Lietuvos žurnalistai laiko žiniasklaidos reformą "karo padėties įvedimu"

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-01-17 13:29:10, skaitė 92, komentavo 1

Lietuvos žurnalistai laiko žiniasklaidos reformą

Lietuvos žurnalistų sąjunga pažymėjo, kad įstatymuose, tariamai skirtuose apsaugoti nuo "priešiškos dezinformacijos", nenurodyta, kad bus kontroliuojama tik užsienio žiniasklaida

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Lietuvos žurnalistų sąjunga vyriausybės reformas masinės informacijos srityje pavadino "karo padėties įvedimu". Rokį pareiškimą padarė Darius Lukoševičius LRT.

Šeštadienį Seimas pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, pagal kurias žiniasklaidai būtų draudžiama skleisti ne tik dezinformacija ir karo propaganda, bet ir informacija, kuria skatinamas nepasitikėjimas Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, demokratine santvarka ir krašto gynyba, siekiama stiprinti tautinė ir kultūrinė takoskyra, silpninama tautinė tapatybė ir pilietiškumas, silpninamas piliečių ryžtas ginti savo valstybę.

"Čia iš tikrųjų yra karinės padėties įvedimas. <…> Priminsiu, kad Konstitucija  garantuoja ne tik žodžio, bet ir nuomonės laisvę, tai yra žmogus gali turėti nuomonę, kuri yra klaidinga. Ir demokratijos tai nesumenkina", — pasakė Lukoševičius.

Lukoševičius pabrėžė, kad nors valdantieji, kalba apie tai, kad įstatymas neva skirtas apsisaugoti nuo priešiškų šalių dezinformacijos per rinkimus, projekte jis nemato jokių nuorodų, kuriomis vadovaujantis įstatymą galima būtų taikyti tik užsienio žiniasklaidos priemonėms.

Seimas taip pat priėmė pataisas dėl LRT struktūros. Siūloma per pusę sumažinti politikų deleguojamą LRT tarybos narių skaičių, panaikinti Administracinę komisiją, unifikuoti LRT portalą ir uždrausti reklamą portale.

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pažymėjo, kad tokio "teisinio persekiojimo" pasireiškimai atsiranda beveik po kiekvieno LRT tyrimo, pavyzdžiui, kuriame kalbama apie bendrovės "Agrokoncernas" darbą.

"Didieji verslai, turėdami galimybių samdytis pačius geriausius teisininkus ir bet kokia kaina gindami savo interesus, mėgina siaurinti žiniasklaidos ribas ir čia aš matau mūsų, kaip visuomeninio transliuotojo, pareigą tas ribas ginti", — pasakė Garbačiauskaitė-Budrienė.

Lukoševičius taip pat pažymėjo, kad nėra prasmės gintis nuo "nedemokratiškų kaimynų, jeigu patys neturėsime demokratijos".

"Viena diktatūros įvedimo sąlygų yra nepasitikėjimas žiniasklaida. Tai yra pirmas žingsnis", — pasakė Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovas.