Svarbūs patarimai, kaip elgtis susidūrus su policija Europoje ir Lietuvoje:

Autorius: Durnių Laivo Kapitonė Šaltinis: http://ldiena.lt... 2017-09-18 19:18:05, skaitė 1285, komentavo 0

Svarbūs patarimai, kaip elgtis susidūrus su policija Europoje ir Lietuvoje:

Svarbūs patarimai, kaip elgtis susidūrus su policija Europoje ir Lietuvoje:

1 - Negalima bėgti.

2 - Visada elgtis ramiai, mandagiai, santūriai ir pagarbiai.

3 - Geriausia tik pateikti informaciją apie save: vardas, gimimo data, adresas, tautybė, šeimos statusas, profesija. Nepilnamečiai: tėvų vardai.

4 - Neduokite jokių parodymų: Viskas bus panaudota prieš jus. Prieš apklausą policijos pareigūnas ir prokuroras turi jus informuoti, kad į klausimus atsakyti neprivalote. Tačiau į klausimus, susijusius su  jūsų asmens duomenimis ir ankstesniu teistumu, atsakyti privalote. Absoliučiai JOKIŲ PARODYMŲ ir liudijimų. Jei esate sulaikytas arba suimtas, policija jus gali apklausti dalyvaujant jūsų advokatui, tačiau atsakyti į klausimus nebūsite verčiamas.

Teisėjas jus gali apklausti posėdyje, kuriame bus svarstomas suėmimo klausimas, tačiau atsakinėti neprivalote. Dar kartą - neduokite jokių parodymų prieš save, savo artimuosius, savo bendrakeleivius. Už tai nebus jokių teisinių pasekmių.

Konstitucija, 31 straipsnis.
Draudžiama versti duoti parodymus prieš save, savo šeimos narius ar artimus giminaičius.

5 - Jums nereikia nieko pasirašinėti, su kuo nęsate tikras. pvz., pas tave rastų daiktų sąrašas. Flešiukai, banknotai, vaistai, tabletės, milteliai. Tai gali būti ne jūsų. Nors jums atrodo, kad tai tikrai jūsų.

Prisiminkim šia progą Masiulį: "Būtent tuo metu agentai ir nutarė atlikti itin slaptus operatyvinius veiksmus – pažymėti pinigus. Tam jie turėjo iš anksto teismo išduotą leidimą – jie slapta galėjo patekti ne tik į politiko namus ar automobilį, bet ir kitas patalpas."

Tai yra, Agentai galėjo patekti į automobilį namus  ir į kitas patalpas. Jie galėjo pažymėti pinigus, bet taip pat padėti šovinį padirbtą banknotą narkotikų pokelį į kompą įkelti vaikų pornografijos. Lygiai taip pat gali padaryti bet kas bele kada. Ir jei jūs pasirašysit, kad ta dėžutė su vitaminais yra jūsų - Jūs garantuoti, kad ten kažkas neįdėjo narkotikų? Kad ir kratos metu.

Prisiminkim Kedžio bylą: "Klausymosi aparatūra Kedžių namuose buvo sumontuota 2009 metų spalio 5 dieną – tuoj po teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo. Tai padarė pareigūnai, atvykę į Kedžių namą, kuriame gyveno įtariamas žudikas D.K., daryti kratos." (Lrytas)

Darydami kratą vykdydami procedūras stebimi kviestinių filmuodami kratą - pareigūnai sumontuoja klausimosi aparatūrą. O kodėl iš rankovės pareigūnas negali imesti į jūsų stalčių ar automobilio bagažinę heroino paketėlio?

NIEKO NEPASIRAŠINĖKIT, nors jums atrodo, kad daiktas ar pakuotė yra jūsų.

6 - Kruopščiai pagalvokite apie tai, ką sakote, kad neapsunkintumėte savo padeties. Jei ką nuspręndėte sakyti - nemeluokite. Bus patikrintas jūsų telefonas jo judėjimas pokalbiai sms vaizdo kameros mieste liudininkai. Jūsų melas paaiškės vistiek. Geriau susilaikykite nuo parodymų davimo - tai policijos reikalas rinkti įrodymus.

7 - Jūsų teisė yra paklausti, su kuo susiduriate (vardas, policijos įstaiga): užsirašykite visų pareigūnų duomenis. Būt gerai patikrinti ką jie atsinešė kišenėse ateidami daryti kratos. Arba rankovėse. Bet čia nelabai realu. Jei manote, kad policija nesilaiko savo pareigų, turite galimybę skųsti.

8 - Pareigūnas, pradėdamas kratą ir poėmį, privalo paskelbti nutartį ar nutarimą dėl kratos ar poėmio ir vieną nutarties ar nutarimo dėl kratos ar poėmio nuorašą įteikti asmeniui, pas kurį daroma krata. Jame parašyta ko ieškoma konkrečiai.

9 - Darantis kratą ar poėmį pareigūnas turi teisę paimti tik tuos daiktus ir dokumentus, kurie gali turėti reikšmės tyrimui. Daiktai ir dokumentai, kurių apyvarta įstatymų uždrausta, turi būti paimami neatsižvelgiant į jų ryšį su tyrimu.