KUPRIUKAS IR GABRIUKAS (Beveik rimtai) (2)

Anonimusas
+ 25 - 0
Autorius: Michailas Bugakovas
Šaltinis: https://bugakovasblogas.wordpr...
7536-12-06 (2018 m.), skaitė 377
2

Gyveno kartą Kupriukas – muzikantas. Skambino jis fortepijonu, griežė smuiku, mušė būgnais. Vienu žodžiu, šaukė tautą, kvietė ją į kovą su priešais. Mylėjo jis tautą. Bet, deja, nemylėjo tautiečių ir šiaip žmonių. Vadino juos šunauja, runkeliais, kirmelynu. Dar daugiau jis nemylėjo kaimynų. Jie buvo jam banditai ir teroristai. Taip pat jis nemylėjo žiniasklaidą, teisėsaugą, žemės ūkį ir atominę energetiką. Nemylėjo ir visą valstybę už tai, kad kadaise buvo okupuota be jo žinios ir kurią jis ankščiau ar vėliau turės palikti be savo globos.

Kupriukas nemylėjo net savęs. Už tai, kad buvo kadaise komjaunuolis ir bendrai tarybinis žmogus. Iš nemeilės sau pačiam pagimdė vaikus ir užaugino anūką – gabų berniuką. Jį taip visi ir vadino – Gabriukas. Vos tik Gabriukas išmoko skaityti, Kupriukas padovanojo jam savo knygą „Mano kelias“ su mįslingu užrašu: „ Gabriuk! Niekada nestovėk po medžiu. Stovėk po stogu! Tavo Kupriukas“.

Deja, Gabriukas, skirtingai nei jo senelis, buvo labai religingas ir pamaldus, labai mylėjo save, vaikus, žiniasklaidą ir tautiečius. Jis buvo konservatyvus krikščioniškas liberalas – vertino šeimą, laisvę ir dievą. Šeimą – nes buvo galingo šeimyninio klano atstovas. Laisvę – nes galėjo visiškai laisvai politikuoti ir šaipytis iš savo oponentų. Dievą – nes jis yra gailestingas ir atleidžia visas nuodėmes.

Senelis Kupriukas išmokė anūką Gabriuką dviejų svarbių dalykų. Pirma, visada reikia intriguoti, ir antra – viską reikia demaskuoti. Intriga – politikos karalienė. (Nepainioti su Ingrida – buvusia ministre). Intrigos dėka, – aiškino Gabriukui Kupriukas, aš tapau Lietuvos siela ir simboliu. Tu gi turi tapti jos kūnu ir valdovu. Kartu su intrigavimu viską demaskuok. Nes visas pasaulis aplinkui – tai Molotovo-Ribentropo pakto padarinys, tai tik apgaulė ir miražas, priešų intrigos ir klasta. Demaskuok šį pasaulį, parodyk jo tikrą veidmainišką veidą.

Po tokių pamokymų Gabriukas sparčiai pradėjo kopti karjeros laiptais. Pradžioje jis tapo valstybinės partijos pirmininku, o vėliau ir valstybės prezidentu. Tapęs prezidentu jis suvokė, kad priešai aplink dar geriau intriguojančiai užsimaskavę nei sakė Anapilin iškeliavęs prezidento rinkimų dieną Kupriukas. Nes kaip tik jo nebeliko, nebeliko ir politikos, prie kurios Gabriukas jau buvo pripratęs. Nebeliko intrigų ir demaskavimų. O tai jau panašėjo į globalinio masto priešų sąmokslą.

Gabtriukas suprato, kad jis pralaimėjo lemiamą mūšį ir dėl to kaltas jis pats. Netinkamai įvertino Kupriuko pamokas. Intrigavimas ir demaskavimas – tai nuolatinis ir sunkus dvasinis darbas ir jį pradėti reikia nuo savęs. Gabriukas suprato, kad vienintelis žmogus, kurį reikia demaskuoti – tai jis pats. O vienintelis intrigantas, kuris tai gali padaryti- tai irgi jis. Tokio šizofreniško susidvejinimo jo trapi siela neišlaikė.

Gabriukas atsistatydino iš valstybės prezidento posto ir tolimesnis jo likimas apgaubtas paslapties šydu. Sklando įvairios versijos. Sakoma, kad jis išėjo į vienuolyną. Po kurio laiko dalis žiniasklaidos net pradėjo rašyti apie stiprų kandidatą iš Lietuvos į atsilaisvinusią Romos popiežiaus vietą. Atseit, šis kandidatas – intrigų ir demaskavimo meistras, padaręs žaibišką karjerą Šventosios Bažnyčios struktūrose ir galų gale atsidūręs Vatikano akiratyje.

Kita vertus, paplito gandai apie išmintingą vienuolį, kuris atsiskyręs nuo viso pasaulio gyvena Lietuvoje, Varėnos miškuose, kur ant Merkio kranto pasistatė nedidelę medinę koplyčią, nuolat ten meldžiasi ir priima įvairaus rango ir raugo politikus, kurie atvažiuoja pas jį pasisemti gyvenimiškos išminties. Kaip jie vėliau pasakoja, šis paslaptingas vienuolis yra sukūręs specialią intrigų ir demaskavimo maldą, kuri nuostabiai padeda politinėse batalijose.

Alternatyvi žiniasklaida skelbia ir visai egzotišką versiją. Neva, Gabriukas po atsistatydinimo išvyko į vieną garsią Šveicarijos kliniką, kur pasidarė lyties keitimo operaciją ir tapo Gabrija. Dabar Gabrija ruošiasi ištekėti už vieno garsaus oligarcho, kuris pretenduoja į vienos galingiausios valstybės prezidentus.

Politologai aiškina, kad visos trys aukščiau išvardintos versijos yra teisingos. Atseit, šiais laikais jokios objektyvios tiesos nėra. Yra tik interpretacijos, simuliakrai, diskursai ir naratyvai. Kas kaip visą tai supranta, kas ko nori, tas tuo ir tiki.

Kaip ten bebūtų, aš asmeniškai, būdamas senamadišku žmogumi, tikiu viena tiesa. Kaip tu žmogau nekeisk savo gyvenimo, kaip nesikeisk pats, nors susidvejink, nors sisitrejink, bet savo prigimties vis vien nepakeisi.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
25   0
Komentarai: 2
2. Aš 2018-12-08 19:05:02

Perskaičius tokí straipsniuka apie save, pradėtù užklupti savižudiškos mintys:) 

1 0
1. Anonimas 2018-12-06 18:50:20

Stipriai, sarkastiskai, puiku!

14 0

Nebūtinas. Įrašyk, jeigu nori gauti pranešimą apie naujus komentarus prie šio straipsnio. Adresas niekur nebus rodomas.

Siųsti komentarą
VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI
Vaikų grobikų išsaugojimo kaina – 3 ministrai ir suklaidinti mokytojai
Akimirkos iš Laisvosios Rusijos forumo, vykusio Vilniuje, prieigų
Guldydama vaiką šalia savęs mama kelia jam grėsmę, – tvirtina VTAT (3)
Algimantas Rusteika: Prieitas liepto galas
Profsąjungų organizuojamas mokytojų mitingas Vilniuje „Paskutinis skambutis“
Europos Taryba ragina Lietuvą atkurti Pakso teisę dalyvauti rinkimuose (1)
Lietuvai atėjo metas slėptis — nuo šalčių ir Rusijos dujų
Skambinimas varpeliais
Pilietinės organizacijos reikalauja panaikinti vaikų atiminėjimo įstatymą (1)
Mindaugas Puidokas: ,,Kodėl Šakalienės rėmėjai taip prieštarauja esminėms pataisoms vaiko teisių apsaugos srityje?"
Kreipimasis: 10 klausimų L. Kukuraičiui ir A. Jakavonienei (1)
Kęstutis. K.Urba: Svarbiausia gyvenimo pamoka
Alvydas Butkus. Tarptautinė migracija ir Seimo rezoliucija
Kas stumia lietuvius po guminėmis policijos kulkomis?
Vytautas Rubavičius. Kas ta „Kremliaus ranka“ ir kodėl ji „verčia“ Vyriausybę? (2)
Paremsime mokytojus, paremsime save! (1)
“Žaliųjų“ laidotuvės, arba kaip rusofobai valdžia dalinasi (4)
A. Daunys. Opozicija dabar ploja iš džiaugsmo, matydama, kaip Tapinas sėkmingai, žingsnis po žingsnio, perima vadovavimo pedagogų protestui vadeles (2)
K. Krivickas apie A. Tapino pseudo pagalbą mokytojams: "Darbas jo, Tapino, toks - bangas gaudyti visuomenines ir ant tų bangų vis prasiplaukti po biškį" (6)
Pasilikite sau po milijoną, o likusius teks atiduoti.
Algimantas Lebionka. Matrica: konservatorių partija su Žygimantu Pavilioniu, kaip "moteris" su peniu (1)
Pavojų šeimoms kelia Norvegijos išlaikytiniai (1)
Lietuvos savivaldos rinkimuose dalyvaus ir Rusijos piliečiai (1)
Kazimieras Garšva. Trečią kartą kuriama Vilniaus krašto autonomija (1)

Atsitiktiniai straipsniai


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI