Vilniuje priešais Prezidentūrą įvyko mitingas už apkaltą Grybauskaitei

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2018-05-21 10:43:24, skaitė 573, komentavo 0

Vilniuje priešais Prezidentūrą įvyko mitingas už apkaltą Grybauskaitei

Mitingas priešašis Prezidentūrą Už tautos valdžią, nuotrauka iš įvykio vietos
Mitingas priešais Prezidentūrą "Už tautos valdžią", nuotrauka iš įvykio vietos

Vilniuje priešais Prezidentūrą įvyko mitingas už apkaltą Grybauskaitei

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Pagrindinis  susirinkusiųjų šalia Prezidentūros tikslas penktadienio rytą buvo parodyti savo nepasitenkinimą Lietuvos prezidnetės Dalios Grybauskaitės veiksmais, praneša Sputnik Lietuva korespondentas.

Pasirodė Kristoferis Voška, kuris vėšai skelbia, kad Lietuvoje persekiojami kitaminčiai
Pasirodė Kristoferis Voška, kuris viešai skelbia, kad Lietuvoje persekiojami kitaminčiai

Protestuotojai atsinešė plakatus, kuriuose uždavė prezidentei juos jaudinančius klausimus. Tarp jų buvo ir tokių "Kaip gyventi Lietuvos žmonėms skandalais valdomoje ir politikų naikinamoje valstybėje?", "Kam Jūs dirbate? Vašingtonui? Maskvai? Kapitalui?", "Apkalta ar atsistatydinimas — štai kur klausimas", "Jūsų finišas apgailėtinas! Gėda!", "Jūsų pastangomis "Durnių laivas" tapo Lietuvos "Titaniku".

Antivalstybine veikla kaltinamas Žilvinas RazminasAntivalstybine veikla kaltinamas Žilvinas Razminas

Žmonės ragino Grybauskaitę atsistatydinti savo noru bei kreipėsi į Seimą su prašymu pradėti interpeliacijos procedūrą. Garsiai skelbė, kad tautai reikia, jog Seimas paskelbtų nepasitikėjimo votumą dėl skandalingo susirašinėjimo su korupcija kaltinamu politiku Eligijumi Masiuliu.

Mitingas
Mitingas "Už tautos valdžią"

Į renginį atėjo buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas, pagarsėjęs savo radikaliais pasisakymais. Nepaisant rimtos mitingo temos pobūdžio, Vilniaus miesto savivaldybė išdavė oficialų leidimą surengti akciją. Mitingą stebėjo policininkai, kurių susirinko tiek daug, kad kartais atrodė, jog jų aikštėje susirinko daugiau nei protestuotojų. Mitingas buvo nustumtas toliau nuo pagrindinės aikštės priešais Prezidento rūmus, arčiau važiuojamosios kelio dalies. Po kelių emocingų pasirodymų, protestuotojams buvo pasiūlyta geruoju išsiskirstyti.

Renginyje apsilankė buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas
Renginyje apsilankė buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas

Mitingą surengė Donatas Šulcas, Žilvinas Razminas ir Karlis Bilansas.

Balandžio pabaigoje "Lietuvos rytas" paviešino 2014-2016 metų Grybauskaitės elektroninį susirašinėjimą su Masiuliu, kuris tuo metu buvo Liberalų sąjūdžio lyderis. Leidinio duomenimis, gautais iš neįvardytų šaltinių, Prezidentė bandė paveikti žiniasklaidą buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio pagalba, kad liautųsi kritikuoti kandidatą į generalinio prokuroro postą. Be to, savo laiškuose Grybauskaitė įvardijo dabartinį šalies ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris tuo metu buvo VRM vadovas, kaip "pavojingą populistą".

Pati Grybauskaitė antradienį apskelbė, kad niekam nedavė "stogo" ir nepalaikydavo konkrečių kandidatūrų.