Lietuvoje kol kas dėmesio nesulaukusios, naujausios ekonomikos mąstytojo Klauso Švabo knygos apžvalga

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/lietu... 2021-02-09 14:56:00, skaitė 1233, komentavo 0

Lietuvoje kol kas dėmesio nesulaukusios, naujausios ekonomikos mąstytojo Klauso Švabo knygos apžvalga

Kauno technologijos universiteto garbės daktaras, ryškiausias pastarųjų dešimtmečių ekonomikos mąstytojas, verslo politikos mokslininkas, nuomonės formuotojas, Pasaulio ekonomikos forumo Davose įkūrėjas profesorius Klausas Švabas (Klaus Schwab) yra milžiniškas autoritetas Lietuvoje.

Visi iki šiol atsimename istorinį įvykį, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su mūsų šalyje viešėjusiu K. Švabu, apie tai skelbėme publikacijoje „D. Grybauskaitė: pasaulyje itin vertinama Lietuvos energetinės nepriklausomybės patirtis“.

„Tai, kad Davoso forumo įkūrėjas ir vadovas lankosi Lietuvoje, yra geriausias įrodymas, jog mūsų šalis pasaulyje vis labiau įsitvirtina kaip veržli, inovatyvi ir patikima valstybė. Lietuva gali didžiuotis šviesolaidžių internetu, kuris yra vienas greičiausių visame pasaulyje, čia gaminami lazeriai užima daugiau kaip 10 proc. pasaulio mokslinės lazerių rinkos, pagal verslo kūrimo sąlygas patenkame tarp 30 palankiausių viso pasaulio šalių, o dėl strategiškai palankios vietos ir daugiakalbių IT talentų turime vieną patraukliausių ekosistemų startuoliams kurti. Pasaulyje itin vertinama ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės patirtis – dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto konsultuojamos tokios šalys kaip Kroatija, Indonezija, Kolumbija, Urugvajus, Brazilija, Malta, PAR“, - tąkart kalbėjo D. Grybauskaitė.

K. Švabas ir D. Grybauskaitė istorinio susitikimo metu LR Prezidentūroje. Nuotr. prezidentas.lt

K. Švabas, praėjusių metų vasarą išleidęs knygą „COVID-19: The Great Reset“, prieš kelias dienas – sausio 27 d. išleido naują knygą „Stakeholder Capitalism“ (ją galima nusipirkti ČIA).

Knygoje teigiama, kad rinkos ekonomika jau atgyveno ir sprendimai turi būti priimami atsižvelgiant į visuomenės interesus (skaitmenizuotos visuomenės).

Toks naratyvas šiuo metu neatitinka Lietuvoje jau trisdedešimt metų propaguojamo laukinio, grobuoniško kapitalizmo sampratos, kur laisvoji rinka laikoma kelrode žvaigžde, turbūt todėl, ši knyga kol kas nesulaukė didesnio dėmesio ir analizės.

Jūsų dėmesiui rašytojo, žurnalisto, dirbtinio intelekto eksperto Igorio Šnurenkos minėtos knygos apžvalga.

Dažniausiai Lietuvoje nepageidaujama ar, neretai, tiesiog draudžiama publicistika ir dokumentika – kiekvieną dieną rodoma „PressJazz TV“ kanale.