Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/del-or... 2018-12-11 10:49:20, skaitė 101, komentavo 2

Dėl originalaus ir unikalaus vaiko teisių apsaugos įstatymo į L. Kukuraitį kreiptasi dar kartą (užsiminta ir apie Karabasą)

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Nuotr. facebook.com

Gruodžio 3 d. ekspertai.eu kreipėsi į Socialinių reikalų ir darbo minsitrą Liną Kukuraitį, prašydami atsakyti į labai konkrečius klausimus, susijusius su vaiko teisių apsauga bei gerove.

Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Ministro L. Kukuraičio prašoma skubiai atsakyti į klausimus dėl vaikų gerovės ne urmu, o į kiekvieną atskirai“.

Gruodžio 7 d. ministerija atsiuntė atsakymus. Tačiau paaiškėjo, kad į kiekvieną klausimą atskirai atsakyti nepavyko, atsakyta urmu.

Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Naujiena: Lietuva, pertvarkydama vaiko teisių apsaugos sistemą, nesirėmė nė viena valstybe“.

Atsakymus atsiuntusi ministro patikėtinė Eglė Samoškaitė prašė nurodyti, kad būtų minima tik jos, ministro atstovės spaudai, pavardė ir jokiu būdu ne paties ministro.

Kitaip tariant E. Samoškaitė leido suprasti, kad atsakymus ruošė ne ministras L. Kukuraitis, o ji pati, todėl už atsiųstus atsakymus ministras nėra atsakingas.

Ekspertai.eu dėkoja už pastangas, tačiau pastebi, kad ministro atstovei to padaryti nepavyko, o kai kurie atsakymai iškėlė tik dar daugiau klausimų.

Todėl visus iki vieno klausimus pakartojame ir prašome atsakyti patį ministrą L. Kukuraitį asmeniškai. Ir dar kartą primename – į visus pateiktus klausimus reikia atsakyti ne urmu, o į kiekvieną atskirai ir konkrečiai, be jokių metaforų – tik nuogi faktai ir skaičiai.

„Gerbiamas ministre, kadangi jūsų patikėtinės atsiųstame atsakyme teigiama, kad Lietuva pertvarkydama vaiko teisių apsaugos įstatymą nesirėmė jokių valstybių patirtimi, o buvo originali ir unikali tokio įstatymo kūrėja, prašome patvirtinti, ar tai tiesa? Šis klausimas iškilo dėl to, kad Seimo narys Rimantas Dagys ( o ir ne tik jis vienas) yra tvirtinęs, jog Lietuva rėmėsi Norvegijos patirtimi. Vadinasi, Seimo narys įžūliai meluoja?“, - klausiama L. Kukuraičio.

Atkreipiamas dėmesys, kad Seimo narys Mindaugas Puidokas savo gruodžio 10 d. pranešime visuomenei taip pat nevengia minėti Norvegijos vardo.

„Norvegiška sistema akivaizdžiai ydinga, bet sulaukia didelio kai kurių įtakingų politikų, ekspertų ir nevyriausybinių organizacijų palaikymo. Kodėl taip yra? Pastebėtini įdomūs sutapimai kalbant apie finansinės paramos mechanizmus. Per Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės finansinius mechanizmus Lietuvoje parama teikiama jau 3 etapais. Pirmas etapas vyko nuo 2004 iki 2009 ir užtikrino 67,3 mln. eurų paramą. Per antrą etapą nuo 2009 iki 2014 gauta 84,4 mln. eurų. Per trečią etapą nuo 2014 iki 2021 metų bus gauta 117,6 mln. eurų“, - teigia M. Puidokas pranešime „Kodėl Šakalienės rėmėjai taip prieštarauja esminėms pataisoms vaiko teisių apsaugos srityje?“.

Taip pat ministrui nusiųsta nuoroda, kaip įsismarkavęs R. Dagys spekuliuoja Norvegijos vardu šių metų lapkričio 12 d. spaudos konferencijoje Seime:

„Taip pat, ministre, jus informuojame, gal nežinojote, kad jūsų patikėtinė E. Samoškaitė yra buvusi nepriklausomo portalo delfi.lt žurnalistė 2016 m. paviešinus, kad žaliasis valstietis Ramūnas Karbauskis yra agentas Karabasas, kuris kontaktavo su Nuliepėliu, Rubuiliu ir kitais.

Vėliau E. Samoškaitė nuėjo dirbti pas socialdemokratus Infocentro vadove. Apie tai buvoi skelbta ekspertai.eu publikacijoje „Karabasą demaskavusi nepriklausomo portalo žurnalistė dirbs socialdemokratams“. Dabar, kaip matome, moteris jau dirba žaliesiems valstiečiams.

Būkite budrus su agentu Karabasu ir linkime jums sėkmės iš anksto dėkodami už operatyvius atsakymus“, - sakoma ekspertai.eu laiške ministrui L. Kukuraičiui.