Marin Le Pen: EK siūlomas migracijos ir prieglobsčio suteikimo paktas – mirtis Europai. Lietuva nepalaikė V4 ir Baltijos sesių

Autorius: Algimantas Lebionka Šaltinis: https://lebionka.blogspot.com/... 2020-10-14 18:44:00, skaitė 1739, komentavo 10

Marin Le Pen: EK siūlomas migracijos ir prieglobsčio suteikimo paktas – mirtis Europai. Lietuva nepalaikė V4 ir Baltijos sesių

Spalio 9 d. Marin Le Pen pradėjo kompaniją prieš migracijos ir prieglobsčio paktą. Nacionalinio judėjimo lyderės žodžiais, migracijos paktas yra planas paskandinimo europiečių į perkeliamų imigrantų mases, kas sukels Europos „savižudybę“.

„Tai organizuotas Europos ir šalių-narių naikinimo planas“, - pasakė Le Pen. „Tai tikras paktas su velniu, kuris sukels Europos savižudybę“, - pasakė ji spaudos konferencijoje savo partijos būstinėje Nanterre.

Rugsėjo pabaigoje Europos Komisija pateikė ES valstybėms-narėms migracijos ir prieglobsčio paktą, skirtą reformuoti prieglobsčio suteikimo kontinente.

„Migracijos paktas apgaulingai humanistinis, antidemokratiškas, negrįžtamas, destruktyvus“, – parašė ji Twitter.

Le Pen žodžiais, migracijos planas, išdėstytas pakte, yra destruktyvi migracijos forma su tikslu perkelti užsienio piliečius, kurie jau neišvyks iš Europos. Be to Le Pen pareiškė, „kad tai sukels pavojų ekonominiam, socialiniam ir kultūriniam mūsų šalių balansui“.

„Paktas reikštų sugriovimą mūsų socialinių sistemų, padidėjimą bedarbystės, būsto krizę, augimą nusikalstamumo ir komunalinių konfliktų, augimą islamizmo ir terorizmo rizikų, o taip pat abejones dėl mūsų civilizacinių vertybių“, - išvardino ji.

Marin Le Pen žodžiais, per kelis metus Europoje gali nusėsti nuo 60 iki 70 milijonų migrantų.

Be to, Europos paktas nukreiptas skatinti imigraciją ir neleisti nelegalų deportuoti. Dar daugiau, jis įteisins Europos Komisijos diktatūrą tautoms ir vyriausybėms.

„ES raktus nuo Artimųjų Rytų durų patikėjo Turkijai, kuri dabar šantažo būdu priverčia mus paklusti. Šiandien ji ruošiasi atverti duris Europos namų trečiajam pasauliui. Susigrąžinkime raktus nuo Europos ir Prancūzijos“, - pasakė Le Pen.

Savo kompanijai prieš šį paktą Marin Le Pen ketina mobilizuoti visus į vietos ir šalies valdžią išrinktus atstovus, nepriklausomai nuo jų partinės priklausomybės. Europos lygyje Nacionalinis judėjimas vykdys kompaniją kartu su savo sąjungininkais Europos identiteto ir demokratijos (ID)grupės rėmuose. Jie planuoja rengti peticija ir ketina surinkti milijoną parašų.

Centrinės Europos valstybių Višegrado grupė (Vengrija, Slovakija, Čekijos Respublika ir Lenkija) rugsėjo pabaigoje pasisakė prieš naują paktą. Austrija, Serbija, Slovėnija, Latvija ir Estija pasirašė atvirą laišką Europos Komisijai prieš migrantų kvotas kartu Višegrado šalimis. 

Lietuva neparėmė Baltijos sesių, išdavė jas, ir įsipareigojo šiais metai atsivežti į Lietuvą 18 atėjūnų iš trečiojo pasaulio, tuo tarpu minėtos šalys šių okupantų neįsileidžia (žiūr.priedą).

Vengrijos pozicija-sustabdyti migrantus“, - pasakė premjeras Viktoras Orbanas. Mes turime sustabdyti migraciją, kvotas ir perkėlimą. Tos taisyklės mums nepriimtinos“, - papildė Čekijos premjeras Andrejus Babiš.

„Mes pirmiausiai laukiam, kad paktas sustiprins išorės sienų apsaugą, pagreitins sugrąžinimą nelegalių migrantų ir darys poveikį kaimyninėms valstybėms, kad jos geriau bendradarbiautų“, - pasakė Čekijos vidaus reikalų ministras Jan Hamáček apie migracijos paktą. Kas liečia solidarumo tarp Europos valstybių, kurioms jo reikia, Čekija ir toliau pasirengusi nusiųsti policininkus padėti šalims, kurioms jos reikia, arba suteikti materialinę pagalbą.

Šaltiniai:

Priedas: COMMISSION RECOMMENDATION (EU) 2020/1364 of 23 September 2020 on legal pathways to protection in the EU: promoting resettlement, humanitarian admission and other complementary pathways

Resettlement: 2020 Pledges

Member State / Total places 2020

Belgium / 758

Bulgaria (*1) / [25]

Czechia

Denmark

Germany / 5 500

Estonia

Ireland / 994

Greece

Spain / 1 000

France / 5 200

Croatia / 100

Italy / 700

Cyprus

Latvia

Lithuania / 18

Luxembourg (*1) / [50]

Hungary

Malta (*1) / [20]

Netherlands / 1 902

Austria

Poland

Portugal / 1 150

Romania / 200

Slovenia

Slovakia

Finland / 850

Sweden  / 5 114

United Kingdom / 6 000

TOTAL 29 487

(*1)  Implementation of pledges from the previous scheme (not counted under the 2020 pledging exercise).