Rasa Juknevičienė perspėja: Baltarusijos dienos praktiškai suskaičiuotos – gresia anšliusas, inkorporacija, aneksija

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2019-01-02 16:31:13, skaitė 416, komentavo 3

Rasa Juknevičienė perspėja: Baltarusijos dienos praktiškai suskaičiuotos – gresia anšliusas, inkorporacija, aneksija

Nuotr. tass.ru

2017 m. pradžioje buvęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėse Valstijose ir Meksikoje Žygimantas Pavilionis yra perspėjęs, kad aplinkui tvenkiasi debesys ir Baltarusija gali būti okupuota.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos mokiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako pavaduotoja, Žmonių partijos narė Rasa Juknevičienė prieš pat naujuosius perspėjo dėl sudėtingos Baltarusijos situacijos.

„Kai Vakaruose visi švenčia Kalėdas, atostogauja, ilsisi, šalia mūsų vyksta procesai. Svarbūs procesai. Lukašenka su Putinu jau kelintą raundą per pastarąsias savaites susitinka dėl Sąjunginės valstybės reikalų. Informacijos labai mažai net Kremliaus valdomuose Informaciniuose įrankiuose, Vakarų spaudoje jos dar mažiau.

Panašu, kad Lukašenka atsidūrė visiškame kampe, o mūsų kaimynystėje Rusijos bus dar daugiau. Jei įmanoma jos dar daugiau. Gali būti, kad Baltarusija neteks galimybės suvereniai užsienio ir saugumo politikai, už ją spręs Kremlius. Ir dabar sprendžia, sakysite. Taip, tačiau panašu, kad neteks ir formaliai.

Lukašenka neturi daug laisvės sprendimams. Jei pradės prašyti Vakarų pagalbos ir atvirai pasakys, kad Baltarusijos suverenitetui iškilo didžiulis pavojus, jam teks atverti šalį demokratijai. O tai yra galas jam pačiam. Be Rusijos pinigų Baltarusijos ekonomika su Lukašenkos tipo stebuklu bankrutuos labai greitai. Atiduoti šalį galutiniam Kremliaus suvalgymui ir galutinai ištrinti šią mūsų kaimynę iš Europos žemėlapio – baltarusių tautos katastrofa. Manau, kad net Lukašenkos laikais susikūrusi šios šalies valstybininkų dalis nebūtų laiminga ir tikrai supranta, kas vyksta. Ar tauta supranta? Dalis – taip, tačiau turbūt didesnei daliai Putinas nėra jokia grėsmė. Deja.

Kodėl Putinas pradėjo ypatingą spaudimą Lukašenkai būtent dabar?

Pirma mano mintis – Ukraina. Jeigu planuojamas didelio masto spaudimas visomis įmanomomis priemonėmis, įskaitant ir karines, Kijevui, tai šiaurės vakarų flangas yra labai svarbus.

Antra – Putinas taps naujos valstybės su nauja Konstitucija vadovu. Tam pradėta ruoštis, kol Lukašenka 2020 metais bus išrinktas vėl.

Anšliusas, inkorporacija, aneksija – girdisi iš pavienių situaciją stebinčių ekspertų.

Ar galėjo būti kitaip? Galėjo tik vienu atveju, jei Lukašenka būtų laiku sustojęs ir vieną rytą būtų nubudęs su mintimi, kad reikia gelbėti šalį nuo Kremliaus. Deja, to neįvyko. Atvirkščiai, šalis nuosekliai metai iš metų buvo aneksuojama visais frontais. Kariniame – ypač.

Manau, kad šiandien Lukašenka nebeturi jokių galimybių suvereniems sprendimams.

Tauta dar turi, tačiau ar pasinaudos, ar nubus, ar supras, kas vyksta, aš nežinau.

P. S. Per susitikimą su Putinu Lukašenka padovanojo jam tris maišus bulvių – kepimui, virimui ir, berods, košei...“, - visuomeniniuose tinkluose savo analtines įžvalgas paskelbė moteris.

Susiję:

Konservatorius perspėjo: Baltarusija šiemet gali būti okupuota