Po Grybauskaitės prezidentės kėde sprogo "bomba"

Autorius: Vladimiras Matvejevas Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2018-05-03 12:13:50, skaitė 886, komentavo 2

Po Grybauskaitės prezidentės kėde sprogo

Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka
Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Privatus Grybauskaitės susirašinėjimas su tardomu buvusiu Liberalų sąjūdžio lyderiu Eligiju Masiuliumi tapo viešu; Grybauskaitės priešininkai jau paskelbė apie politinę korupciją ir apkaltą prezidentei; ant gražių Grybauskaitės planų užimti aukštą postą ES struktūrose gali būti uždėtas didelis kryžius

Ant mėlyno "geležinės Dalios" švarko atsirado nenuplaunama "politinės korupcijos" dėmė. Tai yra daugiau nei baisus kaltinimas, dėl kurio šiandien teisiamos dvi politinės partijos — Liberalų sąjūdis ir Darbo partija bei didžiausias Lietuvos privatus verslas. Kaip matyti iš prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijus Masiulio susirašinėjimo ibei iš ikiteisminio tyrimo dokumentų, Masiulis, matyt, gaudavo iš koncerno "MG Baltic" didelius paaukojimus už tai, kad stumė "savo žmones" karjeros laiptais. Ir visi šie prastumimai buvo suderinti labai aukštai — Prezidentu rūmų apartamentuose.

Kurmis prezidentės tėvonijoje

Kaip dokumentai pateko į "Lietuvos ryto" žurnalistų rankas — didžiausia paslaptis. Akivaizdu, kad neapsieijo be  Lietuvos politikos "didžiųjų dėdžių" dalyvavimo, kurie bandė pakenkti ne tik Dalia Grybauskaitei, bei ir savo priešininkams, kurie daro jai įtaką.

Visuotinai pripažinta, kad šiandien specialios tarnybos, prokuratūra, teismai, silovikai ir armija yra griežtai kontroliuojami Dalios Grybauskaitės.

Tai jos gvardija. Tačiau, kaip paaiškėjo, ir ten yra šnipų ir išdavikų. Teismo baudžiamojoje byloje nagrinėjama politinės korupcijos byla turi grifą "slapta", o jų atsiradimas spaudoje nėra žurnalistų darbo rezultatas, o greičiausiai tyčinis kompromituojančių įrodymų nutekėjimas.

Prezidentės verslo ir asmeniniai santykiai

Kitame uždarame teismo posėdyje Eligijus Masiulis turėjo būti apklaustaskaip tik dėl jo slapto susirašinėjimo su Dalia Grybauskaite, kuriame aptariamos visos Lietuvos olimpo intrigos — nuo generalinio prokuroro paskyrimo iki dabartinio ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio politinių ambicijų, kuris susirašinėjimo metu buvo VRM vadovu.

Iš Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimo aiškiai matyti, kad "MG Baltic" koncerno vadovas Dariaus Mockus, kuriam Dalia Grybauskaitė per Masiulį "siunčia linkėjimus", tiesiogiai dalyvauja politinėse intrigose. Kandidatų į Lietuvos generalinį prokurorą postą akivaizdžiai darė įtaką didelis kapitalas.

Draugystė yra draugystė, o tabakas —atskirtas

Kaip patvirtino Masiulis, tarp jo ir prezidentės buvo ne tik verslo, bet ir "asmeniniai santykiai", kurie jam leido, atrodo, jaustis visiškai saugiai. Todėl jis ir įvertino pareigūnų atsiradimą, kai jis perdavė Kurlianskiui 106 tūkstančių eurų kyšį, kaip nesusipratimą ar kvailą draugų puokštą.

Tačiau, kaip paaiškėjo, su Masiuliu niekas neketino puokštauti. Ateityje pasirodė ne tik politinės karjeros pabaiga, bet ir realus kalėjimas.

Akivaizdu, kad Masiulis tikėjosi, kad šis reikalas galų gale bus pristandytas, o teisme byla iš viso žlugs. Ir tada buvęs liberalų lyderis surizikavo.

Interviu "Lietuvos rytui" jis atviravo ir netiesiogiai patvirtino, kad leidiniu išplatintas susirašinėjimas su Dalia Grybauskaite tikrai egzistuoja. O į ikiteisminio tyrimo dokumentus jis galėjos patekti iš Masiulio kompiuterio, kuris buvo konfiskuotas kratų metu. Teisėjų nenoras aptarti šį susirašinėjimą — aiškūs įrodymai, kad po prezidentės kėde užsiliepsnojo didelis gaisras.

"Geležinės Dalios" karjeros saulėlydis

Lietuvos Seime jau prasidėjo kalbos, kad atsiradus "Lietuvos ryto" publikacijoms, reikia pradėti parlamentinį tyrimą, kuris galų gale gali sukelti apkaltą Daliai Grybauskaitei ir jos politinės karjeros gėdingą pabaigą. O jukdar prieš savaitę konservatorių ir asmeniškai prezidentės valdoma žiniasklaida entuziastingai skelbė, kad Europos Vadovų Taryba rimtai svarsto Dalios Grybauskaitės kandidatūrą į Tarybos pirmininko postą. Ir tai yra labai vertingas prezidento kėdės pakaitalas, kurį Grybauskaitė paliks kitais metais.

Ir kas dabar? Net įtarimai gali sužlugdyti visą Grybauskaitės politinę karjerą. O juk ji vis dar tokia jauna. 62 metai yra pasaulinės politikos aušra.

Neaiški prezidentės administracijos reakcija po kompromituojančios Grybauskaitę publikacijos išplatinimo tik patvirtina, kad Prezidentūroje dabar yra sumaištis ant isterijos slenksčio. Pats laikas iškviesti psichiatrus.