Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2018-05-30 21:17:10, skaitė 870, komentavo 1
Šabesgojus, laisvu nuo apypjaustyto b... čiulpimo metu, vadovaujantis LR kariuomenei - operatyviniu slapyvardžiu "Moškė" ("žuk" - rusiškai reiškia "vabalas") giedodamas ditirambus savo košeriniams šeimininkams, kaip "kovotojams už Lietuvos laisvę", ėmė ir netikėtai pamiršo, jog būtent žydai tarpukariu buvo aktyviausi pogrindinės Komunistų partijos nariai, būtent žydai šeimomis ir pilnais glėbiais gėlių ėjo Kaune pasitikti Raudonosios Armijos tankų, būtent žydai buvo pagrindiniai antitarybinių elementų ir provokatorių skundikai, bei represinių TSRS organų darbuotojai, intensyviai valę LTSR teritoriją nuo nepaklusnių gojų.
Taip kad žydai ne veltui laikė Lietuvą "savo" šalimi. Lietuva iš tikrųjų priklausė žydams ir Vilniaus buvo Šiaurės Jeruzalė ne perkeltine, o tiesiogine prasme - iki Izraelio įkūrimo, Wilno buvo buvo didžiausias miestas pasaulyje, kuriame žydai buvo pagrindiniai gyventojai pagal tautinę sudėtį.
Bet deja, levitai-rabinai nusprendė truputį performatuoti žydijos gyvenimą ir užsiundė ant tarybinių žydų - germanų "arijus", kuriuos, (ak kokia ironija!), į kovą siuntė Adolfas Šikelgruberis - dar vienas "savas"...
---
Trečiadienį Kaune Lietuvos kariuomenė, bendradarbiaudama su Izraelio ambasada ir Lietuvos žydų bendruomene, surengė Lietuvos Nepriklausomybės kovose kovojusių žydų tautybės Lietuvos karių pagerbimo renginį, rašoma pranešime spaudai.
„Tarpukariu Lietuvos valstybės idėja patikėjo daug to meto žmonių, ne tik lietuvių. Galbūt jų motyvai ir buvo skirtingi, tačiau pagrindinis tikslas vienodas – laisva Lietuva, kurioje visiems gera ir saugu gyventi“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.
Pasak Lietuvos kariuomenės vado, Lietuvos Nepriklausomybės kovų dalyvių gretose buvo įvairių tautybių žmonių. Vien žydų tautybės Lietuvos karių skaičiuojama apie 3 tūkstančius. Iš jų apie pusė tūkstančio į Lietuvos kariuomenę atėjo savanoriais. Apie 20 žydų buvo įvertinti aukščiausiais kariniais Lietuvos valstybės apdovanojimais – Vyčio kryžiaus ordinais. Tai liudija, kad žydų indėlis į Lietuvos gynybą buvo ženklus ir, kad jie yra verti didelės pagarbos.
„Dalyvauti renginyje, kur pagerbiami žydų kariai, kovoję už Lietuvos laisvę petys petin su broliais lietuviais, man yra didelė garbė, nes esu čia ir kaip Izraelio ambasadorius, ir kaip žydas, ir kaip atsargos karininkas“, – sakė Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas.
Kalbėdamas apie Nepriklausomybės kovas Izraelio ambasadorius pabrėžė, kad nors to meto Lietuvos savanoriai buvo skirtingų religinių konfesijų, bet jie visi buvo Lietuvos piliečiai, kurie kovojo kartu už Lietuvos nepriklausomybę.
„Dėkoju už pripažinimą ir už ceremoniją, kuri čia vyksta. Noriu pasakyti savo istoriją. Mano proprosenelis dalyvavo mūšiuose prieš carinę Rusiją. Jis buvo gydytojas, baigęs Varšuvos universitetą. Gydė sukilėlius miškuose ir už tai buvo nubaustas caro kariuomenės. Ir šiandien mano pusbrolis tarnauja Lietuvoje, atstovaudamas JAV pajėgas. Aš labai didžiuojuosi, kad buvo ir yra žydai, kuriems Lietuvos Nepriklausomybė yra labai svarbi“, – ambasadoriui antrino Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.
Iškilminga pagerbimo ceremonija vyko Kauno senamiestyje, A. Mapu gatvėje esančio pastato, kuriame 1937–1940 m. veikė Žydų karių, dalyvavusių Lietuvos nepriklausomybės atvadavime, sąjunga.
Iškilmingoje pagerbimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės nariai, Kauno karinės įgulos dalinių vadai, Garbės sargybos kuopos kariai, kauniečiai.
Po ceremonijos renginio dalyviai buvo pakviesti dalyvauti Vytauto Didžiojo karo muziejuje vykusioje diskusijoje tema „Lietuvos žydų indėlis į Lietuvos Nepriklausomybės kovas“ ir Lietuvos Karinių oro pajėgų orkestro koncerte.
„Žydai Lietuvą laikė savo valstybe, rūpinosi ja ir kuomet atėjo sunkus metas. Ne vienas jų tuomet tapo Lietuvos savanoriu“, – pradėdamas diskusiją sakė jos moderatorius, karo istorikas prof. Valdas Rakutis. Renginyje pasisakė Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Jonas Vaičenonis, Vytauto Didžiojo karo muziejaus tyrinėtoja dr. Aušra Jurevičiūtė, Lietuvos žydų bendruomenės atstovai.
Lietuvos Nepriklausomybės kovose kovojusių žydų tautybės Lietuvos karių pagerbimo renginys yra vienas iš Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtų Krašto apsaugos sistemos organizuojamų renginių.