Socialinė reklama, skirta moteriškų serialų auditorijai. Smagu leisti pinigus neegzistuojančių problemų aktualizavimui

Autorius: Blogeris Zeppelinusas Šaltinis: https://plus.google.com/u/0/11... 2015-03-17 23:39:29, skaitė 2590, komentavo 0

Socialinė reklama, skirta moteriškų serialų auditorijai. Smagu leisti pinigus neegzistuojančių problemų aktualizavimui

Tolerantiški feisbukai lieja džiaugsmo ašaras ir aktyviai šarina klipą, kuriame pristatoma nelabai natūraliai suvaidinta situacija, kuomet juodaodis prašo atsitiktinius pašnekovus vaidinančius aktorius išversti jam Feisbuke neva gautą žinutę. Itin įžeidaus ir nepagarbaus turinio:

Kaip ir daugelis, nejučiomis pagalvojau: o kaip aš elgčiausi tų aktorių vaidinamų personažų vietoje? 

Matyt, natūraliai - pasakyčiau tam žmogui, kad ta žinutė yra tuščias užgauliojimas ir įžeidinėjimas, nevertas vertimo ir laiko gaišimo. O jeigu jis visgi primygtinai  prašytų išversti - taip ir padaryčiau. Išversčiau šaltu balsu, be jokių emocijų.

Dovanokite, o kokios gali būti emocijos? Dėl ko?

Internetai pilni visokių idiotų, agresyvių pamišėlių ir net maniakų. Kas mėnesį skaitome, kaip kažką nužudė koks feisbukuose sutiktas "pažįstamas", kaip nesveiki dundukai rengia pasalas ir keršija internetinių diskusijų oponentams, etc. etc.

Tai, kad vienas iš tų milijonų psichologinių agresorių parašė kažkam įžeidžią žinutę nėra jokia visuomenės problema. Tai gali būti konkretaus asmens problema ir bėda. Todėl man nelabai suprantamos tos graudžios emocijos, kurias vaidina aktoriai tame klipe.

Kokio velnio jie susitapatina su kažkokiu idiotu iš internetų platybių? Kodėl puola atsiprašinėti?

OK, suprantu, kad aktoriai taip vaidina, nes taip parašyta scenarijuje (...jo žvilgsnis tampa ilgesingas, iš akies kampučio ištrykšta ašara, riedanti jo neskustu skruostu iki smakro [stambus planas]...).

Bet ko siekia tie, kas sukurpė tą graudulingą scenarijų pagal geriausius muilo operų aka moteriškų serialų šablonus? Kokią bazinę mintį ir elgsenos modelį klipo kūrėjai bando įdiegti į žiūrovų smegenis?

Jeigu tai socialinė reklama - tai kokią realią problemą, egzistuojančią Lietuvos visuomenėje, ji bando aktualizuoti? 

Nemandagius ir chamiškus komentarus internete? 

Žmonių užgauliojimą dėl nepriklausančių nuo jų valios savybių?

Įdiegti lietuvaičiams svetimos kaltės jausmą dėl praeityje egzistavusio juodaodžių persekiojimo ir rasizmo kai kuriose nugalėjusios tolerancijos šalyse?

Ką konkrečiai? Negebu suvokti.

Dingojasi man, kad tai tiesiog neblogas pavyzdėlis to, kas vadinama "lėšų įsisavinimu". Kuomet tolerancijos diegimo kontorėlė aktualizuoja ir sprendžia NE realias ir mūsų visuomenei skaudžias problemas, o graudina moteriškų serialų auditoriją kažkokiomis  prasimanytomis situacijomis, perkeltomis iš tų serialų šablonų bibliotekos.