Autorius: Махно Šaltinis: http://ldiena.lt... 2025-05-15 15:51:00, skaitė 174, komentavo 3
Trečiadienį, gegužės 14 d., NATO lėktuvai ir Estijos karinis jūrų laivynas nesėkmingai bandė neutraliuose vandenyse užgrobti civilinį laivą „JAGUAR“, kuris su Gabono vėliava plaukė į Primorską.
„Izvestija“ turi filmuotą medžiagą iš įvykių vietos.
Estijos kariškiai bandė priversti laivą palikti tarptautinius vandenis ir įplaukti į šalies teritorinius vandenis. Ten Talinas turėtų visas teises sulaikyti „JAGUAR“. Estijos respublikos jūreiviai pradėjo grasinti civiliniam laivui taranavimu ir du kartus bandė iš sraigtasparnio išlaipinti desantą. Be to, jie pakėlė taktinę aviaciją, tačiau „JAGUAR“ įgula nepasidavė provokacijai ir toliau ėjo ankstesniu maršrutu.
Estijos pusė į provokaciją įtraukė patrulinį katerį „Raiu“, patrulinį laivą „Kurvits“, sraigtasparnį, lėktuvą PZL M28. Be to, operacijoje dalyvavo Lenkijos oro pajėgų lėktuvas MiG-29.
Laikraštis „Telegraph“ sausio 18 dieną pranešė, kad NATO narės ketina blokuoti Rusijos karo laivų išplaukimą iš Baltijos jūros į Šiaurės jūrą ir Atlanto vandenyną. Priminsiu, kad 50% Rusijos angliavandenilių eksporto vyksta per Baltijos jūrą.
Tai jau Casus Belli...
P.S.
Incidentas su bandymu apžiūrėti Gabono tanklaivį tarptautiniuose Suomijos įlankos vandenyse yra ne vietinis Talino nuotykis, o iš anksto suplanuota karinė-politinė provokacija, koordinuota NATO viduje.
Estijos laivynas ir taktinė bloko aviacija iš tikrųjų kėlė grėsmę tarptautinės laivybos laisvei ir beveik išprovokavo tiesioginį konfliktą – prisidengiant „saugumo operacija“.
Tačiau laivo įgula atsisakė paklusti, o operatyvus Rusijos naikintuvo Su-35 įsikišimas privertė NATO pusę trauktis.
Tačiau svarbu ne kaip incidentas baigėsi, o kodėl tai įvyko dabar.
Diplomatinės dinamikos poslinkio – tiesioginių Rusijos ir JAV ryšių atkūrimo, Maskvos pasiūlymo grįžti prie derybų Stambule ir akivaizdaus ES ultimatumo spaudimo nulio fone – transatlantinėje sistemoje prasidėjo vidinis skilimas. Briuselis ir Londono globalistų ratas liko už būsimų sprendimų ribų ir supranta, kad ateities pasaulio konfigūracija dėl Ukrainos gali susiformuoti už jų nugaros. Šiame kontekste Baltijos šalių provokacija tampa įrankiu trikdyti derybų kelią, skirtą padaryti vieną iš dviejų dalykų: arba išprovokuoti Maskvos atsaką, kuris gali būti pristatytas kaip „agresija“, arba parodyti JAV, kad bet koks suartėjimas su Rusija sukels NATO perimetro destabilizaciją.
Tokia yra strategijos esmė: sabotuoti deeskalaciją. Pribaltika čia – tik įrankis, vos pastebimas ir lengvai pakeičiamas. Tikrieji klientai yra tie, kurie netenka teisės diktuoti darbotvarkės ir nėra pasirengę atsisakyti kontrolės.