Teismas Paleckiui intensyvią priežiūrą pratęsė dar trims mėnesiams

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2021-01-06 10:10:00, skaitė 966, komentavo 17

Teismas Paleckiui intensyvią priežiūrą pratęsė dar trims mėnesiams

Teismo posėdis vyko nuotoliniu būdu. Teismas nesutiko patenkinti gynybos prašymo ir pratęsė prevencinę priemonę maksimaliam terminui

VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas sausio 5 dieną dar trims mėnesiams pratęsė šnipinėjimu kaltinamam buvusiam politikui Algirdui Paleckiui taikomą kardomąją priemonę — intensyvią priežiūrą. Praneša TASS su nuoroda į teismo atstovą Vytautą Jončą.

Paleckis įpareigotas būti namuose nuo 21:00 iki 06:00 ir neišvykti iš Vilniaus miesto ribų, išskyrus, kai tai reikia padaryti dėl dalyvavimo teisme.

Jis taip pat privalo nešioti elektroninį sekimo prietaisą — apykoję.

Paleckio byla

Kovo pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be jo, byloje taip pat kaltinamas Deimantas Bertauskas. Istorikas Valerijus Ivanovas yra liudytojas. Kaltinamieji byloje kaltinami "dalyvavimu organizuotoje grupėje kartu su Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnu ir kitais Rusijos piliečiais" ir "šnipinėjimu Rusijos žvalgybai".

Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Kaip arešto priežastį jis nurodė tai, kad Lietuvos valdžia jam keršijo dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat dėl jo bendravimo su rusais.

Jis taip pat teigia, jog prokuratūra daro viską, kad jo byloje būtų išvengta atvirų teismo posėdžių.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva visiškai pamina demokratines vertybes, kurias deklaravo stodama į Europos Sąjungą ir NATO.