KALAFIORO NUOTYKIAI tęsiasi: M. Mikutavičiaus atgaila ir tikėjimo šv. Euru, šv. Laisvąja Rinka bei šv. Kapitalizmo Dvasia išpažinimas

Autorius: Marijonas Mikutavičius, Jurga Lago Šaltinis: ... 2016-04-30 16:50:44, skaitė 12904, komentavo 2

KALAFIORO NUOTYKIAI tęsiasi: M. Mikutavičiaus atgaila ir tikėjimo šv. Euru, šv. Laisvąja Rinka bei šv. Kapitalizmo Dvasia išpažinimas


Nuolankus SISTEMOS smagintojas negali kiauksėti ne į tą dūdą: Jis TIKRAI MYLI Lietuvos valdžią!

Marijonas Mikutavičius:

Buvau žvejoti, tad neturėjau laiko suvokti, kokią Pandoros skrynią netyčia atidariau. Jei būčiau žinojęs, kad tos mintys sulauks tokio entuziazmo, būčiau gal parašęs tobuliau. Arba nerašęs visai. Dabar jaučiuosi atsakingas pateikti kai kurias pastabas.

1. Iš kai kurių daugybės komentarų aišku, kad pokalbis su dalimi visuomenės visiškai neįmanomas. Tad, gal kartais galima suvokti valdžią, kuri tų pokalbių visais būdais vengia, nors , visgi, reikia jai nuolat priminti, kad tai viena iš jos pareigų.

2. Aš esu gelminis laisvos rinkos šalininkas, tačiau tai nereiškia, kad retkarčiais negaliu suabejoti jos veiksnumu ir kelti klausimų. Drauge, tai kad tie klausimai keliami, nereiškia jokio menkiausio noro sukti kažkokiu reguliavimo keliu. Man gaila, kad prie mano minčių pradėjo šlietis visokie komunistuojantys socialistai, nes jie visada buvo ir liks ideologiniai priešai. Tai reiškia, kad kai kas turi teksto suvokimo broką, arba tiesiog esu kaltas, nes nepakankamai tiksliai išdėsčiau, kas galvoje.

3. Net po kai kurių institucijų atstovų pokalbių tebesilaikau nuomonės, jog jie turi bėdų su komunikacija. Būtų gerai, jei bet koks panašaus pobūdžio visuomenės sujudimas keltų ne norą gintis, vardinti savo nuveiktus darbus ir bandyti pateisinti savo egzisteciją ir darbo prasmingumą, o keltų norą paaiškinti, kas gali būti padaryta, kas bus bandoma ir ko padaryti neįmanoma. Kantriai.

4. Aš nemėgstu isterijų. Isterijos trukdo galvoti. Todėl visi gaivališki šūkčiojimai emociniu pagrindu yra niekiniai ir nekonstruktyvūs. Lozungais "valdžioje visi niekšai" ar "prekybininkai visi vagys" diskusiją gali tik baigti. O mes priešingai -- norime diskusijas pradėti.

5. Akcijos "nieko nepirksiu" man atrodo tokia pati šiuolaikinės sočios visuomenės pramoga, kaip "diena be automobilio". Jei norite mažinti vartojimo įpročius (kas labai sveikintina), galite tai daryti individualiai, kožną dieną, nesijungdamas į jokius bendrumo junginius. Patikėkite, taip nieko nenubausit, net jei ir yra toks noras.

6. Aš buvau euro šalininkas. Toks ir likau.

7. Nepaisant visko, tebeieškau atsakymo, kodėl mano krevetės taip brangsta :))

8. Nuostabu, ką gali padaryti socialiniai tinklai. Kažkas sakys, kad netyčia prisidėjau prie nepasitenkinimo bangos, kartu paskatindamas ir tas jėgas, kurios visada tik ir laukia pastaugti ant Valstybės. Greičiausiai. Bet linkęs manyti, kad tai taip pat paskatino pokalbius ir reakcijas. Kas iš esmės ir buvo mano pirmojo posto pagrindinė mintis.

9. Kreipiuosi į "Darbo partiją". Jeigu jūs pakabinsit plakatą "SUSTABDYSIME KAINŲ ANTPLŪDĮ" ( o tikiu, kad labai galit), kaip Dievą myliu -- pareikalausiu autorinių.

P.S. Lašišos Baltijos jūroje beveik nekimba.

---
Galima neabejoti, kad ši atgaila susilauks ne mažiau komentaru, negu prieš tai išsprūdęs paniekinamasis žodis šv. Laisvosios Rinkos atžvilgiu. Tokių, kaip pavyzdžiui Jurgos Lago:

Marijonas pats savęs išsigando?

Sujaudintas vertingo kalafioro, pašaukė NETYČIA tautą ir nuėjo žvejoti, o "mažai uždirbantieji", bliamba, ėmė ir patikėjo...

Tada va - Marijono atsakymas: sorry, pats nesuprantu, ką ten prirašiau, nes tik noriu, "kad krevetės nebrangtų", bet kartu man "laisva rinka" yra laisvės sinonimas (!) ir tikiu į šventąjį kapitalizmą, neoliberalizmą (ir laikau jį liberalizmu, bei nematau skirtumo) dabar ir visados ir per amžius, amen. Nusidėjau mintimis -n etyčia pagalvojau, kaip socialistas, ups, meldžiu atleidimo, aš ne toks - GILIAI tikiu laisvąja rinka.

O geriausia tai prašymas: žmonės, tik nesivienykit, "galite viską daryti individualiai, po vieną, kožną dieną, bet nesijungdami į jokius bendrumo junginius".

Ir dar patikslina: "patikėkite, taip nieko nenubausit, net jei ir yra toks noras" - vnž. tupėkite savo virtuvėse po vieną ir zyzkite, nebūkite, kaip visos civilizuotos vakarų tautos, išvažiuokite, jeigu nepatinka po vieną, tik nieko nereikalaukite visi kartu, vieningai ir organizuotai, o aš jums tuo tarpu padainuosiu apie tris milijonus...

Nu kas čia per WTF?