URM ciūckis A. Zanavičius: reikėtų skirti deramą dėmesį kovai su dezinformacija dėl COVID-19 priemonių ir būsimos vakcinacijos

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/azana... 2020-11-18 14:02:00, skaitė 422, komentavo 8

URM ciūckis A. Zanavičius: reikėtų skirti deramą dėmesį kovai su dezinformacija dėl COVID-19 priemonių ir būsimos vakcinacijos

A. Zanavičius. Nuotr. urm.lt

Lapkričio 17 dieną Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, skirtoje pasirengti gruodžio 10 - 11 d. vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Ministrai taip pat aptarė teisinės valstybės, ES plėtros ir Europos Komisijos (EK) metinės darbo programos klausimus. Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „A. Zananavičius: ES turi reikalauti, kad Baltarusija užtikrintų branduolinį saugumą Astravo AE“.

Gruodžio 10 - 11 d. vyksiančiame EVT susitikime vadovai diskutuos klimato kaitos, COVID-19 pandemijos suvaldymo ir prekybos temomis.

Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad Lietuva labai rimtai vertina ES klimato kaitos ambicijas, tačiau siekiant 2030 metų ES emisijų mažinimo tikslų didinimo, labai svarbu užtikrinti naštos pasidalijimą tarp valstybių narių, atsižvelgti į kiekvienos šalies specifiką ir, lyginant su trečiųjų šalių gamintojais, užtikrinti lygias veikimo sąlygas gamintojams ES.

Viceministras taip pat atkreipė dėmesį į Baltarusijos atominės elektrinės (BAE)keliamą grėsmę.

„Vos prieš kelias dienas įvyko incidentas Astravo AE, todėl ES privalo reikalauti, kad Baltarusija pilnai ir nedelsdama užtikrintų branduolinį saugumą. ES turi priimti atitinkamus sprendimus, apribojant elektros energijos patekimą į ES rinką iš nesaugių trečiųjų šalių branduolinių gamintojų“, - nurodė A. Zananavičius.

Pasisakydamas COVID-19 pandemijos koordinavimo klausimu, viceministras kvietė ES vadovų diskusijas orientuoti į konkrečius sprendimus, siekiant testavimų pripažinimo visose ES valstybėse, funkcionalaus kontaktų atsekimo, produktyvios vakcinos gamybos ir vienodos valstybių prieigos prie vakcinos.

„Taip pat reikėtų skirti deramą dėmesį kovai su dezinformacija dėl COVID-19 priemonių ir būsimos vakcinacijos“, - susirinkusiems atskleidė A. Zananavičius.

Ministrai aptarė Šiaurės Makedonijos ir Albanijos stojimo į ES procesą ir ketinimą surengti pirmąją tarpvyriausybinę konferenciją, tam kad būtų pradėtos stojimo derybos su šiomis valstybėmis.

Tačiau ministrams nepasiekus bendros ES Tarybos pozicijos dėl stojimo derybų pradžios šiais metais, klausimas bus toliau aptariamas ES Taryboje.

Šaltinis: urm.lt