Autorius: ŠeimaIrNamai.eu Šaltinis: http://seimairnamai.eu/romanti... 2018-03-16 10:26:48, skaitė 986, komentavo 1
Kartais žiūri į porą ir stebiesi: nugyveno kartu daugybę metų, bet kaip ir anksčiau kupini vienas kitam meilės ir pagarbos. Tačiau šitaip būna ne visiems. Nuo ko gi priklauso šis faktorius? Ar galima čia kažką pakeisti? O gal belieka nuleisti rankas ir pripažinti, kad meilė išsisklaidė ir pavirto tiesiog įpročiu?
Specialistai teigia, kad pagrindinė paslaptis – surasti balansą tarp dviejų santuokos priešingybių. Iš vienos pusės norisi laisvės ir saviraiškos, o iš kitos – egzistuoja artumo ir vienybės su artimu žmogumi poreikis. Šeimos, kurioms pasisekė, dalinasi patarimais.
Meilės aklumas. Kai žmogus patinka vis labiau ir labiau, atrodo, kad jis tiesiog tobulas, neturi trūkumų. Jis iškart tampa ir mielas, ir protingas, ir patrauklus. Jeigu ši įsimylėjimo fazė abipusė – pradeda plėtotis santykiai. Tačiau laikui bėgant rožiniai akiniai nukrinta, pasikeičia regėjimo kampas. Išryškėja pažiūrų, skonių skirtumai. Jeigu anksčiau kažkokie poelgiai atrodė mieli ar keistuoliški, dabar jie pradeda stipriai erzinti. Šioje stadijoje padaroma pirmoji klaida. Tokie momentai traktuojami, kaip nesuderinamumas. Ir žmogus leidžiasi ieškoti naujo partnerio. O su juo viskas prasideda iš naujo ir baigiasi tuo pačiu.
Psichologai tvirtina, kad idealių charakterio bruožų kombinacijų niekada nebūna.
Kažko naujo ir neįprasto paieškos. Nuobodulys – tikras siaubas romantikams. Monotoniški pasisėdėjimai vakarais, standartinė puokštė per standartines šventes – visa tai rutina, kuri gali kelti nepasitenkinimą ir susvetimėjimą. Tyrimai rodo, kad poros, kurioms pasidaro nuobodu po septynerių bendro gyvenimo metų, dar po dviejų metų gali apskritai iširti.
Rekomenduojama periodiškai „pravėdinti“ santykius tyro oro gurkšniu. Tai gali būti, pavyzdžiui, bendra kelionė. Tačiau galima pradėti ir nuo mažmožių, įvairių siurprizų ir t.t. Nereikia pamiršti seksualinės santykių pusės.
Laisvė. Šeimoje itin reikalingas palaikymas ir rūpinimasis vienas kitu. Tačiau svarbu suprasti žmogaus pomėgius, padrąsinti ar netgi pačiam juose dalyvauti. Aistra gyventi žmogui suteikia sparnus. Jeigu jis jaučiasi laisvas kūryboje, tai ir mylimam žmogui taps žymiai patrauklesnis.
Nereikia pernelyg daug rimtumo. Išsaugoti šiltus ir patikimus santykius gali padėti ir juokas. Poros, kurios gali drauge linksmai leisti laiką ir vienas iš kito pasišaipyti, turi daugiau šansų tvirtai sąjungai. Humoro jausmas – tai metodas ir būdas pakelti nuotaiką tiek sau, tiek mylimajam.
Socialinė psichologė Lara Kurc teigia, kai juokiantis pasireiškia žaismingoji santykių pusė. Tai leidžia vidiniam vaikui, slypinčiam kiekviename žmoguje, pasijausti savimi. Kad dingtų įtampa, galima sugalvoti vienas kitam linksmas pravardes. O vietoje griežtos ir aštrios reakcijos į problemas, galima pamėginti nuleisti viską juokais.