Vašingtoną įsiutino falsifikuotos nuotraukos

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/vasingtona-... 2015-02-20 09:17:09, skaitė 5908, komentavo 1

Vašingtoną įsiutino falsifikuotos nuotraukos

Vašingtoną-įsiutino-falsifikuotos-nuotraukos-700x438.jpg

Amerikiečių pareigūnai pasipiktino tuo, kad Ukraina atsiuntė jiems nuotraukas iš Gruzijos, mėgindama įrodyti, jog į šalį įsiveržė rusų kariuomenė.

The Washington Free Beacon pranešė, kad senatoriui Džeimsui Inhofui ukrainiečių įteiktos nuotraukos, vaizduojančios rusų armijos „žvėriškumus“, turi, švelniai tariant, ginčytiną kilmę.

Nuotraukos atseit patvirtina „rusų tankų įsiveržimą į Ukrainą“, tačiau ekspertai labai greitai nustatė, kad jose užfiksuota Rusijos karinė technika, veikusi Gruzijos konflikte 2008 metais. Nuotraukų falsifikavimo faktą buvo priverstas pripažinti patsai senatorius Inhofas, inicijavęs įstatymo projektą dėl letalinės ginkluotės tiekimo Ukrainai.

Ne be žurnalistų įsikišimo buvo atrastas ir dezinformacijos šaltinis. Komitetui ginkluotojų pajėgų klausimams padirbtas nuotraukas perdavė delegacija iš Ukrainos 2014 metų gruodį. Senatorius pareiškė, kad ukrainiečių diplomatai padarė Vašingtonui meškos paslaugą. Kaip rašo minėtas leidinys, jis buvo įsiutęs, kai sužinojo, kad visa tai – falsifikacija.

Nepaisant to, senatorius ir toliau svaidosi pareiškimais apie tai, kad Rusija teikia karinę pagalbą sukilėliams, nors ir neturi jokių kitų įrodymų.

Įdomu, kad žiniasklaida netgi paskelbė sąrašą asmenų, kurie atvyko į JAV su minėta delegacija. Tarp falsifikatus perdavusių ukrainiečių buvo ir liūdnai pagarsėjusio bataliono „Donbasas“ vadas Semionas Semenčenko.

www