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/vputi... 2020-08-13 10:47:00, skaitė 1135, komentavo 19

V. Putinas padėjo ukrainiečiams susivienyti Vakarų kryptimi, jo kvailumas gali padėti susivienyti ir baltarusiams

A. Kubilius. Nuotr. A. Kubiliaus.

Žmonių partijos atstovas, europarlamentaras Andrius Kubilius valstybinio transliuotojo rugpjūčio 12 d. laidoje „Dienos tema“ informavo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas turėtų turėtų būti persigandęs.

Tuo pačiu Landsbergių bendruomenės narys atskleidė, kad jei V. Putinas elgsis neprotingai, tai padės susivienyti Baltarusijai demokratizacijos kelyje.

„V. Putiną turėtų imti siaubas matant pilietinę revoliuciją gatvėse ir jos užkrečiamą pavyzdį. Mano įsitikinimu, V. Putinas turėjo pasimokyti iš Ukrainos, kai ėjo su Janukovyčiumi. Taip, jis okupavo Krymą ir dalį Donbaso, bet prarado visą Ukrainą ir tam tikra prasme padėjo ukrainiečiams susivienyti Vakarų kryptimi. Jeigu jis elgsis taip pat neprotingai, gali padėti Baltarusijai susivienyti visai kita kryptimi“, - neeiliniais išminties perlais pasidalino A. Kubilius, kurio mintys skelbiamos valstybinio transliuotojo publikacijoje „Kubilius: Cichanouskaja yra ne tik simbolis, ją reikėtų vadinti didvyre“.

Politikas taip pat pavirtino, kad paskutinysis Europos diktatorius „Aleksandras Lukašenka pralaimėjo rinkimus“, vykusius rugpjūčio 9 d., o rugpjūčio 10 d. į Vilnių atvykusi ir šiuo metu saviizolicijoje dvi savaites iki rugpjūčio 25 privalanti sėdėti Svetlana Tichanovskaja triuškinamai laimėjo Baltarusijos prezidento rinkimus.

„Lukašenka pralaimėjo rinkimus. Yra labai daug įrodymų, tarp jų ir tų komisijų, kurios sąžiningai suskaičiavo balsus, kad Svetlana Tichanovskaja laimėjo didžiulę pergalę“, - nurodė A. Kubilius.

Laidos vedėja uždavė ir vieną ne visai taktišką klausimą, esą kažkokia nežinoma rankelė kontroliuoja neramumus Baltarusijoje.

„Pone Kubiliau, mes puikiai suprantame, kad Sviatlana Cichanouskaja yra pasipriešinimo simbolis, o ne opozicijos lyderė. Jos nėra Baltarusijoje, veiksmas Baltarusijoje tęsiasi. Kas kontroliuoja situaciją? Juk kažkas ją kontroliuoja, kažkas žmonėms duoda nurodymus, kad toliau vyktų protestai, mitingai, streikai. Ar ten yra opozicija, su kuria būtų galima kalbėtis ir kuri vestų šalį tolyn, kad nesustotų tai, kas dabar pasiekta?“, - paklausė laidos vedėja.

„Visų pirma aš pasakyčiau, kad S. Cichanouskaja yra ne tiktai simbolis, bet ją reikėtų vadinti tikra didvyre, jeigu tinka moterims toks vyriškos sandaros žodis. Visos trys jos iš tikrųjų suvaidino ypač svarbų vaidmenį ir aš manau, kad tarptautinė bendruomenė dar turės pagalvoti, kaip tai įvertinti. Neoficialiai jau esu iškėlęs mintį, kad, sakykim, Sacharovo premija jai galėtų būti suteikta – Europos Parlamentas kiekvienais metais suteikia tokias premijas tiems, kas daugiausia nusipelnę žmogaus teisių ir demokratijos reikaluose“, - atsakė A. Kubilius.

Visus Žmonių partijos atstovo atsakymus bei visą nuotaikingą laidą, kurią savo dalyvavimu papuošė ir politikos mokslininkas Linas Kojala, galite žiūrėti čia: