Paleckio byloje šnipinėjimu kaltinami dar mažiausiai šeši jo bendražygiai

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2018-12-21 08:21:02, skaitė 132, komentavo 0

Paleckio byloje šnipinėjimu kaltinami dar mažiausiai šeši jo bendražygiai

Prieš dieną paleistas Valerijus Ivanovas teigė, kad su Paleckiu neturėjo jokių bendrų reikalų, tik kartą padovanojo jam savo knygą Antakalnio kapinėse Pergalės dienos proga

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Šnipinėjimo byloje įtarimai pareikšti mažiausiai šešiems Algirdo Paleckio bendražygiams, teigiama LRT laidoje "Panoroma".

"Panoramos" gautais duomenimis, byloje be dar spalį sulaikyto Paleckio įtarimai pareikšti  mažiausiai šešiems jo bendražygiams. Reportaže pabrėžiama, kad įtariamieji per paskutinius rinkimus taip pat nesėkmingai bandė patekti į Seimą. 

"Vienas jų — Leonidas Minkevičius, minimas "MG Baltic" byloje, kai  prieš dešimtmetį turėjo padėti Paleckiui užimti Vilniaus mero postą. Vėliau jis tapo Paleckio įsteigto "Socialistinio liaudies fronto" vienu lyderių", — teigia žurnalistas.

Be to, reportaže minimas ir Artūras Šidlauskas, kuris 2016 metais bandė patekti į Seimą su Lietuvos liaudies partija. Jam, "Panoramos" duomenimis, taip pat pareikšti įtarimai dėl šnipinėjimo.

LRT žurnalistai teigia, kad tarp bylos dalyvių, galbūt, yra ir Lietuvos rusų sąjungos narys, dar du veikėjai talkino  Paleckiui per paskutinius Seimo rinkimus.

"Stebėti patį tyrimą bus tikrai įdomu, nes, kaip suprantu, teisėsauga kalba apie tinklą, apie grupę žmonių. Ir visuomenė turės progos pamatyti, kokiais įrodymais grindžiami įtarimai. Mes turėsime progos pamatyti ir verbavimo metodus", — teigė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Be to, jis pabrėžė, kad tyrimas tik pradedamas, o įtariamųjų gali daugėti.

Iš areštinės paleistas Valerijus Ivanovas pasikvietė LRT žurnalistus į savo namus ir papasakojo, kad pareigūnų vizitas jam buvo netikėtas. Tačiau pasakė, jog nustebo, kad saugumo pareigūnai atliko kratas tik dabar, nors leidimas buvo išduotas dar gruodžio pradžioje.

Ivanovas sakė, kad šįkart teisėsaugą galbūt sudomino jo kartais renkama vieša informacija apie įvykius Lietuvoje, kurią jis vėliau esą siunčia draugams į Rusija, tarp jų ir Valstybės dūmos deputatams.

"Aš naudojuosi tik vieša informacija — "Delfi", BNS, televizija. Aš sugebu informaciją apdorot", — teigė Ivanovas.

Būtent todėl istorikas ir stebisi, kodėl siejamas su Paleckio galimo šnipinėjimo byla. Ivanovas mano, kad sulaikytas buvo dėl jo namuose rasto dujinio revolverio, kurį kadaise jam padovanojo draugas kariškis.

Lietuvoje vėl aptikta "Kremliaus ranka" >>

Trečiadienį bendrosios spaudos konferencijos metu Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą. Taip pat buvo patvirtinta, kad buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris šioje byloje kaltinamas šnipinėjimu, sulaikytas nuo spalio mėnesio.

Pernavas taip pat patvirtino, kad su šia byla yra susijusi grupė asmenų, visi įtariamieji sulaikyti, tačiau tikslus skaičius neatskleidžiamas.