Keli klausimai jaunai politikei

Autorius: Domas Raibys Šaltinis: https://raibys.wordpress.com/2... 2015-03-02 09:46:15, skaitė 4590, komentavo 1

Keli klausimai jaunai politikei

Vakar iš jaunos politikės Rimos gavau žinutę:

Labas, ar galetum paspausti “Palaikau”, būsiu labai dėkinga

http://skaidripolitika.org/politikai/8843/rima-pielikyte

Atsiverčiau jos anketą ir radau įdomų teiginį:

“Jau beveik dvejus metus kasdieiniame (su gramatine klaida!) darbe susiduriu su eilinių vilniečių problemomis, žinau, ko nori eiliniai žmonės ir ko reikia mūsų miestui, kad gyventume socialiai atsakingame Vilniuje.”

Dėl to man iškilo keli klausimai:

Kas yra eilinis vilnietis? Ką reiškia šita savoka? Ar yra koks nors mokslinis apibrėžimas? Ar eiliniai vilniečiai turi bendrų charakterio/veido bruožų? Ar čia jūsų sugalvota sąvoka? Ar visi vilniečiai, stovintys eilėje dėl darželio, yra eiliniai? O vilniečiai, vilkintys eilute?

Gal teko girdėti sąvoką – paprastas vilnietis? Jeigu taip, kuo skiriasi paprastas vilnietis nuo eilinio?

Ar eilinis vilnietis turi eilines problemas? Jeigu taip, kas yra eilinės problemos? Išvardykite dar kelias problemų rūšis.

Sakote žinanti, ko nori eiliniai žmonės. Išvardinkite bent tris dalykus (maisto produktai, bevielis internetas, stogas, mažesni mokesčiai, socialinės garantijos nesiskaito – jų nori visi).

Kuo skiriasi eilinis žmogus nuo eilinio vilniečio? Ar jų norai sutampa?

Aš esu iš Švėkšnos, bet jau dešimt metų gyvenu Vilniuje. Ar jau galiu būti eiliniu vilniečiu? Eiliniu žmogumi? Kaip manote, ar eilinio Švėkšniškio norai labai stipriai skiriasi nuo eilinio Vilniečio?

Taip pat teigiate, kad žinote “ko reikia mūsų miestui”. Tai ko jam reikia? Ar miestui priklauso eiliniai žmonės? Nes pagal šį jūsų teiginį peršasi išvada, kad eiliniai vilniečiai NORI vieno, bet miestui REIKIA visai kito? O gal čia kalbate apie kitą miestą?

Ar egzistuoja sąvoka eilinis Vilnius? Jeigu Vilniuje gyvena 50proc. neeilinių žmonių ir 50proc. eilinių kaip vadinsite miestą. Neeilinis eilinis Vilnius? Trauksite burtus? O kaip vadinsite Vilnių jeigu paaiškės, kad jame gyvena 33proc. eilinių, 33proc. neeilinių ir 33proc. paprastų žmonių?

Kas yra socialiai atsakingas Vilnius? ar gali būti taip, kad Vilnius yra socialiai atsakingas, tačiau eiliniai žmonės neatsakingi?

Lauksiu atsakymų
Pagarbiai
Domas

Manau, reikia viešinti visus politikus, kurie savo kampanijose naudoja teiginius “paprasti žmonės” arba “eiliniai žmonės”. Ypač tuos, kurie teigia žinantys ko nori tie žmonės.

Kad žinotum, ko nori paprastas arba eilinis žmogus turi žinoti, kas jis toks, kaip jį surasti, galų gale, kiek tokių žmonių yra Lietuvoje. O iš kur gauti tokią informaciją?

Nėra tokios statistikos. Taip pat ir psichologai neturi sąvokos “paprastas žmogus”. Priešingai, daugelis psichologų sakys, nėra paprastų žmonių, kiekvienas yra individualus ir unikalus. Ar yra koks nors vienetas matuojantis paprastumą? Testas, kurį atlikęs sužinai “ant kiek esi paprastas”? Nėra.

Blogiausia, kuomet tokiomis sąvokomis sklaidosi jauni politikai. Jie nėra nei progresas, nei regresas, jie yra stovėjimas vietoje.

Detaliai išanalizavus kiekvieną politiką vartojantį teiginį “paprastas žmogus”, rastume didžiąsias švietimo, auklėjimo, visuomenės spragas.

---
LDiena.lt: Akivaizdu, kad gerbiamo autoriaus pastabos nepraėjo be pėdsakų, nes dabar jaunosios politikės anketoje cituojama pastraipa pakeista - ištaisyta gramatinė klaida, ir išmestas žodis "eilinis". Įdomu kodėl?

"Jau beveik dvejus metus kasdieniame darbe susiduriu su vilniečių problemomis ir žinau, ko reikia mūsų miestui, kad gyventume socialiai atsakingame Vilniuje."

Beje, anketoje yra likusi dar viena apmaudi gramatinė klaida, tik kitoje vietoje - nors negi galima ko nors tikėtis iš "Edukologijos universiteto" verslo ir vadybos "magistrės"?..