Teigiama, kad ekonominiuose santykiuose su grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui Kinija – ypač daug galimybių

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/teigia... 2019-05-31 09:41:06, skaitė 74, komentavo 0

Teigiama, kad ekonominiuose santykiuose su grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui Kinija – ypač daug galimybių

Lietuvai grėsmę keliančios kinijos vadovas Xi Jinping'as. Nuotr. cbsnews.com

Seimo Pirmininko pavaduotojas, socialdemokatas Gediminas Kirkilas pranešė, kad „ekonominiuose Lietuvos ir Kinijos santykiuose – ypač daug galimybių“.

Gegužės 30 d. politikas dalyvavo susitikime Seime su Kinijos Liaudies Respublikos delegacija, vadovaujama You Quan, Komunistų partijos Centro komiteto Jungtinio fronto departamento vadovu.

Susitikimo metu aptarti politiniai, ekonominiai ir kultūriniai ryšiai tarp abiejų valstybių bei jų plėtros galimybės. G. Kirkilas pabrėžė, kad Lietuva ypatingai vertina augantį bendradarbiavimą ir konstruktyvius bei draugiškus santykius tarp Lietuvos ir Kinijos, o ekonominiuose Lietuvos ir Kinijos santykiuose slypi ypač daug perspektyvų abejoms valstybėms.

„Lietuva Kinijos įmonėms gali tapti vartais į Europos finansinių technologijų, logistikos, komunikacijos, informacinių technologijų, elektronikos, inžinerijos, pramoninės gamybos ir biotechnologijų rinką. Pati Lietuva suinteresuota pritraukti Kinijos investicijas į gamybą sektoriuose, kuriuose būtų panaudojamos Lietuvoje sukurtos lazerių technologijos, kaip mobiliųjų telefonų, kompiuterinės įrangos, elektromobilių vertės grandinėje ir kt.“, - pasakė G. Kirkilas.

Kinija yra didžiausia Lietuvos prekybos partnerė Azijoje. 2018 metais Lietuvos ir Kinijos prekybos apyvarta išaugo 4,22 proc. ir pasiekė 1,044 mlrd. eurų. Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 5,52 proc. ir siekė 189 mln. eurų. Didžiausias šuolis dvišaliuose prekybiniuose santykiuose įvyko 2017 metais, kai prekybos apyvarta tarp abiejų šalių išaugo 21 proc., o Lietuvos eksportas į Kiniją – 46 proc. Beveik 12 proc. Lietuvos eksporto į Kiniją sudaro aukštųjų technologijų produktai. Taip pat egzistuoja didelis potencialas bendradarbiauti įvairiuose transporto sektoriuose.

Ekspertai.eu primena, kad Kinija, kaip ir Rusija, yra įvardinta Grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui. Ši žinia buvo paskelbta šių metų vasario 5 d. ankstyvą rytą internete, vėliau tą pačią dieną šią žinią asmeniškai Spaudos konferencijoje Seime patvirtino ir pakomentavo pats Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis.