Rusija bei kitos priešiškos Lietuvai valstybės bus deramai atgrasytos

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/rusij... 2021-02-11 15:30:00, skaitė 1709, komentavo 8

Rusija bei kitos priešiškos Lietuvai valstybės bus deramai atgrasytos

Nuotr. kam.lt

Vis labiau agresyvėjant Rusijai, vasario 10 d. Rukloje surengta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadų pasikeitimo ceremonija.

„Vadovavimą batalionui perėmė pulkininkas leitenantas Sebastianas Hebischas iš Vokietijos kariuomenės 93-ojo tankų bataliono. Šis aukštos parengties daugianacionalinis Aljanso kovinis pajėgumas Lietuvoje dislokuotas prieš ketverius metus kaip bendras ir reikšmingas NATO sąjungininkų indėlis į Baltijos regiono saugumo sustiprinimą“, - skelbiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime visuomenei „Rukloje vyko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadų pasikeitimo ceremonija“.

Ceremonijoje dalyvavęs Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas padėkojo NATO šalims, siunčiančioms savo karius į NATO bataliono kovinę grupę Lietuvoje ir tuo prisidedančioms ne tik prie Lietuvos ir Baltijos regiono, bet ir viso Aljanso saugumo ir stiprinimo.

„NATO priešakinių pajėgų bataliono vadai turi atsakomybę ir garbę vadovauti šiam itin svarbiam NATO nuolatinės dislokacijos vienetui Lietuvoje. Mes ir toliau bendromis pastangomis užtikrinsime stabilumą ir saugumą Baltijos regione. Taip pat noriu patikrinti, kad Lietuva ir toliau dės visas pastangas ir gerins tarnybos sąlygas, infrastruktūrą ir priimančiosios šalies paramą NATO batalionui ir kitiems sąjungininkams Lietuvoje“, - pasakė ministras.

Apie grėsmes pakalbėjo ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

„8 iš 10 Lietuvos gyventojų pritaria sąjungininkų karinių pajėgų buvimui Lietuvos teritorijoje ir mano, kad tarptautinis NATO batalionas padeda atgrasyti priešiškai nusiteikusias valstybes. Privalome investuoti į savo gynybą lygiai taip pat, kaip investuojame į tveriamas tvoras aplink savo namus nuo pavojaus ar tik dėl šventos ramybės, nes tada jaučiamės saugesni ir savo kiemą galime ramiai puoselėti. NATO sąjungininkų buvimas mūsų šalyje ir visame regione yra aiški ir nedviprasmiška žinutė prie tvoros budinčiai grėsmei, kuri įvairiais laikotarpiais mėgdavo pasinaudoti mūsų patiklumu, kartais silpnumu, o kartais aklumu. Turime dėti visas pastangas, kad tai daugiau nepasikartotų“, - pasakė V. Rupšys.

Jau antrai rotacijai Lietuvoje vadovavęs plk. ltn. Peeras Papenbroockas pabrėžė, kad NATO priešakinių pajėgų misija yra aiški ir nekintanti nuo misijos pradžios 2017 m. vasarį.

„Kartu su Lietuvos kariais mes demonstruojame NATO pasiryžimą, solidarumą ir vienybę ginti ir saugoti Lietuvos žmones nuo galimos agresijos ir esame pasirengę reaguoti bet kuriuo metu, jei to prireiktų“, – sakė jis.

Naujoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje – apie 1,2 tūkst. karių iš Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos.

Šaltinis: kam.lt