Vytautas Sinica. Dėl skleidžiamos sputnik.lt propagandos

Autorius: ProPatria.lt Šaltinis: http://www.propatria.lt/2020/0... 2020-04-07 10:04:00, skaitė 5683, komentavo 1

Vytautas Sinica. Dėl skleidžiamos sputnik.lt propagandos

Pilietis Mindaugas Paulavičius paleido per internetus tariamai skandalingą ir tariamai faktą, kad prorusiškos propagandos portalas sputnik.lt tarp vertingų lankytinų nuorodų įtraukęs ir propatria.lt. Čia, suprask, Kremlius rekomenduoja, todėl tai įrodymas, kad ir propatria esanti prorusiška. Pats skandalo autorius dėkoja už įkvėpimą Mariui Laurinavičiui - prognozėmis, kad Rusija nesiims agresijos prieš Ukrainą, pagarsėjusiam politologui - kuris savo ruožtu pritaria ir dėkoja už nuveiktą puikų darbą skandalėlio autoriui. Reaguojant galima pasakyti tik du dalykus.

Pirma, ne kartą teko viešai atsiriboti ir formaliais laiškais reikalauti įvairių vatnikų portalų (sputnik, sauksmas, ldiena ir t.t.) nenaudoti mūsų turinio - nuotraukų, tekstų ir t.t. Net ten, kur tai buvo aiškūs autorinių teisių pažeidimai, jiems niekada nerūpėjo, o teismais užsiimti aš neturėjau laiko ir nemanau, kad tokie žmonės jo verti. Uždrausti įtraukti tarp rekomenduojamų nuorodų apskritai nelabai yra teisinio pagrindo. Kas ką nori, tas tą rekomenduoja. Klausimas tik, kokiais motyvais?

Todėl, antra, labai keista matyti iš pažiūros protingus ar net patriotais prisistatančius žmones dalinantis šia antimi ir aikčiojančius kaip tai neva baisu. Kiekvienam bent minimaliai apie informacinius karus susigaudančiam ir medijų raštingumo turinčiam žmogui tikrai suprantama, kad prorusiškos platformos stengiasi manipuliuoti pateikiama informacija, suplakti melą su tiesa, ištrinti ribas tarp gero ir blogo ir t.t. O konkrečiai šiomis nuorodomis siekiama pasisavinti savo vatnikiškai orbitai konservatyvius portalus, kurių turinys - laimei - yra atvirai anti kremliškas. Kiekvienas atsidaręs propatria.lt gali pats susirasti daugybę tekstų, kurie yra peilis po kaklu Rusijos propagandai ir kurių ji pati niekada neleistų ir neatleistų.

Čia tenka nusistebėti, kad tie tariamai raštingi ir pilietiški žmonės vertina portalą ne pagal jo turinį, bet pagal propagandininkų apie jį pateikiamas asociacijas. Stribai persirenginėdavo partizanais ne dėl to, kad juos palaikė ir bendradarbiavo, o tam, kad juos diskredituotų. Vatnikai dalinasi propatria dėl tų pačių priežasčių (ne, nesilygiuojame į partizanus). propatria.lt gali tarp rekomenduojamų nuorodų įsidėti laisvės TV ar TS-LKD svetaines. Ar tą akimirką jos taps pagal asociaciją vatnikiškos/ :D Kad nesuprastum tokios logikos absurdiškumo, reikia arba a) stokoti kritinio skaitymo gebėjimų arba b) sąmoningai norėti skleisti tą patį melą, kurį skleidžia tokie sputnik.lt ir panašūs antivalstybiniai dariniai.

92318433_237823134270158_7812107265846018048_n.png?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=AQDm1Mr8iRYAX9TcxUJ&_nc_ht=scontent.fvno2-1.fna&oh=4630bda586464e5dcec6bf5aaa679755&oe=5EB31848

Visiškai nesistebiu, kai demagogijos etalonas Rasa Juknevičienė į šią nuorodą reaguoja žadėdama pasidalinti su visais, kad žmonės žinotų, kas yra kas. Tai jos darbas ir ji sėkmingai tą daro, klaidindama patriotiško nusiteikimo ir ypač vyresnio amžiaus žmones. Tačiau nuoširdžiai keista, kai propagandos veikimo principų nesuprantantys pasirodo esą arba tokiais apsimeta ir prie tos propagandos sklaidos (ne)sąmoningai prisideda žmonės kaip Jonas Ohmanas ar tas pats Marius Laurinavičius, kuriam profesinis padorumas to neturėtų leisti. Pigių taškų taip galite prisirinkti, bet raštingų žmonių akyse aukojate ir savo pačių reputaciją.

Iš šios absurdiškos situacijos prašosi viena bendra išvada: kiekvienas turėtų apsispręsti, kas svarbiau kovoje su Rusijos propaganda: įgelti nepatinkančiai visuomeninei organizacijai, tuo pačiu jaukiant piliečių sąmones ta pačia Rusijos propaganda, ar visgi kalbėti tiesą, net kai dėl pigių politinių taškų pasitaiko proga patogiai apsimesti kvaileliu. Neapsimetinėkite kvaileliais ir nesidalinkite vatnikų specialiai jums paruoštais kabliukais.

***

Sputnikams ir visiems panašiems propatria yra labai neparanki ir todėl žūtbūt diskredituotina. Faktas, kad Lietuvoje yra absoliuti dauguma piliečių, kurie yra nepatenkinti tomis pačiomis tendencijomis Europoje, kuriomis nepatenkinta ir propatria komanda, NORS jie (dauguma piliečių) kaip ir propatria myli Europą ir jaučiasi šios didingiausios civilizacijos dalimi. Šios negerovės - multikultūralizmas, genderizmas, lyčių kvotos, politinis korektiškumas, radikalioji ekologija (ne šiukšlių rūšiavimas, o pvz, negimdykime, kad neterštume Žemės) ir panašios postmodernios kvailystės yra pagrįstai atmetamos absoliučios daugumos mūsų visuomenės narių.

Ir štai šioje objektyvioje situacijoje taip mąstantys žmonės gali būti patraukiami keliomis kryptimis. Viena jų - į rusišką orbitą, pagal kurią Vakarai supuvę, o Putinas vertybių gelbėtojas. Medijos, kurios kala lietuviams į galvas, kad kas tradicinio mąstymo, tas prorusiškas, kaip tik ten ir stumia Lietuvos visuomenę. Niekada jokia visuomenė nesutiks, kad privalo atsisakyti savo vyraujančių įsitikinimų, nes priešingu atveju jai pakeliui esą ne su Vakarais, o su Rusija. Priešingai, taip galima tik įtikinti visuomenę, kad jai visgi Rusija.

Arba galima kita reakcija - parodyti visuomenei, kad yra tų pačių postmodernių Vakarų negerovių kritika, kuri vienodai kritiška Rusijai ir jos režimui, kuri oponuoja sovietmečio nostalgijai, bandymams perrašinėti istoriją ir t.t., kuri paaiškina, kad jokio gelbėtojo ir vertybių gynėjo Rytuose nėra. Ir kaip tik tą darantys efektyviau atitraukia nusivylusius žmones nuo šios propagandos įtakos. Daug efektyviau nei kartojantys, kad privalai būti leftistas, kad jaustumeisi pakeliui su Europa ir Vakarais.

Būčiau sputnikas, būtinai tokius kenkėjus kaip Pro Patria rašyčiau tarp savo draugų ir trinčiau skirtį tarp savo ir svetimo. Panašu, kad jiems tai puikiai pavyksta. 

 Ir šitie alternatyviai apdovanotieji laurinavičiai, paulavičiai, juknevičienės ir sinicos rimtu snukiu teigia, kad "saugo Lietuvą nuo ruso"?! Debilai, bl.

Į debilų kolekciją pasiprašė ir visas "Laisvos visuomenės institutas", kuriuos iki šiol laikiau vienintele padorumo ir sveiko proto nepraradusia VšĮ. Pasirodo klydau...

Toj pačioj apkaboj: