Naujas „PIŠ“ reikalavimas parduotuvėms, aptarnaujančioms be galimybių paso

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/nauj... 2021-10-20 08:54:00, skaitė 606, komentavo 17

Naujas „PIŠ“ reikalavimas parduotuvėms, aptarnaujančioms be galimybių paso

Lietuvoje įvedamas papildomas reikalavimas prekybos vietoms, kuriose aptarnaujami gyventojai be galimybių paso. Apie tai rašo Sveikatos apsaugos ministerija.

Tokiose parduotuvėse ir turgavietėse turės būti užtikrinamas minimalus 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui. Šis reikalavimas įsigalios spalio 22 dieną.

https://youtu.be/sAszIVKBGmM

Pažymima, jog prekybos plotas apima salę, skirtą pirkėjams aptarnauti ir prekėms išdėlioti, įskaitant matavimosi kabinas. Į prekybos plotą neįskaitomas administracinių patalpų, sandėlių ir pagalbinių patalpų, dirbtuvių, laiptinių, koridorių, sanitarinių patalpų plotas.

Reikalavimas užtikrinti 30 kv. m prekybos plotą vienam aptarnaujamam asmeniui bus taikomas toms prekybos vietoms, kurioms leidžiama aptarnauti žmones, neatitinkančius galimybių paso kriterijų.

Priminta, jog aptarnauti tokius asmenis gali parduotuvės ir turgavietės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, jeigu prekybos vieta turi atskirą įėjimą iš lauko ir jos plotas neviršija 1 500 kv. m.

Tuo tarpu šiuos kriterijus atitinkanti parduotuvė arba turgavietė gali savarankiškai priimti sprendimą aptarnauti tik pirkėjus su galimybių pasu ir apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Tokiu atveju minimalaus ploto reikalavimas vienam pirkėjui nebus taikomas, tačiau bus privaloma užtikrinti, kad į prekybos vietą nepatektų galimybių paso arba jam lygiaverčio dokumento neturintys pirkėjai.SN inf.