„Didysis šeimų gynimo maršas 2021“ aiškiai parodė – Lietuvos yra dvi

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/-didy... 2021-05-16 17:31:00, skaitė 646, komentavo 4

„Didysis šeimų gynimo maršas 2021“ aiškiai parodė – Lietuvos yra dvi

 „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“. Justo Mikalausko nuotr. respublika.lt

Gegužės 15 d. Lietuvoje vyko „Didysis šeimų gynimo maršas 2021“. Policijos tvirtinimu į renginio finalą Vilniuje Vingio parke susirinko apie 10 tūkst. žmonių, kitų šaltinių duomenimis apie 50 tūkst.

Mitinge buvo pateikti reikalavimai Seimo pirmininkei Viktorijos Čmilytei-Nielsen:

1. Nesvarstyti Seime Stambulo konvencijos ratifikavimo ir nedelsiant išbraukti šį klausimą iš Seimo darbotvarkės.
2. Neteikti svarstymui Seime Partnerystės įstatymo projekto, prieštaraujančio Konstitucijos 38 straipsnio nuostatoms ir išbraukti jį iš Seimo darbotvarkės.
3. Nesvarstyti ir išbraukti iš Seimo darbotvarkės baudžiamojo kodekso 259 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą bei Administracinių nusižengimų kodekso 71 straipsnio pakeitimo ir papildymo 483 (1) straipsniu įstatymo projektą, kuriais siekiama įteisinti narkotinių medžiagų vartojimą.
4. Nedelsiant išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuris diskriminuoja lietuvių kalbą, supriešina tautines bendrijas ir kelia nesantaiką Lietuvoje.

Premjerai Ingridai Šimonyteiu buvo pateikti tokie reikalavimai:

1. Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską kaip nekompetentingą, lygiai neatstovaujančią teisingumo visiems piliečiams bei savo abejotinais sprendimais teikiančią įstatymų pataisas, susijusias su Lietuvių kalbos niekinimu, tautinių bendrijų skaldymu ir supriešinimu.
2. Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, kuris savo prieštaringais, nepaliaujamai kaitaliojamais sprendimais kelia visuomenėje sumaištį, kurio iniciatyva priverstinai vykdomi vakcinavimo ir testavimo veiksmai.
3. Nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 d., atšaukti iš Vyriausybės Ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę - kaip nekompetentingą, inicijavusią diskriminacinį Galimybių pasą ir ministerijos tribūną naudojančią savo politinės partijos reklamavimui, išskirtinai proteguojančią stambųjį kapitalą ir žlugdančią smulkųjį, vidutinį ir šeimos verslą.
4. Nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui.

Seimui buvo pateikti tokie reikalavimai:

1. Nedelsiant iš pareigų atšaukti Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką Tomą Vytautą Raskevičių, kuris šias pareigas naudoja išimtinai vienos socialinės grupės pretenzijų protegavimui ir Žmogaus teisių komitetą pavertė genderizmo įrankiu.
2. Iki birželio 1 d. atšaukti iš pareigų LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę Budrienę, kuriai vadovaujant visuomeninis transliuotojas LRT virto genderizmo ir neomarksizmo propagandos, tradicinių ir prigimtinių tautos vertybių niekinimo ruporu.

Seimo narių bei politinių partijų iki birželio 1 d. buvo reikalaujama inicijuoti ir įregistruoti, o iki Seimo rudens sesijos pabaigos priimti šias Konstitucijos pataisas:

1. 38 str. pirmąją dalį išdėstyti taip:
„Prigimtinė šeima yra visuomenės, valstybės ir tautos išlikimo pagrindas."
2. Trečiąją 38 straipsnio dalį pakeisti taip:
„Santuoka sudaroma tik tarp vyro ir moters, laisvu sutarimu. Vaikų motina yra moteris, tėvas yra vyras.“ 3. 39 straipsnį papildyti formuluote: 

„Valstybė gina vaikų teisę į tapatybę pagal prigimtinę lytį ir užtikrina švietimą pagal prigimtine tapatybe pagrįstas vertybes.“ 

4. 58 straipsnį papildyti formuluote:

„Pirmalaikiai Seimo rinkimai rengiami remiantis piliečių referendumo rezultatais.“

Skelbiama, kad jeigu šie raginimai ir reikalavimai nebus išgirsti, apsvarstyti ir priimti reikiami sprendimai, pasiliekama teisė imtis visų įmanomų taikių, konstitucinių ir įstatyminių, ilgalaikių priemonių Tautos valiai įgyvendinti.

ekspertai.eu_komentaras3-07.png

Jau dabar galima pasakyti subjektyvią nuomonę, kas labiausiai krito akis.

Nors susirinko tikrai daug žmonių iš visos Lietuvos, yra aiškus nepasitenkinimas Lietuvos terotoriją administruojančiųjų veiksmais, tačiau sostinė Vilnius liko praktiškai nepajudinta.

Kaip ir buvo nuogąstauta, vilniečiai pakankamai abejingai pažiūrėjo į renginio organizatorių keliamas temas ir iš esmės mitinge sudarė mažumą, nors, siekiant permainų visoje šalyje, turėtų būti atvirkščiai.

O tai, bent jau kol kas, didelė problema, kuri rodo, apie ką ne vienas yra šnekėjęs ir anksčiau, kad Lietuvos yra dvi – atskira valstybė Vilnius ir visa likusi Lietuva.

Apie renginį plačiau bus pasikalbėta gegužės 17 d. tiesioginje „PressJazz TV“ laidoje „2K+“, kuri bus rodoma nuo 15 val.

Visas mitingas:

Susiję:

Šeimų maršo išvakarėse valstybinio transliuotojo klausimai „ekspertai.eu“ darbuotojui dėl mitingų ir protestų