Algimantas Rusteika: Didžiausią grėsmę nacionaliniam saugumui kelia tie, kas rėkia apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Ir kuo garsiau rėkia - tuo didesnę

Autorius: Algimantas Rusteika Šaltinis: https://www.facebook.com/algim... 2019-01-30 17:16:13, skaitė 389, komentavo 1

Algimantas Rusteika: Didžiausią grėsmę nacionaliniam saugumui kelia tie, kas rėkia apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Ir kuo garsiau rėkia - tuo didesnę

Valstybės saugumo departamento vadovas D. Jauniškis. Nuotr. vsd.lt

Gerai veikia ta žvalgyba, kurios nepastebi. Kažkaip negirdėjau, kad CIA, MI5, FBI, FSB, Mossad ar dar kuri nors iš profesionalių specialiųjų tarnybų gasdintų visuomenę grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Tikri profai propagandiniais pareiškimais nesisvaido, o tiesiog tyliai tas grėsmes pašalina.

Apie mūsų tarnybų pasiekimus šioje srityje nesu girdėjęs - jei kas esat, apšvieskit nesusipratėlį, kiek sąmokslų atskleista, kiek šnipų, infiltruotų įtakos agentų, fiktyvių priedangos firmelių, teroristų, ginkluotų ir pavojingų visuomenei tipų pagauta ir nuteista?

Užtat kalbų - nors vežimu vežk. Kovą su nacionalinėmis grėsmėmis seniai yra privatizavusi grupuotė, kuri naudoja tarnybas, jos informaciją ir pažymas savo politiniams tikslams realizuoti ir oponentams pašalinti.

Dar nepraradę sveiko proto žmonės seniai suprato - didžiausią grėsmę nacionaliniam saugumui kelia tie, kas rėkia apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Ir kuo garsiau rėkia - tuo didesnę.

Ir ko labiausiai gaila - tai pačių saugumiečių. Išskyrus keletą nurodymus vykdančių ir priverstų paklusti vadovų, dauguma jų supranta tokių veiksmų absurdą ir tikrą pavojų valstybei, kuriai prisiekė tarnauti.

Lietuvos respublikos Valstybės saugumo departamentas

---
LDiena.lt - gerbiamiems skaitytojams maloniai primename: 

Vasario 5 d., 9.00 val. LR Seimo spaudos konferencijų salėje (Gedimino pr. 53) visuomenei ir žiniasklaidos atstovams bus pristatytas tradicinis bendras Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos ir Valstybės saugumo departamento (VSD) Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas.

Spaudos konferencijos metu vertinimą visuomenei pristatys AOTD direktorius pulkininkas Remigijus Baltrėnas ir VSD direktorius Darius Jauniškis.

„Remiantis Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatymu, dokumentas visuomenei įprastai teikiamas kartą per metus, pavasarį. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, kaip bendrą dokumentą, AOTD ir VSD skelbia nuo 2015-ųjų“, - sakoma Krašto apsaugos pranešime visuomenei.

Konferencijoje taip pat dalyvaus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai bei pirmininkas Vytautas Bakas. Renginio metu jis taip pat bus pasiruošęs atsakyti į klausimus, susijusius su šalies saugumu ir teikiama ataskaita.

Su grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaita visuomenė galės susipažinti dar prieš spaudos konferenciją. Dokumentas vasario 5 d., 6 valandą ryto bus paviešintas internete, skelbia ministerija.

Maloniai kviečiame sudalyvauti VISUS, KAM RŪPI LIETUVA IR JOS SAUGUMAS!