Laisvės premija už taikių gyventojų ir vaikų žudymą (1)

Anonimusas
+ 20 - 0
Autorius: SputnikNews.lt
Šaltinis: https://sputniknews.lt/satires...
7536-12-06 (2018 m.), skaitė 211
1

Šiais metais Laisvės premija įteikta septyniems, vis dar gyvųjų tarpe esantiems, buvusiems "miško broliams". Ir nors Lietuvos žiniasklaida rašo, kad Seimo nariai "vienbalsiai" balsavo už partizanų apdovanojimą, tačiau iš tiesų "už" balsavo tik 93 parlamentarai iš 141

Kai kurie Seimo nariai išvyko į komandiruotę, kai kurie buvo išėję laikinojo nedarbingumo atostogų, o kai kurie tiesiog sąmoningai praleido šį balsavimą, kad liktų su švaria sąžine. Eiliniai Lietuvos gyventojai taip pat dviprasmiškai atsiliepia apie partizanų, kurie žudė taikius gyventojus ir vaikus, abejotinų "žygdarbių" šlovinimą.

— Renata, baigiasi 2018-ieji metai, paskelbti didžiojo kovotojo už laisvę Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Jo palaikai buvo iškilmingai perlaidoti, o po mirties jis paskelbtas "Lietuvos valstybės vadovu". Dar septyni partizanai, gyvenantys šalyje, bus apdovanoti Laisvės premija. Ar tau neatrodo, kad tokia intensyvi "partizaninio judėjimo" sovietinės valdžios metais herojizacija, švelniai tariant, perdėta?

— Laura, šioje situacijoje su partizanais mane stebina pasirinktas laikas tokiam masiškam šlovinimui. Jei visa tai būtų padaryta praėjusio amžiaus 90-ųjų pradžioje, nepriklausomybės apyaušryje, tai dar būtų suvokiama. Bet tada dar buvo gyvi ne tik partizanai, kurie, beje, kažkaip išgyveno stalinistinėse stovyklose, bet ir dauguma jų aukų. Ir, manau, naujosios Lietuvos valdžiai būtų sunku įrodyti, kad "miško broliai" buvo didvyriai. Šiandien vienų nebėra, o kiti — toli. Tačiau daugelyje šeimų dar gyvi prisiminimai apie partizanų nužudytus giminaičius. Jie čia rašo, kad deputatai "vienbalsiai" balsavo už partizanams skirtą Laisvės premiją. Bet aš abejoju. Manau, kad tarp dabartinių Seimo narių yra nemažai palikuonių tų, kuriuos "miško broliai" nušovė ar kankino. O balsuoti "už" juos privertė tie, kurie kursto neapykantą istorinei praeičiai, sovietmečio laikotarpiui.

— Aš visiškai tau pritariu. Mano močiutė pasakojo, kaip prieš karą (Antrąjį pasaulinį karą — "Sputnik") pirmiausia bolševikai atėmė žemę ir varė Lietuvos ūkininkus į kolūkius. O po to "miško broliai" ateidavo naktimis ir žudė tuos pačius ūkininkus. Ir tokioje situacijoje buvo dauguma Lietuvos gyventojų. Baimė iš abiejų pusių! Čia jie rašo, kad kovoje su sovietais didvyriškai žuvo 20 tūkstančių partizanų. O kodėl nieko nesakoma apie 28 tūkstančius Lietuvos gyventojų, kurie žuvo nuo šių "didvyrių" rankos? Tarp žuvusiųjų buvo daug vaikų. Taip, tikrai, reikia ypatingos drąsos, kad žudytum kūdikius. Šiandien istorikai, deputatai, beje, buvę komunistai, išdidžiai skelbia, kad beveik 100 tūkstančių lietuvių kovojo prieš tarybų valdžią, pamiršdami pasakyti, kad Tarybų Lietuvoje buvo beveik 4 milijonai gyventojų. Pasirodo, kad visi tie milijonai lietuvių buvo laisvės priešai ir bolševikų sekėjai?

— Šiandien atrasti ano kruvino laikotarpio "tiesą" yra labai sunku. Man atrodo, kad diskutuoti apie didvyrius ir jų aukas turėtų istorikai prie apvalaus stalo, o ne politikai iš aukštos Seimo tribūnos. Išaukštindami vienus, mes pažeminome kitų Lietuvos piliečių atminimą. Kodėl savo senelio, kuris per prievartą tapo kolūkiečiu, aš turiu gėdytis, o Dalia Grybauskaitė, buvusi komunistė, šiandien yra Lietuvos prezidentė ir šlovina partizanus, išdidžiai sakydama, kad ji taip pat "kovojo su sovietų režimu"? Matyt, po to specialaus partijos elito paskyrimo, po to, kai buvo parašyta disertacija apie Lietuvos kolūkių sistemos didybę.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
20   0
Komentarai: 1
1. Zero 2018-12-06 14:03:50

Juokingiausia, kad klounai viena rankai apdovanojantys banditus už žudymą vardan Lietuvos, kita ranka pasirašo globalios migracijos paktą, kuris sunaikins lietuvius kaip etnosą. Bet turint galvoje kas yra Luiza Arbur ir kas Lietuvoje 41-ais ištiko jos gentainius, juoktis nelabai norisi, nes protaujantys šiandien vykstančiame procese gali įžvelgti ir fatališkų sutapimų su vakar diena...

11 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Ką slepia troškimas įvesti tvarką bute?
Po metų prilygsite savo artimiausiai aplinkai
Užmirštamas šimtmetis (Lietuvos Laikinajai Revoliucinei vyriausybei – 100) (1)
Kodėl knygą reikia perskaityti kelis kartus?
Gyvenimas, kurį verta gyventi
J. Vaiškūnas. „Tautosakos vartai“ kelias į dvasines protėvių lobių erdves
Mano vyras – mano nuosavybė
Nereikia šypsotis kai liūdna
Inga Stumbrienė „Miss Multiverse“ vadina įdomiu nuotykiu: tai buvo karinė stovykla rojaus kampelyje (1)
Laisvės premija už taikių gyventojų ir vaikų žudymą (1)
Keli faktai apie meilę
Ką slepia blogos mergaitės?
Nuo darbo nebūsi bagotas, tapsi kuprotas.
Įstrigti praeityje – nugyventi gyvenimą tamsoje
Ką ir kokiu tikslu pritraukiame į savo gyvenimą
“Teismo vikingas“ Apie LRT kuriamus propagandinius reportažus (Video) (1)
Inga Stumbrienė apie atostogas Graikijoje: „Viską suplanavo vyras“ (1)
Prognozės dėl liberalo P. Auštrevičiaus galimybių Prezidento rinkimuose: psichiatrinis gydymas čia bejėgis (2)
Baisi paslaptis apie tai, ką žmonės galvoja apie jus iš tikrųjų (1)
Laikykitės šių paprastų taisyklių ir vaikas jus būtinai išgirs
Australijoje, neapykantos ir pesekiojimo kampaniją surengę homoseksualistai privertė savininkus uždaryti vestuvėms skirtas žurnalą
Jau seniai vyrų demaskuotos moteriškos manipuliacijos
Vaidmenys šeimoje. Atpirkimo ožys ar numylėtinis?
Anthony J. Gregoras. Klaidinga nacionalizmo ir patriotiškumo priešprieša

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI