Dėsninga pabaiga: Putinas "nulaužė" USA strategiją

Autorius: Mindė Šaltinis: http://ldiena.lt/... 2021-02-25 16:19:00, skaitė 898, komentavo 28

Dėsninga pabaiga: Putinas

Kinijoje sakoma kad išmintingas karvedys mūšio siekia tik tada, kada karas jau laimėtas. Tai strategijos klausimas, ir čia Rusijos karinė vadovybė parodė neįtikėtiną klasę!

Čia nekalbama apie tą stulbinantį rezultatą, kuris tampa matomas vis aiškiau, vis dar iki galo netikint savo akimis: visi požymiai rodo į tai, kad Rusijai pavyko įtraukti USA į ginklavimosi varžybas, kurios USA sužlugdys taip pat,  kaip jie devintajame dešimtmetyje įtraukė TSRS...

Tačiau tai yra ne viskas ir ne pats svarbiausias dalykas. Amerikiečiai tada TSRS apgavo! Nebuvo pas juos jokių „žvaigždžių karų“, neturėjo jokios išgarsintos feikinės SGI - „Strateginės gynybos iniciatyvos“.

O štai rusiški „Poseidonai“, „Kinžalai“, „Avangardai“ - jie tai yra! Po kiekvieno eilinio sėkmingo išbandymo iš Pentagono ir Baltųjų rūmų pusės, vietoj ankstesnių pareiškimų, prie kurių jau visi yra įpratę, iš serijos: „O štai mes va taip mes reaguosime į naujus rusų ginklus“ - šiandien girdėti tik kurtinančiai garsi tyla. Ir visas pasaulis dvejodamas laukia: ir ką, nejaugi tai tiesa, ar didžiajai USA nėra kuo atsakyti iš esmės? Vadinasi, viskas ką sakė rusai yra tiesa?

Tai buvo subtilus ir labai sudėtingas apskaičiavimas: ten negalėjo būti jokių atsitiktinumų ir jokių „tiesiog pasisekė“ - nes TAIP nesiseka, taip gaunasi tik tiems, kurie tai labai gerai apskaičiavo. 

Taigi, vardijame:

Pats siaubingiausias USA fiasko - tai viena iš pirmųjų "padliankų" kurią jie pabandė išmesti Rusijos prezidentui jo valdymo pradžioje - garsus pasitraukimas iš priešraketinės gynybos (PRG) sutarties.

Rusijoje priimta neįvertinti katastrofos mastą: Rusijoje daugelis paprasčiausiai nesupranta įvykio masto, o jau amerikonai, aiškus dalykas, nesistengia piarinti savo strateginio "pravalo".

Todėl, kad ant šios kortos Pentagonas ir USA politinė vadovybė tikraja žodžio prasme pastatė viską: ši programa (PRG) buvo apskaičiuota iki 2035 metų ir jai buvo išleista viršribinė suma - daugiau nei TRILIJONAS dolerių.

Tai turėjo tapti globalia USA NEBAUDŽIAMUMO sistema nuo visko - ir visiems amžiams. Niekas niekada neturėjo jos įveikti, o juo labiau - Rusija, kurią tam momentui iš viso visi buvo nurašę.

Ir štai 2018 metais, kada kaip niekad anksčiau ore pakvipo ne paprastu karu, bet branduoliniu karu, kada Obamos administracija ėmė leisti sau mėtytis tokiais grasinimus ir daryti tokius gestus, kokių net ir per šaltąjį karą retai kada buvo galima išgirsti - štai tada Rusija iš eilės anonsuoja: „Avangard“, „Burevestnik“, „Sarmat“ - visos šios sistemos leidžia apeiti amerikonišką priešraketinės gynybos sistemą.

O tai ne tik be reikalo iššvaistyti pinigai - jei tik jie! Nors suma, kaip jau minėta, vis dar yra viršribinė .

Tačiau juk kartu su pinigais amerikosai taip pat prarado ir LAIKĄ - tuos pačius 15 metų, per kuriuos Putinas jiems šypsojosi, vadino juos kolegomis ir partneriais, leido jiems tratinti kasmet - kasmet!!! - po 10-15 milijardų dolerių jų globaliai priešraketinės gynybos sistemai …(kaip pavyzdys: vien tik Šiaurės Korėjai “atgrasinti” reikia 40 - 50 mlrd dolerių išleisti PRG, plius 10 - 12 mlrd dolerių kasmet jos aptarnavimui).

Karinės išlaidos pasaulyje 2017 metais

Ar gali USA ŠIANDIEN sau leisti prisispausdinti dolerių - tai yra DIDELIS klausimas! Jie vis labiau artėja prie tos dienos, kada atsakymas bus - ne, DAUGIAU spausdinti jūs jau negalite!

Bet štai LAIKO, 15 metų laiko - jie niekada negalėjo „atsispausdinti“. Praėjus 15 metų pas juos nėra NIEKO, o Rusija kaip galėjo įveikti jų priešraketinę gynybą, taip gali ir dabar - net ir geriau nei prieš 15 metų. Jie prarado TRILIJONĄ dolerių, o tai net jiems jau ne juokai, ir 15 metų laiko - kas jau yra katastrofa bet kuriai šaliai.

O štai Rusija po 15 metų įgijo tokį pranašumą, kurio Putino valdymo pradžioje neturėjo.

USA nuolat grasina pasitraukti iš tų ar kitų susitarimų ir tuo šantažuoja rusus, o iš kitų - jau yra pasitraukę, tačiau tokia ginkluotė  kaip '’Poseidon" nepatenka į jokį susitarimą! Net į neseniai pratęstą SPG-3 , nors "Poseidon" neša branduolines galvutes. Nes - tokio tipo ginkluotė paprasčiausiai iš pat pradžių nebuvo  išdėstyta SPG sutartyje.

Ir tai nėra pirmas USA prasimetimas šioje sferoje! 

Pavyzdžiui, Rusija neturėjo antžeminių raketų, kurioms būtų taikoma  MVNR sutartis - jos buvo uždraustos, todėl jų ir nebuvo. Bet USA turėjo „Tomahaukus“ dislokuotus kariniame laivyne, o rusai tokių raketų neturėjome. Anksčiau. Ir štai tada pasirodė „Kalibrai“.

Ir va amerikonai staiga nusprendė: na, tada mums nereikia MVNR sutarties, jei jau rusai dabar taip pat turi viską - išeikime iš jos, nes jie neturi antžeminių raketų, ir mes tuo įgausime pranašumą.

Išėjo - ir Rusija tučtuojau  „prižemino“ tskant „Kalibrus“. Tai yra, ji sukūrė šių raketų antžeminę versiją.

Dar daugiau, jie to net neslepia per daug, specialistai tiesiai šviesiai sako: dar daugiau pasišakosite - mes ir naujausius "Cirkonus" taip pat paprastai "prižeminsime"! ... Jūs lyg tai kaip ir - didingasis  NATO, jūs gi atseit savo sąjungininkus ginate Europoje? Taip kad galite net neabejoti: sąjungininkai jums tikrai pasakys didžiulį „ačiū“, jei dėl jūsų neapgalvotų bandymų aplenkti Rusiją jūs ją tik dar labiau STIPRINSITE ir sustiprinsite.

Su „Kalibrais“ ilgą laiką taip pat buvo pakankamai įdomu: jų paskelbtas nuotolis siekė apie 400–500 kilometrų, o paskui vieną gražią dieną iškart tik  - piiiiisssst! - ir jau beveik 2 tūkstančiais tapo, skriejančiomis iš Kaspijos jūros į Siriją! (šiuo metu kalbama apie 4,5 - 5 tūkst. km nuotolį). Ir kalė tiesiai į taikinius, kas yra įdomiausia.

"Kalibro" raketų "premjera" - tiesiai iš Kaspijos jūros į JAV-inių teroristų bunkerius Sirijoje

Štai taip veikia teisinga strategija: Rusija nemėgino konkuruoti su USA tankų, lėktuvų o dar labiau - pagal karo laivų skaičių savo laivyne. O juk būtent tokio tipo ginklavimosi varžyboms rusus provokavo, tačiau jie nepasidavė ir pasielgė teisingai. Nepaisant to, dar ir naują  tanką, bene geriausią pasaulyje tanką, iš lėto palengva sukurdami - kitais metais jau serijiniu būdu „Armata“ bus tiekiama armijai.

Be to, dar buvo sukurtas naujas 5-tos kartos „Su-57“ naikintuvas  - taip pat su strateginiu nusitaikymu. Labai ilgai jam buvo keliami klausimai - ir ekspertai ir kariškiai nelabai suprato, kodėl jis buvo pagamintas būtent toks. Paaiškėjo, kad jau tada, planavimo etape, buvo ketinama padaryti iš Su-57 greičiau komandinį-štabo aparatą, valdantį spiečių jį lydinčių įvairaus funkcionalumo dronų. Vienas iš jų - bepilotis naikintuvas „S-70 Ochotnik“, jau vykdo kovines misijas poroje kartu su naujuoju „Su-57“, bus ir kitų. Štai tokioje konfigūracijoje visos jo konstrukcijos bei  įrangos savybės bei ypatumai iš karto įgyja prasmę.


Sunkusis bepilotis smogiamasis naikintuvas "S-70 Ochotnik-B", techninės charakteristikos

Bet visa tai būtų nenaudinga, jei Rusija nebūtų įgijusi strateginio pranašumo branduolinio atgrasymo klausimais. Bet kokie tankai būtų sunaikinti branduolinio smūgio metu, jei nebūtų galima pramušti  amerikonų priešraketinės gynybos sistemos.

Bet ir čia Rusija nesustojo: kol amerikonai kimšo šimtus milijardų dolerių statyti, o paskui - dar ir eksploatuodami į savo didžiausią ir brangiausią laivyną pasaulyje, Rusija sukūrė taip vadinamąjį - "lėktuvnešių žudiką''. Pirmiausia - tai kompleksas „Kinžal“, kuris jau seniai budi, o taip pat naujausios „Cirkon“, kurias netrukus taip pat pradės tiekti armijai.

Jei atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais šiandien susiduria amerikoniškas laivynas - tai yra būtent beprotiškos išlaidos laivyno remontui, priežiūrai ir eksploatavimui! Sočiausiais metais jie prištampavo tokį plaukiojančių gelžgalių skaičių, kad šiandien jie nepatraukia net to, kad tik palaikytų visą šitą savo didingumą - jiems jau seniai atėjo alkani ir kriziniai metai.

O pats liūdniausias dalykas - Rusija padarė visą tai visiškai beprasmiška: atsiradus "Kinžalams" visos smogiamosios lėktuvnešių  grupuotės (SLG) tapo tik taikiniais - dideliais, brangiais, bet absoliučiai pažeidžiamais. Remiantis jų pačių amerikonų ekspertų ataskaitomis , didelėmis pastangomis ir geriausiu atveju jie gali numušti 1 ar 2 „Kinžal“ raketas, su turimais  visos SLG PRG pajėgumais. Bet net ir tai nėra tikra, kad numuš. O juk vykdant bet kokią ataką "Kinžalų" atskris, žinoma, dešimtimis, o ne po 1-2 vienetus. Tai yra - jie garantuotai sutriuškins visą išdidžią žvaigždėtai-matrasinę flotilę...


Rusijos Gynybos ministras Šoigu ir jo "žaisliukai"

Ir viso to fone - amerikonams niekaip nedašunta pagrindinis dalykas ir jie nerimsta: kiekvieną kartą, sunaikindami senus apribojimus, kurie Rusiją sulaikė, jie tik pablogina savo padėtį. Jie manė, kad atriš sau rankas, bet kiekvieną kartą - atriša rankas Rusijai ir atvėria kelią naujai rusiškai ginkluotei, ir net negalima pateikti pretenzijos Rusijai - visas pasaulis matė, kad jie patys to norėjo. Jie tiesiog to savo norėjimų rezultato negalėjo apskaičiuoti tiksliai! 

Ir štai dabar jie pradeda pezalioti apie „ribotą branduolinį karą“, pasitraukimą iš branduolinių bandymų uždraudimo sutarties - jie tikrai yra nepasiduodantys mokymui! Taip ir nepadarė išvadų iš ankstesnių savo klaidų! O juk Putinas jiems pasakė, kad dar nepadėjo visų savo kozirių, ir jo žodžiuose paslėpta prasmė buvo visiškai aiški: na, "davai", rizikuokite! Išeikite iš dar poros sutarčių - pas mus kaip tik jau brandinamos naujos ginkluotės, kurios TAIP PAT mums suteiks pranašumą. Tiesiog kol galioja seni susitarimai, mes jų nevystome.

Ir štai toks strateginis požiūris, kada pats giliausias apskaičiavimas yra pagrindas formuojant kompetentingą, pakankamą strategiją, skirta efektyviai atgrasinti priešus - tai pats naujausias Rusijos armijos ir karinės vadovybės pasiekimas! Rusija ne tik kad aplenkia USA, bet aplenkia dar ir su mažomis sąnaudomis, asimetriškais ėjimais, ir tuo pačiu - įtraukią priešą į alinančias ginklavimosi lenktynes, bet pati į jas neįsitraukdama.

Ir tai - pats mažiausiai pastebimas neprofesionalams Putino, Šoigu ir Generalinio štabo vadovo Valerijaus Gerasimovo vadovaujamos Rusijos armijos pasiekimas. Rusijos armija ir anksčiau ne kartą mušė priešą, tačiau ekonominiais ginklais ir ekonominiais metodais - anksčiau niekada. Rusija smogė jų strategijai, jų užmačioms! Tarp kitko - sėkmingai smogė. Galime sakyti, kad paralyžiavo USA ir NATO smegenis (ne veltui Makronas pasisakė apie nudvėsusias NATO smegenis). 

Ir tai yra pats nuostabiausias Rusijos armijos pasiekimas!