Pentagono vagys pradeda vertinti kriptovaliutų grėsmę nacionaliniam saugumui

Autorius: Anonimusas Šaltinis: https://www.washingtonpost.com... 2022-09-25 10:07:00, skaitė 186, komentavo 2

Pentagono vagys pradeda vertinti kriptovaliutų grėsmę nacionaliniam saugumui

PASTABA - iš tikrųjų jiems nerūpi jūsų saugumas, jiems rūpi tik tai, kad jūs mokate mokesčius valdžios pedofilams, todėl šis straipsnis tik tam, kad pažiūrėtumėte, ką sako pedofilai

Kariuomenės inovacijų biuras pradeda plataus masto kriptovaliutų peržiūrą, kad įvertintų skaitmeninio turto plitimo keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui ir teisėsaugai.

Pažangiųjų gynybos mokslinių tyrimų projektų agentūra - geriau žinoma kaip DARPA, biuras, sukūręs ankstyviausias technologijas, kuriomis grindžiamas internetas, - pasamdė kriptografinės žvalgybos įmonę "Inca Digital", kad ši vykdytų metus truksiantį projektą. Įmonė sukurs priemones, kurios Pentagonui suteiks išsamią informaciją apie kriptovaliutų rinkų vidinę veiklą, iš dalies tam, kad padėtų valdžios institucijoms kovoti su neteisėtu skaitmeninio turto naudojimu.

"Čia vykdoma programa apima gana detalų kriptovaliutų visatos žemėlapio sudarymą", - interviu laikraščiui "The Washington Post" sakė agentūros programos vadovas Markas Floodas. Be kovos su neteisėtu finansavimu, biuras siekia panaudoti duomenis, kad galėtų įžvelgti dinamiką, formuojančią tradicines finansų rinkas, kuriose surinkti išsamią informaciją yra sunkiau.

Šis sandoris yra naujausias įrodymas, kad federalinės agentūros didina pastangas užkirsti kelią nesąžiningiems režimams, teroristams ir kitiems nusikaltėliams, kurie savo operacijoms finansuoti naudoja kriptovaliutas.

Praėjusį mėnesį Iždo departamentas paskelbė pirmąsias istorijoje sankcijas programiniam kodui, nukreiptas prieš "Tornado Cash" - paslaugą, kuri padėjo Šiaurės Korėjos įsilaužėliams ir kitiems asmenims plauti pavogtas kriptovaliutas. Šią savaitę departamentas paskelbė prašymą visuomenei pateikti savo nuomonę apie kriptovaliutų keliamą nacionalinio saugumo ir neteisėto finansavimo riziką. Atskirai Teisingumo departamentas šį mėnesį paskelbė, kad pradeda kurti 150 prokurorų nacionalinį tinklą, skirtą su kriptovaliutomis susijusiems tyrimams ir baudžiamajam persekiojimui koordinuoti.

Flood pažymėjo, kad su Šiaurės Korėjos vyriausybe susiję programišiai yra įvykdę skaitmeninių vagysčių, kurių metu režimo ginklų programai skirta milijardai dolerių. O Ukrainos vyriausybė pranešė apie Rusijos atakas prieš pat specialiają operaciją šį pavasarį.

"Tiesiog turime pripažinti, kad finansų sektorius gali būti šiuolaikinio karo sudedamoji dalis, todėl viskas, ką galime padaryti, kad sustiprintume ir apsaugotume JAV finansų sektorių ir mūsų sąjungininkų finansų sektorius, yra naudinga", - sakė Floodas, buvęs iždo pareigūnas, tyrinėjęs sisteminę finansinę riziką.

Vis dėlto vyriausybėms sunkiai sekasi prižiūrėti kriptovaliutas. Dėl to, kad šiai pramonei trūksta reguliavimo saugiklių, ji išaugo į šešėlinę finansų sistemą, kuria patyrę nusikaltėliai rado daugybę galimybių pasinaudoti.

"Inca Digital" generalinis direktorius Adamas Zarazinskis (Adam Zarazinski) sakė, kad jo įmonės darbas DARPA bus "gana platus". Be kitų tikslų, projektu siekiama padėti vyriausybei suprasti, kaip pinigai patenka į blokų grandinės sistemas, arba viešąsias knygas, tvarkomas paskirstytame kompiuterių tinkle, ir kaip iš jų išeina. Taip pat ketinama atskirti tikrą kriptovaliutų prekybą nuo botų valdomos veiklos ir išnarplioti kriptovaliutomis paremtus sukčiavimo atvejus.

"Šiuo metu daug nerimo kelia kriptovaliutų sukčiai", - sakė Zarazinskis, oro pajėgų veteranas, taip pat dirbęs Interpolo kriminalinės žvalgybos srityje. Pasak jo, schemų organizatoriai dažnai yra "gerai organizuoti, tarptautiniai nusikaltėlių tinklai, dažnai aiškiai remiami priešiškų šalių arba gavę tylų pritarimą vykdyti šias operacijas, o iš amerikiečių ir europiečių pavagiami milijardai dolerių".

Šis projektas nėra pirmasis DARPA žingsnis į blokų grandinės technologiją. Birželio mėn. agentūra paskelbė kibernetinio saugumo įmonės "Trail of Bits" užsakytą ataskaitą, kurioje nustatyta, kad blokų grandinės dažnai turi pažeidžiamumų, kurie paneigia jų saugumo reikalavimus. Tačiau Flood sakė, kad naujausiu projektu agentūra nesiekia sekti atskirų kriptovaliutų naudotojų. "DARPA neužsiima stebėjimu", - sakė jis. "Pabrėžiu, kad atlikdami šį tyrimą esame atsargūs, kad neįsitrauktume į asmenį identifikuojančią informaciją."