G. Nausėda: Rusija išlieka pagrindine ilgalaike grėsme ne tik Baltijos regionui, bet ir visam NATO

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/gnaus... 2021-06-10 20:01:00, skaitė 337, komentavo 1

G. Nausėda: Rusija išlieka pagrindine ilgalaike grėsme ne tik Baltijos regionui, bet ir visam NATO

Šalies vadovas Gitanas Nausėda drąsiai be pirštinių ir be veido kaukės kartu su Latvijos prezidentu Egilu Levitu ir Estijos Premjere Kaja Kallas dalyvavo nuotoliniame koordinaciniame susitikime, rengiantis birželio 14 dieną vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Briuselyje.

Pokalbio metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos lyderiai aptarė šalių pozicijas svarbiausiais NATO viršūnių susitikimo darbotvarkės klausimais: dėl saugumo situacijos regione, santykių su Rytų kaimynais, dėl NATO 2030 m. strateginės koncepcijos įgyvendinimo.

„Baltijos valstybių požiūris, vertinant regionui kylančias grėsmes, visiškai sutampa. NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo uždavinys turi būti efektyviai įgyvendinamas. Tai ypač svarbu dabar, kai prie NATO rytinių sienų stebime beprecedenčius saugumo incidentus ir provokacijas“, - pasakė G. Nausėda.

Valstybės lyderio teigimu, „Rusija išlieka pagrindine ilgalaike grėsme ne tik Baltijos regionui, bet ir visam Aljansui“.

Pasak Lietuvos vadovo, „nedraugiškų kaimynų nenuspėjamumą įmanoma atremti tik stiprinant karinius ir civilinius pajėgumus, investuojant į Aljanso gynybą“.

Susitikime aptarta NATO atvirų durų politika, pabrėžiant būtinybę didinti politinę ir praktinę pagalbą Ukrainai ir Sakartvelui – euroatlantines aspiracijas puoselėjančioms Rytų partnerėms.

Kalbėdami apie NATO strateginės koncepcijos 2030 m. įgyvendinimą, Baltijos šalių vadovai pabrėžė tęstinės NATO adaptacijos svarbą besikeičiančioms pasaulio grėsmėms ir iššūkiams, kurioje kolektyviai veikiantys sąjungininkai geba užtikrinti visos euroatlantinės erdvės saugumą.

Apie visus G. Nausėdos nuveiktus darbus siekiant Gerovės valstybės visada rasite skiltyje „Kuriant G. Nausėdos gerovės valstybę“.

Šaltinis: prezidentas.lt

Susiję:

Prezidentas G. Nausėda visiškai įsidrąsino – nuotoliniu būdu ėmė bendrauti plikomis rankomis

456789.jpg