Žurnalistas atskleidžia, kaip populiarioji žiniasklaida apgaudinėja visuomenę (I dalis)

Autorius: Minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2019-01-14 16:50:43, skaitė 351, komentavo 0

Žurnalistas atskleidžia, kaip populiarioji žiniasklaida apgaudinėja visuomenę (I dalis)

Sunku patikėti, kad milijonai žmonių vis dar pasitiki populiariąja žiniasklaida! Todėl žiniasklaida vis dar daro didelę įtaką žmonių, kurie žiūri ir stebi pasaulio naujienas tokiose portaluose, sąmonei.

Tiesa, atsiranda vis daugiau tokių, kurie pastebi, kad populiarioji žiniasklaida turi tam tikrą dėsningumą ir pasistengs, jog jų „netikrų naujienų“ versija taptų skaitomiausia, kai tuo tarpu kitas istorijas, sumanymus ir įrodymus jie vadins „netikromis naujienomis“. Šios painiavos metu svarbu atlikti nuodugnų tyrimą ir ieškoti nepriklausomų žiniasklaidos portalų tam, kad geriau suprastume pasaulį.

Ar žmonės išvis ieško informacijos? Ar paprasčiausiai skaito straipsnių antraštes internete, kol žiūri televizorių? Ar mes pastebime, kas atitinka faktus, o kas ne?

Įrodymai, kuriuos pateikia populiarioji žiniasklaida, yra neteisingi arba nepateikiantys viso vaizdo. Jie pateikiami oficialiai išplatinto dokumento forma, gyvenimiškais pavyzdžiais ir apie tai kalba daug apdovanojimų laimėję žurnalistai, kurie pašventė savo gyvenimą žmonių mulkinimui.

Tie, kurie yra įsivėlę į tai, jie žino, kad apgaudinėja žmones, o tai nekuria geresnio pasaulio, todėl dalis jų nutarė prabilti. Tai galime pastebėti, kareiviams grįžus iš šiuolaikinių karų, jie suvokia, jog yra griovimo įrankis, o ne taikos pajėgos.

Priešistorė

Neseniai prabilo „NBC/MSNBC“ žurnalistas William Arkin, ilgalaikis karo reporteris, gerai žinomas dėl trijų dalių vaizdo reportažų, patalpintų „Washington Post“ 2010 metais. Jis filmavo reportažus kartu su du kartus „Pulitzer“ apdovanojimą laimėjusia žurnaliste Dana Priest apie nacionalinio saugumo įstaigą, pasikeitusia po rugsėjo 11d. įvykių. Šiame pranešime buvo kalbama apie juodų pinigų operacijas, programas, apie kurias nenutuokė nei vyriausiasis kariuomenės vadas, nei kongresas.

„Ironiška, kad JAV kariauna be galo brangiuose karuose, kurie tariamai turėtų įvesti demokratiją tose šalyse, tačiau pati JAV nebegali būti vadinama demokratiška, kai trilijonai JAV dolerių yra išleidžiami projektams, apie kurių egzistencija nežino nei kongresas, nei vyriausiasis kariuomenės vadas“,- kalbėjo Paul Hellyer, buvęs Kanados saugumo ministras.

Jų tyrimas truko maždaug du metus, o jo gale buvo padaryta išvada, kad Amerikos slaptas pasaulis „toks didelis ir paslaptingas, jog niekas nežino, kiek pinigų jis atsieina, kiek žmonių ten įdarbinti, kiek programų egzistuoja ir kiek tiksliai agentūrų dirba tą patį darbą.“

Tai buvo seniai, o paskutiniai pokyčiai, susiję su šiomis programomis, pasirodė 21 trilijono JAV dolerių forma, kurie dingo iš saugumo departamento bei būsto ir urbanistikos departamento. Mičigano valstijos profesorius ir ekonomistas Mark Skidmore kartu su buvusia būsto ir urbanistikos sekretoriaus asistente Austin Fitts nustatė, kad šie pinigai taip pat buvo įtraukti į juodųjų pinigų programą. A. Fitts taip pat pakankamai atvirai kalbėjo apie slaptą kosmoso programą.

Atsižvelgiant į W. Arkin pranešimą,

„Kai trijų dalių tiriamieji reportažai, pavadinti „Amerikos paslaptys“, pasirodė, aš pasitikau juos kaip vieną iš svarbiausių žurnalistinių darbų apie karą su teroru, nes kol „mes čiauškame apie kongresą, Baltuosius rūmus, Aukščiausiąjį teismą, demokratus ir respublikonus, tai yra tikroji JAV valdžia: veikianti visiškoje tamsoje, nepaisanti rinkimų ir partijų, tokia slapta, didelė ir galinga, kad ji perima bet kurio žmogaus ar organizacijos kontrolę ar žinias.“

Tai vienas iš daugelio įrodymų, jog slapta, viską valdanti grupė žmonių egzistuoja. Apie tai kalbėjo nesuskaičiuojama daugybė politikų ir akademikų.

„Už apsimestinės valdžios nugarų dirba išaukštinta, nematoma valdžia, neištikima ir neprisiimanti atsakomybių. Sunaikinti šią nematomą valdžią, išardyti sąjungą tarp korumpuoto verslo ir politikos – pagrindinė šios dienos valstybingumo užduotis“,- Theodore Roosevelt.

Pastaruoju metu tokie politikai kaip Sirijos prezidentas Bashar Al-Assad bei Vladimir Putin taip pat apie tai kalbėjo. Vakarų populiarioji žiniasklaida verčia jus tikėti, kad tokios naujienos yra „netikros“, nepaisant fakto, jog daugelis vakarų politikų mąsto panašiai.

William Arkin pasisako prieš „NBC“ ir „MSNBC“

W. Arkin neseniai pareiškė „NBC News“ ir „MSNBC News“ kritiką vieno elektroninio laiško dėka, kuriame naujienų portalus vadino „nacionalinio saugumo įstaigos įkaitais ir tarnais, palaikančiais karo idėją, dangstydamiesi po faktu, jog tik stengiasi sustabdyti Donald Trump, o šiuo metu tapo pagrindiniai „karo mašinos“ propagandos instrumentai, skelbiantys daug informacijos apie militarizmą ir imperializmą.“ Mano, nuomone populiarioji žiniasklaida visada buvo būtent tokia. Tam jie ir buvo sukurti.

W. Arkin pareiškė, kad dėl to „nacionalinio saugumo įstaiga ne tik nepatyrė „smūgių“, bet įgavo dar daugiau pavojingos galios bei tapo dar labiau nepriklausoma  ir nepralaidi kritikai.“

Prisimenu dar vieną puikią citatą: „tikroji mūsų respublikos grėsmė yra nematoma valdžia, kuri lyg didžiulis aštuonkojis apglėbia savo kojomis miestus, valstijas ir šalis... Maža grupelė galingų tarptautinių bankininkų virtualiai valdo Jungtinių Amerikos valstijų vyriausybę, siekdami tik asmeninės naudos. Jie iš tikrųjų valdo abi partijas... ir kontroliuoja didžiąją dalį laikraščių ir žurnalų. Jie naudojasi laikraščiais ir pateikia naujus potvarkius ar pasistengia iš ofiso išmesti valdininkus, kurie atsisako paklusti ir nevykdo korumpuotos grupuotės nurodymų. Jie dirba slapta ir užvaldo pareigūnus, institucijas, mokyklas, teismus, laikraščius ir kiekvieną agentūrą, sukurtą viešajai apsaugai“,- Niujorko meras 1918 – 1925 metų.

W. Arkin dirbo „NBC“ ir „MSNBC“ nuo 2016 metų, puiku matyti, jog jis išeina iš darbo, nes naujienų portalai tapo ne kas kitas, o „pagrindinis CŽV, pentagono ir FTB propagandos įrankis.“ Šis tinklas susideda iš buvusių CŽV, NSA ir pentagono pareigūnų, tapusių naujienų analitikais. „MSNBC“ dirba ir buvusi Bush-Cheney komunikacijos direktorė Nicole Wallace – tai dar vienas puikus pavyzdys.

Žiniasklaida - agentūros įrankis  

Iš „MSNBC“ žvaigždės, nacionalinio saugumo pranešėjo Ken Dilanian buvo viešai šaipomasi daugelį metų dėl buvimo nekritišku CŽV stenografu, kol galiausiai jis tapo visų gerbiamas „NBC/MSNBC“ pranešėju. Nepamirškime „CNN“ Anderson Cooper ryšių su CŽV.

Operacija „Mockingbird“, CŽV programa, skirta infiltruoti populiariąją žiniasklaidą ir panaudoti ją žmonių protui paveikti buvo vykdoma dar prieš kelis dešimtmečius, panašu, kad šiandien tokia programa veikia ir stipriau nei kada nors anksčiau.

2018 metais „NBC“ pasamdė buvusį CŽV vadovą John Brennan tam, kad jis dirbtų kaip „vyriausias nacionalinio saugumo ir žvalgybos analitikas.“

Išslaptintas laiško formos dokumentas iš CŽV archyvų nuo CŽV darbo grupės centrinės žvalgybos agentūros direktoriui apibūdina artimus ryšius tarp CŽV ir populiariosios žiniasklaidos, ir akademijos. Dokumentas pareiškia, jog CŽV darbo grupė „šiuo metu palaiko ryšius su reporteriais su kiekvienu gerai žinomu portalu, laikraščiu, savaitraščiu bei televizija“, o tai „padėjo kai kurias „žvalgybos nesėkmės“ istorijas paversti „žvalgybos sėkmės“ istorijomis“ ir „prisidėjo prie kitų istorijų patikslinimo.“ Be to, tai paaiškina, kaip agentūra „įtikino reporterius sustabdyti, pakeisti, sulaikyti ar net sunaikinti istorijas, kurios galėjo neigiamai paveikti šalies nacionalinio saugumo interesus ar kelti pavojų šaltinių bei metodų išaiškinimui.“

Žurnalistas atskleidžia, kaip populiarioji žiniasklaida apgaudinėja visuomenę (II dalis)