Mitai apie sveikatą, kuriais visi tiki

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/mitai-apie-... 2015-03-23 08:13:45, skaitė 4123, komentavo 0

Mitai apie sveikatą, kuriais visi tiki

Mitai-apie-sveikatą-kuriais-visi-tiki-700x466.jpg

Kai prasideda nauji metai, kyla noras pakeisti gyvenimą. Atsikratyti kenksmingų įpročių, sulieknėti… Ir apskritai pataisyti sveikatą. Netgi jeigu jau žengėte pirmuosius žingsnius šita linkme, nepatingėkite susitikrinti savo pastangų su šiuo sąrašu, kuriame pateikiami labiausiai paplitę mitai apie sveikatą. O tada – pirmyn su daina!

PIRMAS MITAS. LIEKNI ŽMONĖS SVEIKESNI UŽ APKŪNIUS

Panašu, kad kūno masės formulę greitai ims studijuoti mokyklose – šitaip ji paplito. Realiai gi žmogaus masės ir ūgio santykio atitikimas – ne pats geriausias būdas išsiaiškinti – sveikas tu, ar reikalingas gydymo, kadangi minėta formulė neskiria riebalinės masės, nuo raumenų masės.

O be to išorė apskritai apgaulinga. Liesas žmogus gali būti užkietėjęs rūkorius, gyvenantis sėdimą gyvenimo būdą, o storulis gali reguliariai sportuoti ir maitintis naudingais vaisiais bei daržovėmis.

ANTRAS MITAS. PER DIENĄ REIKIA IŠGERTI 2-2,5 LITRO VANDENS

Netiesa. Jūs, žinoma, padarysite teisingai, jeigu pradėsite gerti vandenį vietoje gazuotų ir kitokių daug cukraus turinčių gėrimų. Tačiau, pirma, kiekvienas organizmas turi nuosavą skysčio vartojimo formą ir ji nebūtinai matuojama pateiktu kiekiu. O antra – niekas neatsižvelgia į tai, kad skysčių vartojimo dienos normai priklauso dar ir tas vanduo, kurį gauname drauge su maistu. Paprastai skaičiuojame tik tai, ką išgeriame.

TREČIAS MITAS. VISKAS KAS „NATŪRALU“ YRA NAUDINGA, O „CHEMIJA“ – KENKSMINGA

Jeigu taip mąstysime, tai niktotiną – augalinės kilmės medžiagą, – reikėtų naudoti pusryčiams, pietums ir vakarienei (kai kas, beje, panašiai ir daro). O vandenį, kuriame esama cheminio elemento H2O, tektų išbraukti iš raciono. Tačiau tai visiškas kliedesys, taip kad geriau neįsijauskite. Neapdorotas maistas, pavyzdžiui, švieži vaisiai ir daržovės yra geras tuo, kad duoda organizmui daugiau maistingų medžiagų. Tačiau subalansuotai dietai priklauso ne vien tik tai, kas „natūralu“.

KETVIRTAS MITAS. PUSRYČIAI – PATS SVARBIAUSIAS VALGYMO METAS

Naujausi tyrimai šia tema duoda įvairius rezultatus, kurie neretai prieštarauja vienas kitam, taip kad šis teiginys – tikrai ne aksioma. Gal geriau paklausti patiems savęs: ar norisi valgyti rytais? Jeigu ne, tai nėra ko per prievartą grūsti sau į pilvą pusryčius. O jeigu taip, tai susiraskite idealų derinį iš to, kas skanu ir naudinga, kad užsitikrintumėte žvalumą bent jau iki pietų.

PENKTAS MITAS. SPECIALIAIS PRATIMAIS GALIMA SUNAIKINTI RIEBALUS KONKREČIOSE KŪNO VIETOSE

Labai gaila, bet tai netiesa. Treniruojant atskiras raumenų grupes, jūs jas sustiprinate, o štai riebalai pasilieka ten, kur ir buvo. Ir milijonas atsilenkimų nesudegins pilvo riebalų. Kitaip sakant, raumenys augs ir vystysis po riebalų sluoksniu. Ir neegzistuoja tokių pratimų, kurie nutaikyti naikinti konkrečius riebalus konkrečiose kūno dalyse.

Tai perskaitę, nepraraskite vilties. Atsikratyti neapkenčiamų riebalų galima kompleksiškai, iškart visame kūne, pasitelkus į pagalbą fizines treniruotes, derinamas su atitinkama dieta.

ŠEŠTAS MITAS. REIKIA REGULIARIAI VARTOTI VITAMINUS

Šita „išmintis“ glūdi mumyse nuo pat vaikystės. Tuo pat metu visiškai pamirštame, kad daugumos organizmui reikalingų medžiagų jau esama maiste. Taip kad jeigu neturite tikslių medicininių nurodymų, papildomomis vitaminų dozėmis jūs rizikuojate pakenkti savo sveikatai. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad reguliarus vitamino E, kuris dar vadinamas „vaistu nuo senatvės“, vartojimas didina vėžio ar širdies ligų pavojų?

SEPTINTAS MITAS. PERŠALUS ATEIS Į PAGALBĄ VITAMINAS C

Įsiminkite paprastą dalyką: vitaminas C veikia iki, per ir po susirgimo. Jeigu metus laiko reguliariai maitinotės produktais, turtingais vitamino C, tai vėliau jūs lengviau ir greičiau įveiksite peršalimą. Tačiau sustiprintai farširuodami save apelsinais tada, kai jau peršalote ir kosėjate – sveikatos nepataisysite.

AŠTUNTAS MITAS. IŠVALANTI DIETA PAŠALINA IŠ ORGANIZMO TOKSINUS

Klaida. Detoksikacija užsiima jūsų kepenys ir inkstai, o visi tie „stebuklingi“ gėrimai, kurie pardavinėjami tame tarpe ir vaistinėse, ir sporto parduotuvėse – ne daugiau kaip vaisių-daržovių papildas jūsų racionui. Kuris gali būti tiek naudingas, tiek ir nelabai (daugiau vaisių sulčių – daugiau cukraus).

DEVINTAS MITAS. MAŽO KALORINGUMO IR NERIEBŪS PRODUKTAI NAUDINGESNI UŽ ĮPRASTUS

Realybėje dauguma tokių produktų turi daugiau cukraus ir sacharidų, skirtų skoniui pagerinti. Be to, vis daugiau ir daugiau atliktų tyrimų byloja, kad riebalai – anaiptol ne organizmo priešai. Jeigu, žinoma, nepersivalgysime. Taip kad medikai dabar pataria pirkti įprastą pieną, o ne nuriebintą.

DEŠIMTAS MITAS. KAD NUMESTUM SVORĮ, REIKIA SPORTUOTI

Naujausi tyrimai liudija, kad vien tik treniruotėmis, nepakeitus dietos, nepasieksite jokių rezultatų. Jeigu tikrai norite sudeginti riebalus ir pakelti tonusą, būtinai derinkite sportą su būtent jums parinkta dieta. Turbūt nustebsite, bet jums gali prireikti ne mažiau, o daugiau maistingų kalorijų, tačiau apie tai spręsti gali tiktai geras dietologas. O jeigu jums vis dėlto įdomu sužinoti, kas geriau padės atsikratyti svorio – sportas ar dieta, tai rinkitės antrą variantą – neapsigausite.

www