Lenkijos prezidentas nesusilaikė nuo antirusiškos retorikos

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2021-05-04 09:11:00, skaitė 306, komentavo 4

Lenkijos prezidentas nesusilaikė nuo antirusiškos retorikos

Pirmadienį Lenkija švenčia pirmosios konstitucijos 230-metį. Į Varšuvą į šventę atvyko Ukrainos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai

 VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda per savo kalbą šalies Konstitucijos dienos proga negalėjo prisiminti antirusiškos retorikos, primindamas 1792 metų įvykius. Apie tai rašo RIA Novosti.

Pirmadienį Lenkija švenčia pirmosios konstitucijos 230-metį. Į Varšuvą į šventę atvyko Ukrainos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai.

"Gegužės mėnesio Konstitucijoje buvo užfiksuotas šūkis: visa žmonių visuomenės galia kyla iš žmonių valios. Ši nuostabi žinia, perduodama per kartas, amžinai tapo didžiuliu mūsų istorinio paveldo lobiu, demokratijos pamatu ir visos demokratijos", — sakė Duda kalbėdamas Varšuvoje vykusiame Lenkijos ir Lietuvos parlamentų iškilmingame posėdyje.

"Griežtai tariant, todėl laisvės priešai negalėjo pakęsti gegužės 3 dienos konstitucijos. Štai kodėl imperialistinė Rusija paskelbė karą", - sakė Lenkijos prezidentas, turėdamas omenyje 1792 metų Rusijos ir Lenkijos karą.

Vykstančių diskusijų metu, kalbėdamasis su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu, Duda pabrėžė, kad Lenkija Krymą ir Donbasą laiko "Rusijos okupuotais".

Pastaruoju metu Vakaruose dažnai pasisakoma apie "Rusijos grėsmę". Rusijos Federacija į tai ne kartą atsakė, kad Rusijos Federacija neketina nieko pulti, o pareiškimai apie "Rusijos agresiją" yra naudojami kaip pasiteisinimas dislokuoti daugiau NATO karinės technikos šalia Rusijos sienų. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Rusijos grėsmė yra "išradimas tų, kurie nori pasipelnyti iš savo, kaip avangardo, vaidmens kovoje su Rusija, gauti tam tikrų premijų ir lengvatų".

Maskvos santykiai su Kijevu ir Vakarais pablogėjo, atsižvelgiant į situaciją Donbase, kur Kijevas 2014 metais pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas LLR ir DLR, ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje vėl susivienijo su Rusija. Ukrainos valdžia ir Vakarų šalys ne kartą kaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos vidaus reikalus. Maskva atmetė visus kaltinimus teigdama, kad Rusijos Federacija nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis, o Krymo klausimas pagaliau baigtas.