Šių dienų Pavlikai Morozovai socialiniuose tinkluose - virtualaus fronto ir pseudopatriotizmo žertvos

Autorius: Sarmatas.lt Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/02/siu-... 2015-02-20 02:53:10, skaitė 6752, komentavo 1

Šių dienų Pavlikai Morozovai socialiniuose tinkluose - virtualaus fronto ir pseudopatriotizmo žertvos

Jorkšyro terjerų veisėjų asociacija | komunistinių lervų dezinfekcija
Jorkšyro terjerų veisėjų asociacija | komunistinių lervų dezinfekcija

 

Pradėsime nuo žinomo posakio: „Dieve apsaugok mane nuo draugų, o nuo priešų aš jau kaip nors apsiginsiu pats“. Tad pats laikas ją prisiminti kalbant apie socialinių tinklų „draugus“, kurių daugumos net nepažįstame. Nei realiai, nei net virtualiai.

Prieš keletą dienų sarmatas.lt redakcijai buvo atsiųstas didelis skaičius (virš 100), vienos socialinio tinklo (Facebook) grupės ekrano nuotraukų, parodančių itin įdomius procesus vykstančius šiame tinkle, apie kuriuos ir norime čia pasidalinti su jumis.

Ir taip, apie Facebook grupę nekaltu pavadinimu: „Jorkšyro terjerų veisėjų asociacija“. Grupė įslaptinta. Matyt eksperimentuoja su veislėmis.

Į akis grupėje krenta pats pirmas išskirtas įrašas-reglamentas, skirtas susipažinti su grupės nuostatomis, kas, reikia pripažint iškart, neturi nieko bendro su jokiu šunų veisimu.

Tame įraše Ričardas Savukynas (Rokiškis Rabinovičius) nedviprasmiškai nurodo – ką grupėje reikia daryt ir kaip daryt. Ir pirmiausiai nurodo pagrindinį tikslą – raudonųjų lervų – „kremlinų ir komuniagų dezinfekciją“. Tiesa, nenurodo kas tą tikslą suformulavo ir įgaliojo patį Ričardą Savukyną jį paskelbti. Tačiau lyg tarp kitko minima, jog aukščiausia instancija „Magnitskis“(?).

Taip pat R.S. pabrėžia, jog demokratijos grupėje irgi nebus. Politinių disputų ir kitokio šlamšto ten nebus, nes taip, esą, prarandamos sąsajos su „tikslais“.

Administratorių sprendimai nekvestionuojami ir neaptarinėjami – jų teisė absoliuti ir t.t.

Visa tai ir daugiau galima pasiskaityti R. Savukyno pasisakymo fotografijoje pateiktoje žemiau.

Kitaip tariant grupė sukurta koordinuoti komunistų ir kremlinų (Kremliaus garbintojų) naikinimą socialinio tinklo Facebook erdvėje. Čia pagal aprašymą ir kažkieno iškeltus bei minimus aprašyme tikslus.

Ričardas Savukynas

O kaip yra realiai?

Mes žinome, kad naujų komunistų nebeatsiranda, nes net nėra partijos į kurią jie galėtų būti priimti ir centro, iš kur būtų skleidžiamos komunizmo idėjos. Rusijoje komunizmo seniausiai nebėr, nors ir kaip tą norėtų įrodyti kai kurie idėjiniai kovotojai – ten seniausiai toks pat kapitalizmas kaip ir Lietuvoje.

Tad lyg ir reikėtų suprast, jog grupėje minimi „komuniagos“ yra tie „buvusieji“ TSRS laikais, išlikę iki šių dienų, kuriems naujieji „aktyvistai“ vykdo savotišką „liustraciją“.

Nieko panašaus, tikrųjų komunistų aktyviai veikusių anais laikais ir iki pat šiol, šie aktyvistai net negalvoja liest (kažkodėl), nors jų socialiniuose tinkluose yra tikrai nemažai ir kas svarbiausia – juos visi žino. Tačiau tikrieji komunistai šiandien choru šaukia palaikantys laisvą ir nepriklausomą Lietuvą, ES ir NATO sudėtyje bei Ukrainos laisvę ir teritorinį vientisumą, todėl prie jų formaliai nėra kaip prikibt. Juk jie viską teisingai kalba. Ir kalbėjo visus 25 Lietuvos nepriklausomybės metus. Tai kaipgi juos galima už tai „liustruot“? – Juk jie jau savais tapo. Tai kam čia lipdoma komunistų etiketė? Peršasi mintis, jog išgalvotam personažui, skirtam nukreipt dėmesį nuo tikrojo..

Kalbant apie „kremlinus“ (kremliaus garbintojus) reikėtų priminti, jog pastarieji Kijevo garbintojus vadina „banderovcais“ „ukrais“ ir t.t. ir pan., kas parodo abipusę šių grupių simpatiją viena kitai.

Kas gi yra tie „kremlinai“ „banderovcų“ požiūriu? – Tai tie žmonės, kurie nepalaiko oficialiosios Ukrainos valdžios politikos ir požiūrio, jog Donecko ir Lugansko sričių separatistus reikia sunaikint, o Krymą grąžint Ukrainai. Tai tie žmonės, kurie dabartinę Ukrainos valdžią įvardija nusikaltėlių-oligarchų valdžia, dirbančia globaliam kapitalui su JAV priešakyje, su visomis iš to išplaukiančiomis priežastimis ir pasekmėmis, kurių čia nenagrinėsime dėl suprantamų priežasčių.

Čia dar reikėtų pridurt, jog „ukrai“ daugelyje vietų pabrėžia „kremlinus“ esant Lietuvos priešais, kuriuos prie progos, geriausiu atveju, reikėtų išgrūst kuo toliau iš šalies, o save vadina patriotais. „Kremlinai“ save taip pat įvardina Lietuvos patriotais, o „ukrus“ vadina paprasčiausiais fašistais, palaikančiais karą Ukrainoje.

Mes nesiimsime aiškintis kurie iš jų teisūs, o kurie ne, nes greičiausiai tos teisybės, kurią įvardintume – nepripažins nei tie, nei kiti. Per daug giliai viskas įsišaknijo. Tačiau ko gero nei vieni iš aukščiau paminėtų nėra Lietuvos priešai – greičiau jau priešai sau patiems, leisdami kvailumui sėkmingai auginti savo priešų gretas dėka tokios „sėkmingos“ veiklos.

Čia pateiksime seniai užmirštą ir dabar „naujųjų“ aktyvistų ištrauktą į dienos šviesą kovos su politiniais priešininkais būdą, kurį pirmasis išgarsino komunistinės propagandos išauklėtas Pavlikas Morozovas, išdavęs savo tėvą valdžiai (pagal senąją versiją).

Šį būdą sėkmingai naudojo lietuvaičiai skųsdami savo kaimynus didžiųjų trėmimų laikais. Jei ne jų toks aktyvumas, gali būti, jog išvežtųjų būtų buvę kur kas mažiau. Tačiau nuoširdus noras įsiteikti naujiesiems šeimininkams buvo begalinis, kaip ir ešelonų, vežančių mūsų tautiečius į tremtį virtinė.

Šiuo metu šis būdas vėl atgimsta – užmarštyje lieka visos jo atneštos blogybės Lietuvai, telieka tik asmeninės ambicijos, individo laisvės ir savo neklystamumo bei nebaudžiamumo pojūtis – juk viskas daroma socialinių tinklų ir įstatymo leidžiamose ribose.

Čia reikia atsižvelgti, jog paprastas ir primityvus skundimas skatinamas visų aukščiau eilinio žmogaus stovinčių instancijų, o dorovinio pamato nebuvimas leidžia tą pateikti net kaip privalumą „kovojant“ su „priešais“. Priešo etiketę prikabinant bet kam, kas nepatiko ar yra tiesiog neparankus. Istorija apsuko ratą ir vėl matome tai, kas jau yra buvę, kai kaimynas ir bendrapilietis skundžia kaimyną įvardindamas priešu.

Užduokime sau klausimą – ką tas „priešas“ padarė blogo asmeniškai jums-mums? Arba konkrečiai Lietuvai? Ar visa jo kaltė tik tame, jog jis kitaip, nei pateikia oficialūs šaltiniai mato Ukrainos konfliktą? Mato kitokias, nei pateikiama to konflikto priežastis? Rišlaus argumentuoto atsakymo į šį klausimą neišgirsime, nes visais atvejais kalba neis apie Lietuvą – ji visada nukryps į kažkokius tarptautinius santykius, požiūrį į juos ir tai, kaip tikras Lietuvos patriotas turi žiūrėti. Ir matyti. Jei mato kitaip – jis ne patriotas. O jei dar palaiko kitą Ukrainoje kariaujančią pusę – ir Lietuvos priešas.

Ir tam pabaigos nėra, nes šiuos dalykus aktyviai kursto didžiosios Lietuvos MIP. Bet dabar ne apie jas. O apie naujuosius „pavlikus morozovus“ savo politinės kovos priemone pasirinkusius banalų skundimą. Skundimą dėl bet kokių priežasčių, padedančių pasiekti rezultatą, ką galima aiškiai matyti iš žemiau pateiktų fotografijų. Tikroji priežastis žinoma niekada nebūna nurodyta, nes FB administracija kitokio politinio požiūrio nelaiko pakankama priežastimi, kad pašalinti žmogų iš tinklo.

Skundžiama viskas – ne sava fotografija, pseudonimas, pateikiamas turinys ir t.t. Viskas, kas gali padėti bent kuriam laikui eliminuoti neįtinkantį žmogų iš socialinio tinklo.

Pakanka naujajam „pavlikui“ pateikti grupei neįtinkančiojo žmogaus FB profilį, apibūdintą vienu žodžiu -„koloradas“ – ir grupė imasi darbo. Pasipila „report“ to žmogaus adresu.

Gal patys aktyvistai visada naudoja savas foto, savus vardus ir pilnus aprašymus? Kai kurie taip, tačiau toli gražu ne visi, kuo galite įsitikinti patys peržiūrėję foto. Bet tai jiems netrukdo dėl to paties skųsti kitus žmones.

Šie žemiau įamžinti „aktyvistai“ patys nusistatė sau tikslus, kriterijus pagal ką žmogus pripažįstamas kaltu, patys save pasiskyrė tyrėjais, teisėjais ir vykdytojais. Tikisi atliekantys reikalingą darbą, nors iš tiesų tėra tik eiliniai skundikai, kuriais eilinį kartą buvo pasinaudota.

Veikiantys įstatymų ribose. Tačiau slaptai. Matyt kol kas jiems ko gero dar kažkiek gėda dėl tokio savo elgesio. Bent kol kas. Tai guodžia ir suteikia vilties, jog bent dalis jų apsigalvos ir mes šį purviną reikalą prieš savo tautiečius, kitaip teks tą daryti jau atvirai ir nesislepiant. Atvirai užsidėti sau „Pavliko“ etiketę, kuri gali tapti nebenuplaunama dėme.

Beje, tarp jų yra ir nemažai jums pažįstamu veidų-asmenybių, dažnu atveju net kalbančių apie garbę ar pareigą, sąžinę ir apie tai kaip jie gins jūsų interesus patekę į valdžią ir t.t. ir pan…

Siūlome jums įdėmiai peržiūrėti kiekvieną fotografiją, nes pilnai gali būti, jog minėtas „pavlikas“ yra tarp jūsų Facebook draugų ir laukia savo valandos. Tada jums reikės apsispręsti ką su juo daryti. Beje, galite čia rasti ir savo FB profilio fotografiją, kurią jie bandė blokuoti.

Šis fotografijų rinkinys dar ne visas, nes minėtoje grupėje tuo metu buvo apie 760 narių, tad fotografijų kolekciją pildysime. Kartas nuo karto pasitikrinkite. O tiems, kad esate šioje grupėje, tačiau kol kas į foto kolekciją nepapuolėte, patarimas – dar galite rinktis.

P.S. Gali būti, kad po šios publikacijos „pavlikai“ pakeis dislokacijos vietą ir atsidarys kitą grupę, gali būti, jog pakeis savo profilius, uždarę senuosius, tačiau FB jau niekada nebebus toks, koks buvo. Toks savas ir patogus. Nes ten, kur atsiranda „pavlikas“ žodis „saugumas“ tampa utopija. Tas tinka kalbant ir apie visą visuomenę.

LDiena.lt: savo ruožtu atkreipiu gerbiamų skaitytojų dėmesį, kad tarp "pavlikų" įnirtingai ir atsidavusiai kovojančių už tyrą Feisbuką, yra nemažai tokių kurie patys pažeidžia tas Feisbuko taisyklės, dėl kurių skundžia ir bando užblokuoti jiems nepatinkančius ir kitą nuomonę turinčius asmenis. Matyt, mūsų laukia atvira virtuali abipusė Feisbukinio išsiviešinimo akcija.

 paveikslėlis paveikslėlis Aušrys Krisčiūnas paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis Bernardas Kavaliauskas paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis Supervytas Nx paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis paveikslėlis

paveikslėis

Sarmatai