Rusijos karinę agresiją atremiančiai Ukrainai – Lietuvos parama liemenėmis ir diržais

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://www.ekspertai.eu/rusij... 2021-10-15 22:18:00, skaitė 318, komentavo 5

Rusijos karinę agresiją atremiančiai Ukrainai – Lietuvos parama liemenėmis ir diržais

Nuotr. kam.lt

LR Vyriausybė priėmė nutarimą Ukrainos kariuomenei neatlygintinai perduoti nuosavybės teise priklausantį ir šiuo metu Lietuvos kariuomenės patikėjimo teise valdomą turtą – šarvinių liemenių ir tiek pat balistinių diržų.

Pagal jį, Ukrainos kariuomenei būtų dovanojama 490 šarvinių liemenių už 617 tūkst. eurą ir tiek pat balistinių diržų už 59 tūkst. eurų.

Karinės paramos siuntą planuojama perduoti artimiausiu metu, suderinus praktinius klausimus su Ukrainos puse. Turto perdavimas yra nuoseklios ir visapusės Lietuvos paramos Ukrainai dalis, šaliai stiprinant gynybinius pajėgumus ir užtikrinant savo valstybės suverenumą.

„Nuo pat Rusijos karinės agresijos 2014 m. Ukrainoje pradžios Lietuva aktyviai palaikė Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, rėmė Ukrainą visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Lietuva Ukrainai jau yra perdavusi ginkluotės elementų ir šaudmenų“, - skelbiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime visuomenei „Lietuva Ukrainai perduos karinės paramos“.

primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.

O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.