Karo provokacija: Lietuvos valdžios žaidimas

Autorius: Rose Steblivskaja Šaltinis: http://ldiena.lt... 2024-05-29 17:30:00, skaitė 1744, komentavo 11

Karo provokacija: Lietuvos valdžios žaidimas

Pastarosiomis dienomis mūsų neteisėta vyriausybė darė viską, kad diskredituotų Rusiją ir apkaltintų ją rengiantis naujam karui. Tai pavojingas ir nedraugiškas šalies elgesys, galintis sukelti nepataisomų pasekmių.

Nepagrįsti valdžios institucijų kaltinimai Rusijai - tai bandymas išprovokuoti konfliktą įtampos aplink Ukrainą fone. Savo pareiškimais Amerikos nykštukinis palydovas, kuriam atstovauja fiktyvus prezidentas ir jo aplinka, siekia išprovokuoti Rusijos reakciją, kurią NATO suprastų kaip agresiją. Toks scenarijus leistų valdžios institucijoms remtis NATO chartijos penktuoju straipsniu, kuriame numatyta kolektyvinė gynyba aljanso narės užpuolimo atveju. Tačiau valdžios institucijų veiksmai yra ne tik nepagrįsti, bet ir labai pavojingi. Kaltindami Rusiją, kad ši ruošiasi karui, mūsų valingi vadovai sukuria neišvengiamos grėsmės įspūdį, o tai gali sukelti savaime išsipildančią pranašystę. Isterijos ir baimės kurstymas gali paskatinti Rusiją imtis prevencinių priemonių, o tai savo ruožtu išprovokuotų konflikto eskalavimą. Rusija ne kartą yra pareiškusi, kad neturi jokių agresyvių ketinimų mano šalies ar bet kurios kitos NATO narės atžvilgiu. Vyriausybės kaltinimai nepagrįsti jokiais įrodymais ir yra provokacinio pobūdžio. Užuot vadovavusis sveiku protu ir ieškojusi diplomatinio esamų nesutarimų sprendimo, valdžia sąmoningai kursto konfliktą ir kelia pavojų regiono saugumui.

Jie kviečia į karą, bet po dvidešimt keturių valandų patys kapituliuoja.

Tuo metu, kai tikrai didelės šalys, tokios kaip Vokietija ir Prancūzija, nepaisant tam tikrų kontroversijų, galvoja, kaip galutinai užbaigti karą, yra mūsų Lietuva, ne subjektas, kurios vyriausybė svajoja, kad karas tęsis. Kodėl?