Rusijos pulkininkas: Lietuva, kaltindama Jazovą, pasiekė marazmą

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2018-05-15 19:42:01, skaitė 491, komentavo 0

Rusijos pulkininkas: Lietuva, kaltindama Jazovą, pasiekė marazmą

Teisėjo plaktukas, archyvinė nuotrauka
Teisėjo plaktukas, archyvinė nuotrauka

Visi Lietuvos politikų ir prokurorų bandymai apkaltinti buvusį TSRS gynybos ministrą kaltu dėl 1991 metų įykių yra panašūs į "pikto politinio šunelio" lojimą, sako atsargos pulkininkas Viktoras Baranecas

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Lietuvos generalinė prokuratūra reikalauja nubausti iki gyvos galvos buvusį TSRS gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą Sausio 13-osios byloje. Jazovas kaltinamas nusikaltimu žmoniškumui, kai per susidūrimus prie Televizijos bokšto žuvo 14 žmonių. Buvęs ministras kaltinamas, neva, "jis subūrė organizuotą grupę iš 160 kariškių ir politinių veikėjų, siekdamas grąžinti Lietuvą į Sovietų Sąjungos sudėtį".

Interviu Sputnik Lietuva laikraščio "Komsomolskaja pravda" karo apžvalgininkas Viktoras Baranecas teigė, kad savo kaltinimuose Sausio 13-osios byloje Lietuvos politinis elitas tampa panašus į "piktą šunį".

„Visa tai yra Baltijos šalių politikų apgailėtini bandymai, juokingi, negražūs beprasmiai bandymai. Reikia būti kažkokiu piktu politiniu šuneliu, kad taip loti ant Tarybų Sąjungos maršalo. Niekas niekada negalės realiai atlikti šios užduoties. Jie (Lietuvos valdžios atstovai — „Sputnik“) daro visiškai nerealius pareiškimus. Tai apskritai yra Baltijos šalių politikų požiūris, kuriems, beje, mes taip pat galėtume pateikti labai rimtus kaltinimus, tačiau mes nenusileisime iki marazmo, kaip tai daro šie Baltijos šalių politikai, reikalaudami nuteisti Jazovą iki gyvos galvos“, — pabrėžė pulkininkas.